Біографія

Розенко Павло Валерійович родом з Києва. Дата народження — 15 липня 1970 року.

Політичний діяч, відомий як народний депутат VII-VIII скликань, міністр соцполітики 2014-16 років і віцепрем'єр-міністр України 2016-19 років.

Нагороди та звання

У 2008 році відзначився званням «Заслужений працівник соціальної сфери України».

У 2009 році Павлу Розенко було надано звання держслужбовця 1-го рангу.

Хобі

Розенко захоплюється музикою і футболом.

Сім'я

Був одружений на Оксані Розенко, яка не раз працювала помічником депутатів IV-IX скликань. У подружжя є спільні діти (двійнята) – донька Анастасія та син Ярослав.

Діти і екс-дружина Павла Розенко
Діти і екс-дружина Павла Розенка / Фейсбук

Батьки Павла Розенка — Валерій Петрович (помер у 2005 році) і Валентина Василівна (очолювала відділ Держтелерадіокомпанії України).

Дід по лінії батька — Розенко Петро Якимович (1907—1991), також знаменитий державний діяч. Виходець з Донбасу, який працював в молоді роки у вугільній промисловості. Обіймав посаду голови Держплану УРСР і заступника голови Ради Міністрів УРСР.

Освіта

Середню освіту Розенко отримав у 1987 році, закінчивши київську школу №135. У тому ж році вступив в КПІ, випустившись в 1993 році.

Кар'єра і бізнес

Павло Розенко
Павло Розенко / Фейсбук

Політика увійшла в життя Павла Валерійовича ще в студентські роки. Почалося все зі студентської громади УСС (Українська студентська спілка), яку Розенко і заснував. УСС прославився тим, що стала першою українською незалежною студентською організацією. Серед інших регалій Розенко може похвалитися посадами голови Київської міської організації УСС, заступника голови УСС і глави Секретаріату УСС.

У 1990 році брав участь у «революції на граніті» – масовому студентському протесті, який став однією з ключових подій перед проголошенням незалежності України в 1991 році.

Держслужбовцем Павло Розенко вперше стає в 1994 році. Наступні 5 років обіймає посаду помічника народного депутата України.

З 2000 року стає начальником служби забезпечення діяльності Міністра екології та природних ресурсів України. Перебуває на посаді 1 рік.

Наступні чотири роки знову обіймає посаду помічника нардепа України, консультуючи з питань Комітету природокористування та ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

У 2005 році стає першим заступником В'ячеслава Кириленка – міністра праці та соцполітики України.

Через рік потрапляє в Секретаріат Президента України Віктора Ющенка, де до 2007 року керує службою Соцполітики.

Після приходу Людмили Денисової на посаду Міністра праці й соцполітики Павло Розенко продовжує обіймати посаду 1-го заступника у 2008-2010 роках.

Згодом звільняється і наступні два роки працює в Центрі Разумкова провідним експертом, а також незалежним фахівцем з питань соцполітики.

У 2012 році потрапляє в списки політпартії УДАР Віталія Кличка під номером 10. У тому ж році стає нардепом України та заступником голови Комітету з питань соцполітики й праці.

У 2014 році Розенко знову потрапляє у Верховну Раду, але вже у складі Блоку Петра Порошенка під номером 26.

В грудні 2014 року призначається міністром праці й соцполітики України у 2-му Кабінеті міністрів при Арсенії Яценюку.

Через два роки Верховна Рада відправляє у відставку 2-й Кабмін Яценюка. Розенко позбавляється посади міністра праці й соцполітики. При Гройсмані призначається віцепрем'єр-міністром України.

У 2016 році, за рішенням Кабміну, до компетенції першого віцепрем'єр-міністра Павло Розенко були визначені питання, що стосуються охорони здоров'я, а також мовної та соціальної політики.

29 серпня 2019 року на першому засіданні Ради IX скликання Павло Розенко, як і весь Кабмін Гройсмана, склав свої повноваження.

У 2019 балотувався в Раду у складі партії «Європейська солідарність» під 39 місцем. Але партія набрала недостатню кількість голосів виборців, щоб у фракцію змогли потрапити 39 депутатів партії. Тому Розенко не потрапляє в IX скликання.

Більшу частину державної діяльності Павло Розенко займався питаннями соціальної політики. І за цей час опублікував більше сотні публікацій і статей щодо соціально-трудових аспектів (оплата праці, пенсійна реформа, пільгова система в Україні).

Декларація

У декларації за 2019 рік (після звільнення з посади віцепрем'єра) зазначено, що у власності Павла Розенка є:

  • Квартира в столиці – 81,4 кв. м (100% власність)
  • Житловий будинок в Броварському районі – 358 кв. м (1/3 власності сина, 1/3 – дочки, 1/3 – колишньої дружини)
  • Земельна ділянка в Броварському районі – 1001 кв. м (1/3 власності сина, 1/3 – дочки, 1/3 – колишньої дружини)
  • Автомобіль Toyota Highlander 2011 – 389100 грн (Павло Розенко).

Компромат і чутки

Приватне життя

Після розлучення у Павла Розенка закрутився роман з молодшою на 20 років телеведучою «Нового каналу» Оленою-Крістіною Лебідь. Пара не приховувала своїх близьких відносин – не раз з'являлися разом на світських заходах.

Крім того, нова пасія Розенко регулярно викладає в мережу фотографії, де вона разом з ексвіце-прем'єр-міністром. Один з таких днів зображений нижче – Лебідь похвалилася під викладеною в Инстаграмі фотографією, що Розенко возить її на роботу на своїй машині. Зазначимо, що журналістка проживає в с. Нові Петрівці (30 км від столиці).

Олена-Крістіна Лебідь
Олена-Крістіна Лебідь / Instagram

У січні 2019 року пара провела відпустку у Львові, під час якого Олена-Крістіна Лебідь пошкодила ногу, катаючись на лижах. По приїзду в Київ журналістка перенесла операцію на нозі.

Варто відзначити, що, бувши у відносинах з Оленою-Крістіною, Павло Розенко дуже схуд, що також помітили передплатники в соцмережах.

Сексуальні домагання

Павло Розенко був помічений у сексуальному скандалі ще коли входив до складу партії УДАР. А саме влітку 2013 року. Розенко був тоді ще одружений і відпочивав з родиною в кримському санаторії. Надійшли скарги про те, що нардеп нешанобливо ставився до персоналу. Була навіть версія зі зґвалтуванням – наруга над масажисткою і фізіотерапевтом. Першу Розенко нібито зґвалтував прямо в масажному кабінеті. Другу змусив до сексуальних відносин після того, як була помічена в крадіжці цінних речей політика. Обом жінкам Розенко пригрозив звільненням, якщо вони розкажуть про те, що трапилося.

Зарплата

В останні місяці віцепрем'єрської служби Розенко зумів відзначитися. За червень 2019 отримав найвищу зарплату серед міністрів – 88627 грн. Слідом за ним – міністр оборони Полторак (80374 грн), а потім – міністр освіти Гриневич (55049 грн).

Незадекларована ділянка

У серпні 2016 року у Броварському районі Київської області активісти підпалили шини біля незадекларованого будинку Павла Розенко. У підпалі брало участь близько 20 осіб, серед яких були переселенці. Підпалені шини активісти незабаром загасили, після чого повісили на паркан будинку транспарант – такий собі «Акт обстеження матеріально-побутових умов проживання» Павла Розенко. На транспаранті також було зазначено, що будинок за парканом є незадекларованим і коштує 5 млн грн. Активісти вимагали від віцепрем'єра відзвітувати за куплений будинок і закликали до його дострокової відставки за корупційні дії.

ТВ-перли

У травні 2016 року в українців викликав обурення виступ Розенко (тоді ще віцепрем'єр) на каналі «Еспресо». Чиновник в прямому ефірі запропонував жителям селищ відмовитися від газу. Як потім Розенко пояснив, українцям потрібно подумати над більш доступними альтернативами, оскільки газ найближчим часом не буде дешевшати.

У червні 2018 року під час інтерв'ю програми «Світське життя» віцепрем'єр зізнався, що їздив на Каннський фестиваль коштом держбюджету: «Я, безумовно, їздив у службове відрядження, проживав у досить скромному чотиризірковому готелі».

Фотографії

Павло Розенко і Олена-Крістіна Лебідь
Павло Розенко і Олена-Крістіна Лебідь / Фейсбук

Павло Розенко і Олена-Крістіна Лебідь
Павло Розенко і Олена-Крістіна Лебідь / Фейсбук

Павло Розенко в Раді
Павло Розенко в Раді / Фейсбук

Павло Розенко
Павло Розенко / Фейсбук
Церемонія вручення нагород Третьої Національної кінопремії

Відео

Посилання

Сторінка у Facebook