Геннадій Ткачук - заслужений юрист України, народний депутат VII, VIII скликань із мільйонами на рахунку. Звідки усі ці нечувані багатства при скромній зарплаті чиновника? На рахунках його родини - мільйони гривень, тисячі доларів та євро. Читайте докладніше про скандальне землевиділенні: як депутат розділяв між своїми заплаву річки.

Біографія

Дата народження: 27 серпня 1968 року.

Знак Зодіаку: Діва. За східним гороскопом: рік Земляної Мавпи.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 51 рік.

Геннадій Ткачук - екс-народний депутат із трьома вищими освітами, що лобіює свої бізнес-інтереси. Про це повідомляють відкриті джерела. Порушуючи закони, династії нардепа вдалося отримати земельні наділи. Та ще нажити колосальні статки.

Розслідування видання «Чесно» є доказом того, як вінницькі брати-депутати успішно роздерибанили заплаву річки. Шахрайські хитросплітіння розвивалися за однаковою схемою. Земля оформлялася на родичів, знайомих та підставних осіб.

Про те, що підставними особами були безробітні, а також люди, які живуть на соціальні виплати, повідомляє портал Ukraina, посилаючись на журналістське розслідування. Прокуратура відкривала кримінальне провадження.

Геннадій Ткачук: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук
Геннадій Ткачук: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Втім, це не завадило Геннадію Ткачуку та його брату Ігорю процвітати й примножувати свої багатства. На рахунках Геннадія Віталійовича та його родини - астрономічні суми грошей. Екс-нардеп відмінно влаштувався і при новій владі. Ніщо не заважає йому сьогодні користуватися всіма благами.

Геннадій Ткачук: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук
Геннадій Ткачук: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Сім'я

Рідне місто - Вінниця. Тут він народився і виріс. І мешкає у даний час. Батьки: мати - Любов Тихонівна. У Геннадія Ткачука є брат Ігор, на рахунках якого - шахрайства із тендерами, схеми із обілення коштів із використанням ОВДП, а також інші скандали. Про це повідомляють відкриті джерела.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Олена Олександрівна Костюк. Вона є кінцевим бенефіціаром ТОВ «Автотранспортне підприємство №01 ЛТД». Місце роботи - ТОВ «АЯГіК», бенефіціаром якого є чоловік. Згідно із декларацією чоловіка за 2018 рік, її заробітна плата склала 308 тис. грн.

Геннадій Ткачук: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук
Геннадій Ткачук: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Діти: двоє синів - Сергій (старший), як звуть молодшого - невідомо. У відкритих джерелах інформація про особисте та сімейне життя відсутня. У своїх деклараціях Геннадій Ткачук не зазначав дітей.

Освіта

1989-1994 рр. - навчався у Вінницькому національному техуніверситеті. Освоєна спеціальність - «інженер-конструктор».

2000-2005 рр. - навчався у Львівському національному університеті ім. І. Франка. Освоєна спеціальність - «правознавство».

2011 року - закінчив Нацакадемії держуправління при президенті України.

Кар'єра і бізнес

1998 р. - свою трудову діяльність почав у 30 років на ТОВ «Укрсервіс-плюс» із посади юриста. Працював на цій посаді головним спеціалістом у Вінниці. Очолив Вінницьку облспілку «Працівників торгівлі, сфери надання послуг громадського харчування».

Із 2002 р. обирався депутатом міськради Вінниці IV, V, VI скликань.

Геннадій Ткачук: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук
Геннадій Ткачук: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

2007 р. - 16 депутатів звернулися до Юлії Тимошенко із відкритим листом, вимагаючи виключити Геннадія Віталійовича із фракції. Згідно із даними відкритих джерел, його звинувачували, що він із братом займається лобіюванням власних бізнес-інтересів у міськраді. Незабаром їх виключили із БЮТ. Втім, це не завадило братам будувати подальшу успішну партійну кар'єру.

Із 2010 р - голова виконавчого комітету Вінницької облорганізації політпартії «Удар».

Із 12 грудня 2012 року по 27 листопада 2014 року - народний депутат України VII скликання, партія «Удар».

Із 27 листопада 2014 року - народний депутат України VIII скликання, «Блок Петра Порошенка».

Компромат і чутки

Декларація Геннадія Ткачука свідчить про те, що сума грошових активів його сім'ї, вид активів «готівка» перевищує 5 млн. грн. суми, зазначеної у іноземній валюті, переведеній у гривні за курсом станом на 31 грудня 2018 року. У його деклараціях, починаючи із 2015-го року, активи перевищували доходи у 10 разів.

Його декларація за 2018 рік включає перелік колосальних сум грошових активів. Геннадій Віталійович позичив третім особам 578 тис. доларів. Готівкою він зберігає 110 тис. євро, 3 млн. 500 тис. грн., 32 тис. доларів. На його різних банківських рахунках 18 тис. 688 доларів, 16 тис. 69 євро, 340 тис. 38 грн.

Не менш астрономічні суми у його дружини Олени Олександрівни. Готівкою вона зберігає 80 тис. доларів, 68 тис. євро, 1 млн. 450 тис. грн. На її банківському рахунку - 250 тис. грн.

Крім цього, декларація включає 4 пари коштовних годинників: Rolex, Patek Philippe, Breguet, Boucheron, вартість яких не зазначена. Є у електронному документі ювелірні вироби та колекційні монети.

Геннадій Ткачук: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук
Геннадій Ткачук: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

У подружжя 4 авта на двох: Toyota Land Cruiser 200, 2012 р.в. - власність Геннадія Віталійовича. Вартість, зазначена у декларації - 797 тис. 119 грн. Щоправда, на вторинному ринку сьогодні машина такого класу й року випуску коштує 1 млн. 100 тис. грн. у середньому.

Його дружині належать 3 авта: Mercedes-Benz 313 CDI, 2001 р.в., Volkswagen Touareg, 2006 р.в. Середня вартість цих автомобілів на вторинному ринку сьогодні - близько 300 тис. грн. за кожну. Третя машина, Mercedes-Benz V 250 2017 р.в., - 1 млн. 985 тис. 746 грн.

При цьому заробітна плата народного депутата України становила на той момент 421 тис. 426 грн. Основне місце роботи - Управління справами Апарату Верховної Ради України. Не станемо перераховувати усю нерухомість та земельні ділянки сімейства - усе це досить послужний список. Краще поговоримо про те, як депутату вдалося нажити такі багаті матеріальні статки.

Як відзначають відкриті джерела, у минулому Вінницькою міськрадою було виділено частину землі с\г товариству «Блакитна нива». Ця ділянка розміром 20 гектар для ведення рибгосподарства змінила у 2010 р. своє цільове призначення на... індивідуальну садибну забудову.

Цікаво, що кінцевий бенефіціар, а також акціонер цієї «Блакитної ниви» - брат Геннадія Віталійовича, який фігурував у ряді скандалів. Ігор Ткачук - екс-депутат Вінницької міськради, партія «Солідарність». Він також очолює Одеський морський порт. Про його корупцію у порту повідомляють ЗМІ.

Через рік після того, як земля змінила своє цільове призначення, виконком дозволяє зміцнювати берег річки. До речі, підписав відповідне рішення Володимир Гройсман, який був мером міста Вінниця на той момент (2011 р.)

Згідно із даними відкритих джерел, рішення суперечить нормам Водного кодексу України. Адже згідно із законом заборонено надавати земельні наділи, які перебувають у заплавах річок під будь-яке будівництво, за винятком деяких споруд (маються на увазі гідротехнічні, гідрометричні або лінійні), у тому числі для садо-городніх робіт.

Через 2 роки після цього міськрада голосувалав за кордони й площу земельних наділів, що виділялися під забудову. Видання Pravda пише, що управління водних ресурсів прийняло рішення відмовити у погодженні. Аргументами такого рішення стали цілий спектр порушень статей Водного кодексу.

Утім, міськрада оскаржить це рішення в суді. Веб-портал Politeka повідомляє, що міськрада виграла у суді й роздала понад сотню наділів у приватну власність. Державне агентство із водних ресурсів не боролося проти даного судового рішення.

У результаті земельні наділи у заплави річки отримують Геннадій Ткачук, помічники народного депутата та його дружина, а також депутат Вінницької міськради Людмила Станіславенко, яка є дружиною брата нашого героя, Ігоря Ткачука, а також 3 спостерігачі за виборами у Ради 2012 р.

Не був обділений і співробітник приймальні молодіжного крила партії «Удар» Вадим Вічковській, а також інші люди, які пов'язані з династією Ткачуків. Ось так заплаву річки розділили між своїми брати Ткачуки.

Геннадій Ткачук: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук
Геннадій Ткачук: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

За даними розслідування видання Сhesno, усі схеми із розбазарювання української землі відбувалися за однаковою схемою. Тобто ділянки оформлялися на знайомих, друзів родичів та підставних осіб. А у кінцевому підсумку усі земельні наділи акумулювалися у руках кінцевого власника.

Розслідування журналістів виводить на чисту воду багатьох можновладців. «Якими ж були дії правоохоронців після скандального землевиділення?» - запитаєте ви. Виявляється, міліція переконувала громадськість у 2014 р., що земельні наділи були видані, згідно із рішенням міської ради у тих місцях, де нібито вже знаходилися будівлі майбутніх власників ділянок.

Згодом (14 вересня 2016 року) за фактом порушення правил охоронних вод усе ж таки було розпочато досудове розслідування. Однак те, що було відкрите кримінальне провадження, не завадило династії Ткачуків процвітати у подальшому.

Брат нашого героя, Ігор, який був депутатом Вінницької міськради, із 25 травня 2017 року до теперішнього часу очолює Одеську філію держпідприємства «Адміністрація морських портів України».

Незважаючи на те, що депутат потрапляв із моніторингу Сhesno до списку завзятих прогульників, він отримав вакантну керівну посаду у порту. Про те, що у руках людей Володимира Гройсмана держпідприємство загрузло у збитках та скандалах, повідомляли ряд ЗМІ.

Видання Сhesno повідомляє також про те, що Геннадій Ткачук, Юрій Вознюк та інші депутати влаштували своїх родичів помічниками за бюджетні кошти. Крім шахрайської афери у заплаві річки, на рахунку Геннадія Віталійовича - приховування витрат на придбання нерухомого майна та інші владні зловживання.

Відкриті джерела повідомляють також про те, що депутат від «Блоку Петра Порошенка» Геннадій Ткачук осоромився прямо у прямому ефірі. Справа стосувалася італійського політика Федеріка Могеріні. Із 1 листопада 2014-го по 30 листопада 2019 року ця жінка була високим представником ЄС із питань зовнішньої політики та безпеки.

Однак наш герой повважав, що Федеріка - це одна людина, а Могеріні - інша. Причому один із них і зовсім - чоловік. Нардеп розмовляв із ведучим телепрограми каналу «112 Україна». І цитував «пана Федеріка Могеріні». Його виправили, зазначивши, що - це жінка. Тільки депутат став після цього говорити: «пані Федеріка» та «пан Могеріні».

Незважаючи на недалекоглядність Геннадія Ткачука та його злодіяння, про які розповідали багато ЗМІ, він успішно депутатствував багато років. Та й учасники вищеописаних подій із дерибану землі перебували на вищих держпостах.

Фотографії

Геннадій Ткачук: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук
Геннадій Ткачук: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Геннадій Ткачук: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук
Геннадій Ткачук: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Геннадій Ткачук: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук
Геннадій Ткачук: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Геннадій Ткачук: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук
Геннадій Ткачук: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Геннадій Ткачук: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук
Геннадій Ткачук: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Геннадій Ткачук: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук
Геннадій Ткачук: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Відео

Посилання

Фейсбук - на момент виходу публікації серед його передплатників була 1 тис. 301 особа.