Біографія
Марія Гайдар народилася 21 жовтня 1981 року в Москві.
Знак зодіаку: Терези
Народилася в рік Металевого півня
Національність: росіянка
Розмовляє російською, англійською
Дочкою якого знаменитого російського політика є Марія Єгорівна? Як вона пов'язана з російським опозиціонером Навальним? В якому насильницькому злочині її звинувачували і чому вона стала чиновником в Одесі? - Відповіді на ці та багато інших питань - в цій статті
Сім'я
Марія Гайдар представниця відомої родини і дочка Єгора Гайдара - першого прем'єр-міністра Російської Федерації, одного із засновників демократії і парламентаризму в країні, ліберала і реформатора, відомого вченого і доктора економічних наук.
Мати політика - Ірина Смирнова - правнучка знаменитого радянського письменника Павла Бажова.
Марія Єгорівна - представниця радянсько-пострадянської еліти і завжди мала доступ до кращих ресурсів і користувалася великими можливостями, ніж інші представники її покоління.
Батьки Марії Єгорівни розлучилися, коли їй було три роки, після чого її мати вступила в повторний шлюб з художником з Болівії. В латиноамериканській країні дівчинка прожила п'ять років. Сім'я повернулася в РФ, коли Марія була підлітком. Відносини між матір'ю і батьком були натягнуті.
До 22 років Марія носила прізвище матері - Смирнова. Змінила паспортні дані вже після переїзду назад в РФ. Згідно власною заявою налагодила спілкування з батьком лише в 1997 році, після заходу сонця його кар'єри політика. Єгор Гайдар помер в Москві в 2009 році.
Про особисте життя дочки одного з найбільш видних політиків своєї епохи відомо мало. Марія вперше вийшла заміж у віці 19 років за простого менеджера. Шлюб був розірваний в 2008 році. Імені першого чоловіка не розголошувала. Політик - бездітна. Діти не вказані в офіційних джерелах.
Другий шлюб був зареєстрований в 2009 році. Особистість чоловіка - також не відома. Дітей у Гайдар - немає.
Освіта
Як представниця елітарного кола отримала блискучу освіту. Закінчила московську спецшколу №1252 з поглибленим вивченням іспанської мови.
У 2000 році вступила до Академії народного господарства при російському уряді. У 2005 році отримала червоний диплом вузу, пізніше там же закінчила аспірантуру.
У 2011 році проходить навчання в російському Гарварді. Закінчила курси Mid-Career Master in Public Administration (MC / MPA).
У 2014 році отримує третій диплом про вищу освіту. Стає випускницею Московської державної юридичної академії. Професійний юрист.
Кар'єра і бізнес
Згідно з власними заявами, Марія Гайдар почала працювати на третьому курсі вузу. Перше місце роботи - експерт про планування ЗМІ в компанії Відео Інтернешнл.
У 2006 - 2007 рр. поєднувала роботу в московській школі з посадою одного з керівників приватної фірми Алекто. У той же період дебютує на ТБ. Разом з Олегом Кашиним веде проект Чорне і біле на каналі ПРО2ТВ.
У 2008 році Марія Гайдар, фото якої популярні в мережі, стає однією з постійних ведучих на радіостанції Ехо Москви.
У 2013 році засновує благодійний фонд Соціальний запит, який до 2015 року отримував фінансове фінансування в рамках президентської програми.
Кар'єру в якості громадського і політичного діяча Марія Гайдар починає в 2005 році. Виступає координатором молодіжного руху ТАК. Бере участь у багатьох правозахисних проектах, позиціонує себе як опозиція путінському режиму в РФ. У той же період вперше самостійно балотується в депутати Мосміськдуми.
З 2007 року - активна учасниця Маршів незгодних. Кілька разів затримується співробітниками поліції. У 2008 році стає членом Президії Союзу правих сил.
У 2009 році входить в команду тодішнього губернатора Кіровської області Микити Білих. Займається питаннями охорони здоров'я та соціального розвитку в регіоні. Стає наймолодшим віце-губернатором на той момент на території РФ. У 2011 році йде у відставку за власним бажанням.
У 2012 році стає радником віце-мера Москви. У 2014 році знову балотується в депутати Московської міської думи, але влада визнала її документи для участі у виборах нелегітимними.
В Україні про Марію Гайдар дізналися влітку 2015 року, коли вона увійшла в команду тодішнього губернатора Одеської області і колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі. Була радником політика і займалася соціальні питання. Тоді ж отримує громадянство України. Згідно з інформацією деяких джерел, також має громадянство Ізраїлю. Восени того ж року стає депутатом Одеської обласної ради від Блоку Петра Порошенка.
У 2016 році стає заступником губернатора Одеської області. У травні того ж року залишає посаду у зв'язку з невідповідністю вимогам нового закону України про державну службу
У березні 2017 року входить в команду позаштатних радників тодішнього президента Порошенко. Звільнено з посади в травні 2019 року в зв'язку з закінченням терміну його повноважень.
Після відходу з політики деякі джерела стверджували, що Марія Гайдар повернулася в Росію, але сама екс-чиновниця заперечувала дані заяви.
Марія Гайдар, будучи на державній службі, подавала декларацію про власні доходи. Так, за 2016 рік вона зареєструвала дві квартири в Чорногорії, авто марки Ягуар, цінні папери та права на корпоративну власність і доходи, що перевищують півтора мільйона гривень, отримані в якості доходу від підприємницької діяльності і як заробітна плата. Також вона декларувала кілька десятків тисяч доларів і євро готівкою.
Компромат і чутки
Марія Гайдар - скандальна фігура, незважаючи на другорядну роль в українській та російській політиці.
Перші протиріччя навколо її імені почали виникати під час її роботи на посаді заступника губернатора Кіровської області. Багато відзначали, що у неї не було профільної освіти та досвіду роботи в сферах охорони здоров'я та соціального забезпечення, за які вона відповідала в регіоні.
Гайдар також звинувачували в закритті медичних пунктів в місцевих селах і невдалих спробах ввести систему електронного запису на прийом до місцевих лікарень, що спровакувало виникнення ще більшого хауса і плутанини.
У 2011 - 2012 рр. Гайдар звинувачували в тому, що вона спровокувала ДТП зі смертельними наслідками в Кірові. На одному з місцевих перехресть 13-річну дівчинку Алісу Селезньову на смерть нібито збив тролейбус. Винуватицею події визнали водія транспортного засобу, незважаючи на те, що та всіляко заперечувала винність в пригоді і відзначала, що проїхала місце ДТП за кілька хвилин до трагедії. Крім того, характер травм дівчинки виключає факт того, що вона загинула від зіткнення з тролейбусом, так як зафіксовані травми характерні для жертв аварій за участю швидкісних авто. Заявлялося, що приховати винність Гайдар допоміг її тодішній шеф - губернатор Кіровської області Микита Бєлих.
Фігура Гайдар в якості можливої винуватиці події почала називатися відразу ж після катастрофи. Деякі анонімні джерела з правоохоронних органів заявляли, що саме віце-губернатор збила дівчинку і зникла з місця події. Більш того, швидка відставка Гайдар з пост побічно підігрівала чутки про її винуватість у вбивстві дитини.
Сама політик і її представники всіляко заперечували факт того, що вона збила дитину. Її причетність до ДТП не була доведена, а пізніше за результатами кількох журналістських розслідувань була спростована версія про винність Марії Єгорівни в пригоді.
У 2014 році політика звинуватили в причетності до розкрадання під час перебування роботи на фірму Аллерт, яка належала російському опозиціонеру Олексію Навальному. У будинку Гайдар навіть проходили слідчі заходи.
Безліч критики на Гайдар обрушилося під час її роботи в Україні. Громадськість не розуміла, навіщо залучати дочку першого російського прем'єра, яка раніше керувала благодійним фондом, фінансованим за рахунок путінського гранту, на роботу в Одесу, та ще під час війни з РФ. Критично користувачі мережі ставилися і до послужного списку Гайдар в РФ і її успіхам на батьківщині.
Критиці Марію Єгорівну піддали і в РФ, де її нову кар'єру в Україні назвали актом протистояння державі і співвітчизникам.
Після здобуття українського громадянства і отримання мандата в Одеській облраді, було заморожено фінансування її благодійного фонду в РФ, що залишило без засобів до існування її співробітників і без підтримки нужденних.
Після обрання президентом Володимира Зеленського ходили чутки, що Гайдар стане однією з його радників, що справакувало появу критичних матеріалів на адресу Марії Єгорівни.
Не сподобалося користувачам участь Гайдар в конкурсі на посаду Голови Національної служби здоров'я України, який втім вона програла.
Фотографії
Відео
Посилання
Сторінка політика в соціальній мережі Facebook.