Оксана Сироїд - політик-юрист, екс-віце-спікер Верховної Ради України, яка була задіяна в ряді гучних скандалів. Читайте подробиці інцидентів, пов'язаних із ім'ям першої жінки на посаді віце-спікера у історії незалежної України.
Біографія
Дата народження: 2 травня 1976 року.
Знак Зодіаку: Телець. За східним гороскопом: рік Вогняного Дракона.
Національність: українка.
Віросповідання: православна.
Вік: 44 роки.
Захоплення: твори мистецтва, зокрема, картини, читання книг, бокс. Добре володіє англійською та російською мовами, трохи знає польську.
Після розколу партії «Самопоміч» багато говорили, що вина всьому - його корупційна діяльність. Він запам'ятався усім скандалом, просовуючи через Київську раду потрібні йому рішення. У тому числі й питання про виділення київських земель «своїм» людям, за що «Самопоміч» видворила його зі своїх лав.
Однак, нехтуючи лінією своєї партії, Оксана Сироїд вирішила допомогти Сергію Гусовському отримати чергову вигоду. Вона скористалася своїми повноваженнями і парламентським авторитетом, щоб заради меркантильних інтересів екс-політсоратніка маніпулювати думкою нардепів.
На брифінгу у ВРУ, що відбулися 23 квітня 2019 року, віце-спікер парламенту Оксана Сироїд назвала «вульгарною» забудову, проект якої кияни визнали найкращим у ході онлайн-голосування, що проводилося Центром муніципальних стратегій.
Сім'я
Дитинство та юність пройшли у Городищі Сокальського району Львівської області. Тут вона народилася й виросла. Останнім часом мешкала у Києві. У рідному селі її пам'ятають, як наполегливу й працелюбну,
Батьки: мама - Катерина Василівна (1954 р.н.), працювала вчителем, батько - Іван Максимович (1945-2003 рр.), шахтар.
Сімейний стан: незаміжня. Оксана Сироїд живе одна. Діти: немає. У інтерв'ю із Катериною Осадчою політик зізналася, що їй не вистачає подорожей до рідного села. Там, за її словами, усе по-справжньому. Там живуть ті люди, які дають їй заряд. Оксана Іванівна зізналася, що приїжджає до рідних, щоб поспілкуватися.
Чиновниця зберігає чорно-білі сімейні фотографії. Вони прикрашають стіну її квартири. І вдома, і в її робочому кабінеті на стінах - дорогі полотна Влада Ралко, які включає її декларація.
Освіта
1993 рр. - закінчила школу із золотою медаллю. Навчалася у загальноосвітній середній школі Червонограда.
1993-1997 рр. - вступила до Києво-Могилянської академії. Освоєна спеціальність - «політологія», бакалавр політології.
1997 р - вступила до магістратури при університеті ім. Т. Шевченка, освоєна спеціальність - «право».
1998-2000 рр. - Центр правових досліджень Київського нацуніверситету ім. Т. Шевченка. Отримала червоний диплом, ступінь магістра, факультет «право».
2002-2003 рр. - ступінь магістра права, Оттава, Канада.
Кар'єра і бізнес
1993-1997 рр. - свою трудову діяльність розпочала під час навчання. Працювала у різних політорганізаціях секретарем.
1998-1999 рр. - експерт із питань соцреформ Проекту Програми розвитку ООН.
2000-2001 рр. - радник із юрпитань Проекту Програми розвитку ООН.
2001-2002 р - займає керівну посаду при кабміні.
2002-2003 рр. - міжнародний інтерн юрфірми Gowling Lafleur Henderson LLP, Оттава, Канада.
Із 2003 р. зайнялася підприємництвом.
2004-2012 рр. - нацменеджер проектів Координатора проектів в Україні Організації з безпеки та співпраці у Європі.
Із 2012 р. займає посаду директора Всеукраїнського БФ «Українська правнича фундація».
2014 р. - народний депутат України VIII-го скликання, партія «Самопоміч, лідер об'єднання.
2014-2019 рр. - 10-й заступник голови ВРУ.
Після того, як «Самопоміч» стала частиною коаліції, яку назвали «Європейська Україна», 4.12.2014 р. Оксану Сироїд обрали помічником голови парламенту. За це проголосувало 313 народних депутатів.
Так Оксана Іванівна стала першою представницею прекрасної статі на посаді віце-спікера ВР. Для України нетипово, щоб жінки займали такі посади. Вона займала цю посаду практично протягом 5-ти років.
Компромат і чутки
Коли мер Львова Андрій Садовий склав із себе обов'язки глави політсили «Самопоміч», новим лідером партії стала екс-нардеп Оксана Сироїд.
Заступник голови ВРУ зазначила, що до нього немає довіри, але через 3 дні Верховна Рада прийняла рішення, згідно із яким депутати, які віддали свої голоси за «диктаторські закони» 16 січня, будуть мати можливість отримати посади заступників голів та секретарів комітетів ВР. Оксана Іванівна пояснила це тим, що «16 січня» - це не юридичний критерій.
Ресурс повідомляє про те, як фактично обкрадають людей. За злочинні дії влади понад 500 сімей ризикували поповнити списки ошуканих. Міське керівництво приховує за ширмою віртуального «екопарка» справжні плани: віддати територію цієї забудови під розміщення там парку розваг для багатих.
На будівництві еко-фантазій планувалося отримати суттєві «відкати». Віце-спікер, що входила до керівного складу вищого законодавчого органу, потурала рейдерству у владі.
Ще один скандал, пов'язаний із ім'ям Оксани Сироїд - відвідування нею секти, причому разом із тим же Сергієм Гусовським.
Секта, яку відвідала Оксана Іванівна, потрібна була для того, щоб висловити свою думку проти виборів на Донбасі. Відвідуючи харизматичну секту, Оксана Сироїд заявляла: «Бога потрібно привести у політику».
Нагадаємо, Володимир Мунтян - відомий шахрай, який сидів у в'язниці.
Судячи із виступу, чиновниця високого державного рангу розтікалася у компліментах Володимиру Мунтяну, а також його організації.
До речі, раніше організацію скандального пастора Володимира Мунтяна звинувачували у копіюванні принципів секти сумнозвісного Сандея Аделаджі. А також у фінансових аферах із метою збагачення. При цьому Оксана Іванівна назвала його «духовним пастором».
Під час президентських виборів у ВРУ розгорівся скандал. Віце-спікер покинула на знак протесту погоджувальну раду. Конфлікт стався через представницю президента у парламенті Іринуу Луценко, яка на засіданні погоджувальної ради представляла передвиборну програму президента та критикувала опонентів.
Ірина Луценко прямо на засіданні почала аналізувати передвиборчу програму кандидатів у президенти, порівнюючи її із програмою Петра Порошенка. Оксану Іванівну обурила поведінка дружини генерального прокурора Юрія Луценка, яка є представницею президента у парламенті.
У її власності - житловий будинок у Волсвині Сокальського району Львівської області на 180,8 квадратів. Тут у неї є також 6 земельних ділянок загальною площею 21 тис. 494 м². У її гардеробі - багато дорогого вбрання, сумок та взуття.
Під час роботи віце-спікером користувалася двома елітними службовими авто із водіями без обмежень 24 години, зарплата яких - по 3 тис. грн. Їй належить Suzuki Grand Vitara, 2006 р.в. вартістю 180 тис. грн. Зарплата декларанта за 2018 р. - 455 тис. 872 грн. На її різних банківських рахунках - невеликі грошові вкладення.
У інтерв'ю «Інтимних зон» чиновниця зазначила, що захоплюється боксом. І зізналася, що посада заступника голови ВР не дозволяє фактично ні на що впливати, оскільки немає повноважень.
На питання журналіста про те, чи не занадто дорого обходиться нам парламент т 422 народних депутатів, відповіла: «Звідки я можу знати?» Тож виходить, їй усе одно, що мільярди гривень йдуть на депутатів Верховної Ради України, а вони просто не ходять на роботу.
Адже чиновниця звинувачує у всьому людей. Каже, що не вона обирала цих народних депутатів. І нехай люди дивляться на тих, хто не ходить на засідання, і більше їх не обирають... При цьому Оксана Сироїд зазначила, що бачить сенс у роботі, коли працює із людьми.
Фотографії