Біографія

Максим Вікторович Микитась родом з м. Прип'ять Чорнобильського району Київської області.

Народився в сім'ї енергетиків, які працювали на ЧАЕС до аварії. У 1986 році з батьками переїхав до Києва.

За родом діяльності – бізнесмен і політичний діяч. Відомий як народний депутат Верховної ради України VIII скликання.

Займається спортом, захоплюється грою на гітарі.

Нагороди

  • У березні 2015 року на премії "Людина року-2014" став переможцем у номінації "Бізнесмен року" як президент корпорації "УкрБуд".

  • Грамоти, отримані у 2013 році за допомогу у розвитку будівельної сфери, клопітку сумлінну діяльність і високу компетентність:
    • Почесна грамота Кабінету Міністрів України
    • Почесна грамота Київської міської державної адміністрації
  • Церковні ордени:
    • Орден Української православної церкви Святителя Миколи Чудотворця "За благодійність".
    • Орден Української православної церкви Святителя Феодосія Чернігівського.
    • Орден Української православної церкви святого апостола Андрія Первозванного.

Статок

За 2019 рік (з 1 січня по 29 серпня) заробітна плата, отримана за основним місцем роботи та за сумісництвом, становить 345 151 грн на двох з дружиною.

У майні сім'ї перебувають (декларація 2019 року):

  • Нерухомість:

Об'єкт

Площа

Власність

Земельна ділянка

1000 м2

100% Максим Микитась

Земельна ділянка

592 м2

100% Максим Микитась

Земельна ділянка

696 м2

100% Максим Микитась

Земельна ділянка

8400 м2

100% дружина Наталія Микитась

Земельна ділянка

1200 м2

100% дружина Наталія Микитась

Земельна ділянка

1200 м2

100% дружина Наталія Микитась

Земельна ділянка

1157 м2

100% дружина Наталія Микитась

Земельна ділянка

338 м2

100% дружина Наталія Микитась

Земельна ділянка

775 м2

100% дружина Наталія Микитась

Земельна ділянка

646 м2

100% дружина Наталія Микитась

Дачний будинок

1731,2 м2

100% дружина Наталія Микитась

Дачний будинок

261 м2

% не викор-ться, дружина Наталія Микитась

Приватний будинок

522,8 м2

100% Максим Микитась

Приватний будинок

43,9 м2

100% Максим Микитась

Квартира

66,1 м2

100% дружина Наталія Микитась

Квартира

65,7 м2

100% дружина Наталія Микитась

Квартира

44,9 м2

100% дружина Наталія Микитась

Квартира

54,33 м2

50% Максим Микитась, 50% Наталія Микитась

Нежитлове приміщення

75.52 м2

Оренда

  • Рухомість:

Об'єкт

Вартість, грн

Власність

Автомобіль Porsche Carrera (2007)

222 тис.

Максим Микитась

Автомобіль Land Rover Range Rover L405 (2017)

5 млн 152 тис.

Максим Микитась

Автомобіль Mercedes-Benz S 500 (2014)

4 млн 29 тис.

Наталія Микитась

Серед іншого коштовного рухомого майна у сім'ї є:

  • 27 наручних годинників (23 – Максима Микитася, 4 – Наталії Микитась);
  • 17 ювелірних виробів (5 браслетів з діамантами, 5 пар сережок з діамантами, 7 каблучок з діамантами – все належить Наталії Микитась);
  • Два набори меблів (домашніх та вуличних, 50% Максим Микитась, 50% Наталія Микитась)
  • Колекція картин і книг (50% Максим Микитась, 50% Наталія Микитась)

Максим Микитась
Максим Микитась / Facebook

Сім'я

Батько Максима Микитася – Віктор Григорович Микитась, фахівець-атомник, заслужений енергетик України. Нагороджений орденами "Трудовий Червоний Прапор" і "Знак Поваги". Посмертно нагороджений орденом "За заслуги" третього ступеня.

Народився 25 травня 1946 року у Жовтих Водах Дніпропетровської обл., помер 30 березня 2016 року (напередодні свого 70-річчя) в Києві.

Працював на ЧАЕС, був ліквідатором Чорнобильської катастрофи. У момент аварії обіймав посаду головного інженера. Був керівником операції з локалізації катастрофи.

Працював заступником гендиректора ВАТ "Південтеплоенергомонтаж".

З 2008 по 2016 рр. обіймав посаду голови наглядової ради ПРАТ "Укренергомонтаж".

Мати Максима Микитася – Лідія Григорівна Микитась (дівоче прізвище – Красножон).

Народилася 8 листопада 1950 року. Разом з покійним чоловіком, батьком Максима, до катастрофи працювала на ЧАЕС. Потім з 5-річним сином евакуювали в Київ.

Дружина Максима Микитася – Наталія Олексіївна Микитась.

Діти Максима Микитася – доньки Анна й Аріна.

Освіта

У 1997 році Максим Микитась отримує середню освіту в київській школі №286. У школі був відмінником.

Через п'ять отримує червоний диплом в КНЕУ. Спеціальність — фінанси та кредит. Потім поступає на магістратуру за спеціальністю "фінансовий менеджмент".

У 2003 році отримує сертифікат "УКРНЕТ" на звання спеціаліста з менеджменту проєктів категорії "Д".

Через 10 років стає кандидатом економічних наук за спеціальністю "Економіка та управління підприємствами" в КНУБА.

У 2014 році отримує другий червоний диплом, але вже в НАДУ. Закінчив магістратуру за спеціальністю "управління суспільним розвитком".

Кар'єра і бізнес

Максим Микитась
Максим Микитась / Facebook

Підприємництво

З 2002 року Максим Микитась працює у фінансовому відділі ВАТ "Південтеплоенергомонтаж".

Через два роки переходить у ВАТ "БМУ Київської ТЕЦ-6", де його призначають заступником голови правління з економіки та фінансів, а потім головою правління компанії.

З 2007 року обіймає посаду гендиректора і директора будорганізацій ТОВ "СК УкрБудмонтаж" та ПРАТ "Київсоцбуд".

16 червня 2010 року указом Прем'єр-міністра призначається президентом Української державної будівельної корпорації (УкрБуд). 28 грудня 2011 року входить до складу наглядової ради "УкрБуду". Працює в компанії аж до серпня 2016 року, поки не вирішує балотуватися в народні депутати.

Політика

Політичну діяльність Микитась починає в Київській міськраді, де з 2014 року влаштовується місцевим депутатом і за сумісництвом заступником голови постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування. У міськраду потрапив "списочником" політпартії "Удар" як безпартійний. Входив до фракції "УДАР-Солідарність".

З 6 вересня 2016 року набуває депутатські повноваження у Верховній Раді VIII скликання. Балотувався як мажоритарник по одномандатному виборчому округу № 206 (Чернігівська область). Отримав 31% довіри місцевого населення, обійшовши головного конкурента Юрія Власенка (Батьківщина) на 4,7%.

З 19 вересня 2017 року стає членом депутатської групи "Воля народу". До цього моменту був позафракційним. Під час держслужби працює в комітеті України з питань бюджету (Верховна Рада).

25 грудня 2018 року потрапляє під російські санкції.

На наступних парламентських виборах (IX скликання, 2019) знову балотується в нардепи по 206 округу як безпартійний. Але не проходить в Раду.

Благодійність

Компромат і чутки

Шулявський шляхопровід

У 2018 році кореспонденти програми "Схеми" зняли репортаж про причетність фірм Микитася в тендері на модернізацію Шулявського шляхопроводу, яка, як відомо, виконувалася з істотними порушеннями.

Представники ТОВ "ПІВНІЧНОУКРАЇНСЬКИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ АЛЬЯНС", яке виграло тендер, своєю чергою заявили, що не домовлялися з іншими учасниками тендеру і повною мірою відзвітували Антимонопольному комітету України.

Автомобіль за 5 млн грн

По декларації за 2017 рік, Микитась купив собі автомобіль Land Rover за 5 млн грн і комплектуючі до авто на суму 100 тис. В мас-медіа купівля нардепа дуже гаряче обговорювалася.

До прийняття присяги народного депутата Верховної Ради Микитась Максим був главою корпорації "УкрБуд". За розслідуваннями кореспондентів "Схем", Микитась використовував "УкрБуд" як інструмент для прикриття різних офшорних компаній, пов'язаних зі скандальними забудовами в Україні.

УкрБуд і АТО

Журналісти з "Наші гроші" провели розслідування, з якого спливла інформація про те, що 91% квартир у столичному ЖК "Верховина" (будувався "УкрБудом" на чолі з Микитасем), купили звичайні громадяни. Хоча спочатку були обіцяні АТОвцям і МВС.

Після оприлюднення розслідування представники "УкрБуд" запевнили, що будівництво оплачують меценати. І за договором, укладеним з інвесторами, замовник (МВС) зможе розпоряджатися тільки своєю частиною квартир, а іншою частиною – меценати, що повністю оплачують будівництво. І замовник вправі передати співробітникам МВС і учасникам АТО тільки свою частку.

Микитась і Кличко

Нерідко Микитась перетинається в пресі з його екс-однопартійцем Віталієм Кличком, і далеко не в найкращому світлі. Приміром, був випадок, зафіксований журналістами-розслідувачами "Схем" щодо одного спільного перельоту нардепа і мера Києва. Збентежив фінансовий момент цього приватного перельоту. Обидва запевняють, що кожен платив за своє місце. В інтерв'ю Кличко запевнив, що якщо він з кимось літає одним літаком, це не означає, що вони друзі.

Нечесна передвиборча кампанія

Ще один випадок пов'язаний з передвиборчою кампанією Микитася. Є інформація, що майбутній нардеп використовував благодійний фонд мера Чернігова Атрошенко "Поліський оберіг" для перемоги в парламентських виборах. Адже саме у 2016 році напередодні виборів Микитась раптом став партнером Атрошенко, зокрема його БФ.

Нацгвардія, арешт, застава 80 млн

У 2019 році Микитася підозрювали у змові з екскомандувачем Нацгвардії Юрієм Аллеровим і організації корупційної схеми по захопленню нерухомості в столиці. Екснардеп хотів привласнити понад 81 млн грн.

За організованою схемою, Нацгвардії призначалися 50 квартир та 30 паркувальних місць в ЖК на Печерську. Натомість Микитась повинен був отримати ділянку площею 1 га в центрі столиці.

Незабаром Нацгвардія відмовилася від квартир і паркомісць, оскільки уклала іншу угоду, згідно з якою отримує 65 квартир в іншому ЖК. Вартість цих квартир на 81 млн грн менше, ніж тих 50-ти квартир, які пропонував Микитась.

Підозру було вручено екскомандувачу Національної гвардії, генеральному директору компанії-забудовника, оцінювачу, виконавчому директору компанії.

За рішенням Вищого антикорупційного суду, сторона підозрюваного могла внести заставу в сумі 5,5 млн грн. Але після жовтневого арешту Микитася розмір застави був збільшений до 80 млн грн. Сума була виплачена в повному розмірі родичами підозрюваного.

На Микитася одягли електронний браслет, який незабаром дозволили знятий (а разом з тим і залишати країну). Але 20 січня браслет знову одягли на Микитася.

Вищий антикорупційний суд продовжив підписку про невиїзд до 14 лютого 2020 року. Але 20 січня Микитась був затриманий в літаку, який прямував до Британії. На обвинуваченого одягли знятий браслет і відібрали закордонний паспорт.

Побиття голови сільради Любеча

Влітку 2019 року Микитась засвітився в сутичці з головою сільради Любеча Сергієм Пінчуком. За словами очевидців, нардеп вбіг в аудиторію, де проходило засідання сільради, і напав на Пінчука, спричинивши йому тілесні ушкодження. Потім, восени 2019-го, на Микитася було відкрито справу в Генпрокуратурі за статтею 296 ККУ (хуліганство).

Взимку розслідування було завершено, матеріали передані Микитасю для ознайомлення. Після цього кримінальне провадження з обвинувальним актом направлять до суду.

Відмивання грошей

Держбюро розслідувань підозрювало Микитася в обмиванні 200 млн грн доходу через виявлені у 2016 році підроблені документи, а саме договір купівлі-продажу цінних паперів. У зв'язку з чим у грудні 2019 року були проведені обшуки.

Фахівцями з ДБР був виявлений автопарк з 6 дорогими автомобілями Микитася, які в підсумку за рішенням столичного Печерського суду були заарештовані.

Фігурування в антикорупційних розслідуваннях

Мер Києва Віталій Кличко літав чартерами з забудовником столиці Микитасем і підприємцем Столаром:

  • Антикорупційна справа: дії, прийняті в умовах конфлікту інтересів.
  • Зловживання службовим становищем: порушення законодавства щодо встановлених меж при отриманні подарунків.

Підозри в незаконній забудові прибережних захисних смуг фірмою "УкрБуд":

  • Афери, шахрайство в будівельній сфері.
  • Використання природних ресурсів не за призначенням.

В новому будинку, для якого забудовнику ТОВ "Фонд Девелопмент Груп" і "УкрБуд" було виділено більше половини землі військової частини у Києві, військовим дали лише 3% квартир:

  • Афери, шахрайство в будівельній сфері

При підготовці проєкту житлового комплексу ТОВ "УкрБуд" використовувало несправжні містобудівні умови:

  • Афери, шахрайство в будівельній сфері.
  • Використання природних ресурсів не за призначенням.

ТОВ "Північноукраїнський будівельний альянс", пов'язане з нардепом Микитасем, виграє в тендері з модернізації Шулявського мосту:

  • Зловживання службовим становищем: використання службового становища наперекір інтересам служби.
  • Антикорупційна справа: дії, прийняті в умовах конфлікту інтересів.
  • Тендерні афери: невідповідність з регламентом у проведенні тендеру.
  • Тендерні афери: умисне створення фіктивної конкуренції.

Організація Микитасем непрямого підкупу виборців з агітацією голови Кархівської сільради в робочий час перед парламентськими виборами 2016 року:

  • Корупція на політичному рівні: підкуп виборців.

Підозру в незаконному будівництві ЖК "Сонячна Рив'єра" компанією "УкрБуд":

  • Використання природних ресурсів не за призначенням.
  • Надання земельних ресурсів у користування або власність не за встановленою процедурою.

Микитась в рамках передвиборчої кампанії відкрив дитячий майданчик, що заборонено напередодні виборів:

  • Корупція на політичному рівні: підкуп виборців.

"УкрБуд" продає звичайним людям квартири, призначені для АТОвців:

  • Афери, шахрайство в будівельній сфері.

Забудова будинків у столиці згідно з невідомим рішенням Севастопольського суду:

  • Використання природних ресурсів не за призначенням.
  • Надання земельних ресурсів у користування або власність не за встановленою процедурою.

Фотографії

Максим Микитась на обкладинці Forbes
Максим Микитась на обкладинці Forbes / Facebook
Обкладинка "Форбс" за січень 2017

Максим Микитась в Чернігівській облраді
Максим Микитась в Чернігівській облраді / Facebook

Микитась Максим спілкується з народом
Микитась Максим спілкується з народом / Facebook

Максим Микитась з Віталієм Кличком
Микитась Максим з Віталієм Кличком / Facebook

Максим Микитась
Максим Микитась / Facebook

Відео

Посилання

Сторінка у Фейсбук

Офіційний сайт

Електронна пошта для звернень