Біографія
Юрій Солод народився 27 квітня 1972 року в місті Красний Кут, що знаходиться в Антрацитівському районі Луганської області.
Знак Зодіаку: Телець
Народився в рік Водяний Щури
Розмовляє російською, українською
Віросповідання: православний
Чому в кар'єрі чоловіка Наталії Королевської багато чорних плям? У введенні якого виду нелегального бізнесу він звинувачується? За скільки він купував голоси на виборах і як саме пов'язаний з ОРДЛО? - Відповіді в цьому матеріалі.
Сім'я
Юрій Солод - виходець із простої сім'ї. Про своїх батьків політик вважає за краще не говорити. Куди цікавішим є його особисте життя. Юрій Солод більше відомий в якості чоловіка екс-міністра соціальної політики в кабінеті Миколи Азарова - Наталії Королевської. Пара є батьками трьох дітей: двох рідних синів - Ярослава і Ростислава, а також прийомної дочки Марії.
Освіта
Юрій Солод має велику чорна пляму в своїй біографії. У відкритих джерелах немає інформації про те, чим займався, де ріс і вчився політик до свого вступу до університету. При цьому, Солод став закінчили вищий учбовий заклад, за українськими мірками, досить пізно - в 28 років. Свого часу політик закінчив Східноукраїнський державний університет імені В.І. Даля. Має диплом за спеціальністю менеджмент організацій.
Також має юридичну освіту. Паралельно з менеджментом в тому ж університеті вивчав Правознавство. Має ступінь магістра права.
У 2012 році вирішує отримати третю вищу освіту. На базі Національної Академії державного управління при Президентові України отримує ступінь магістра державного управління.
Кар'єра і бізнес
Трудовий шлях Юрія Солода і біографія до досягнення ним 31 року - покритий мороком. Лише в 2003 році він офіційно працевлаштовується на місце радника з економічних питанням на підприємстві Укрспецмет. Тоді ж починає активно працювати при Асоціації товаровиробників Луганщини.
Відзначимо, що особисто Солод стверджує, що в молодості йому довелося змінити безліч професій. Політик нібито був робочим, який власною працею зумів домогтися вершин і дорости до позицій керівника інвестиційних і бізнес-проектів.
У період з 2010 по 2013 роки в кар'єрі Солода знову сталася перерва, так як він пішов з Укрспецмет і три роки перебував у вільному плаванні, деталі і подробиці якого так і залишилися невідомими.
В кінці 2013 року Юрій Солод повертається в суспільну площину і стає головою благодійного фонду Новий Донбас. У вересні 2014 року очолює організацію Дорога життя.
В кінці 2014 року чоловік Королівської також приходить в політику. Стає народним депутатом від Опозиційного блоку, вигравши вибору на окрузі №47, що знаходиться в Слов'янську (Донецька область). У Верховній Раді восьмого скликання Солод працює разом з дружиною.
Під час першої каденції нардеп зайнятий налагодженням міждержавних зв'язків з США, Німеччиною, Польщею, Китаєм, Францією, Великобританією і Туреччинною.
Протягом 2014 - 2019 рр. постійно засідає в Раді і навіть виступає співавтором майже 60 законопроектів.
Стає народним депутатом України Верховної Ради дев'ятого скликання за результатами позачергових виборів в якості кандидата від партії Опозиційна платформа За життя. Під час другої каденції працює в Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики. Активний блогер з тисячною аудиторією в соціальній мережі Фейсбук.
Згідно з декларацією про доходи, Юрій Солод має власну квартиру площею майже в 300 метрів і є співвласником офісу в Луганську, площею більш ніж 500 метрів. Є власником авто марки MERCEDES-BENZ VIANO. За власною заявою, депутат проживав на зарплату нардепа в розмірі 252 тисячі тих гривень. Є власником трьох власних торгових марок.
Юрій Васильович Солод має солідний запас готівки: понад 180 тисяч гривень, 550 тисяч доларів і 770 тисяч євро.
Компромат і чутки
Численні джерела з рідної для Солода Луганщини заявляють, що чорні плями в його біографії пояснюються просто. Більшу частину 1990-х і 2000-х рр. він займався не цілком легальним бізнесом з продажу металобрухту.
При цьому, бізнес Солода мав чи не сімейний характер і вкрай високу прибутковість. Цікаво, що на грунті металоломного бізнесу Юрій нібито і зійшовся з дружиною - Наталією Королевською. Майбутня міністр активно торгувала металами на рідній Луганщині і конкурувала з фірмою Солода. Кажуть вона навіть пару раз влаштовувала йому гучні істерики по телефону, а сам майбутній чоловік кинув її на гроші при одній угоді.
Як свідчить легенда, Солод і Королевська, фото яких - рідкість в мережі, вперше зустрілися на відпочинку на Кіпрі в авто спільних друзів і по початку не впізнали один одного. Під час відпочинку між ними спалахнув роман, який вже через рік відзначився весіллям.
Разом Солод і Королівська створили підприємство Укрспецмет, а після, як стверджують джерела, заснували ще кілька підприємств, що займалися незаконною діяльністю - гірничозбагачувальну фабрику Індустрія і ТОВ Центр розвитку вугільної промисловості. Ходять чутки, що компанії політиків займалися незаконним видобутком і реалізацією вугілля в так званих копанках. Джерела стверджують, що сімейний підряд продавав ліве вугілля під виглядом побутового, а прикриттям їх діяльності імовірно особисто займався тодішній міністр вугільної промисловості Іван Полтавець.
Увагу громадськості нардеп привернув лише в 2014 році коли під час передвиборної компанії в місті Слов'янськ, що недавно зазнало шоку від захоплення проросійських терористів, на його передвиборних плакатах з'явилася обіцянка про те, що він продовжить справу Азарова-молодшого, який обирався на цьому ж окрузі в 2012 році.
Рекламний трюк Солода викликав обурення серед простих користувачів мережі, оскільки Олексій Азаров звинувачується в Україні в корупції, відмиванні грошей і сепаратизмі. Активно виступав на захист нині засудженої за сепаратизм і пособництво терористам екс-очільниц Слов'янська Неллі Штепи і навіть обіцяв висадити паркову алею в її честь.
Слідом за першим скандалом пішов і другий - зі звинуваченнями в підкупі виборців. Від імені Солода тамтешнім виборцям спочатку роздавали продуктові набори, а після - нібито платили гроші в обмін за голос. Для здійснення незаконної діяльності кандидат використовував власну організацію Дорога життя. Ходили чутки, що звернувшись до фонду, який займався евакуацією цивільного населення із зони АТО, в обмін на голос Солода можна було заробити 300 гривень.
За підсумками першої каденції у Верховній Раді Юрій Солод був внесений до чорного списку нардепів, які за чотири роки в парламенті не виконали жодної передвиборчої обіцянки. Крім того, названий одним з найбільш активних прогульників Вервховной Ради восьмого скликання.
У 2019 екс-народний депутат Єгор Фірсов публічно звинуватив подружжя Солод і Наталія Королевська час війни на Донбасі за допомогою контрабандної схеми вивезли з України через ОРДЛО тисячі тонн брухту кольорових металів. Згідно з даними політика, на своїй незаконній діяльності депутати заробили сотні мільйонів гривень, з яких не заплатили жодної гривні податків. На думку політика, за те, щоб ними не цікавилися компетентні органи подружжя і бізнес-партнери заплатили мільйонні хабарі.
Фотографії
Відео
Посилання
Посилання на сторінку народного депутата в соціальній мережі Facebook.