Дмитро Валерійович Колесніков – український політичний діяч, екс-народний депутат від партії "Опозиційний блок", якого звинувачують в організації нападів на мітингувальників та незаконній продажі державного майна. Про кар'єру, компромат і доходи – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження – 27 березень 1972 року

Вік – 48 років

Місце народження – Кривий Ріг, Україна

Національність – українець

Знак зодіаку – Риби

Сім'я

Політик одружений, його дружину звуть Надія Колесникова. Жінка володіє медичною фірмою. Сім'я виховує доньку Анастасію 1998 року народження.

Освіта

Середню освіту Дмитро Колесников отримав в рідному місті. Після цього він відправився на строкову службу. Через два роки вступив до Державної металургійної академії, де в 1998 році отримував диплом інженера-металурга.

Також Колесніков навчався в Київському економічному університеті.

Кар'єра і бізнес

Свою кар'єру Дмитро Валерійович починав як слюсар-ремонтник на заводі "Криворіжсталь".

У 1993 році отримав посаду старшого механіка в компанії Славутич, а після – головного механіка на підприємстві "Володимир".

У 1995 році Колесніков отримав посаду на Центральному гірничо-збагачувальному комбінаті, на якому пропрацював понад дев'ять років. За цей час йому вдалося зробити кар'єру від звичайного слюсаря-ремонтника до головного механіка підприємства.

У 2005 році Дмитро Валерійович перейшов на інший комбінат – «Південний», там фахівець отримав посаду заступника директора закупівель.

Однак в цій компанії він пропрацював лише рік, а вже навесні 2006 року Колесніков повернувся на завод «Центральний» і зайняв посаду виконавчого директора.

Через місяць після цього новообраний глава Кривого Рогу Юрій Любоненко запрошує Колесникова стати його заступником. Однак і на цій посаді Дмитро Валерійович не затримується надовго – влітку 2006 року він стає заступником міністра промислової політики (в уряді Віктора Януковича).

У 2007 році позбавляється посади, однак проходить в парламент у складі Партії Регіонів.

2010 рік – Колесніков повертається в уряд, проте вже в якості голови Міністерства промислової політики.

У 2012 році тодішній президент Віктор Янукович перевів міністра на пост голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Покинув він посаду в 2014 році (на його місце був призначений олігарх Ігор Коломойський).

Після Євромайдану Колесніков бере участь в парламентських виборах і успішно проходить до Верховної Ради в якості члена партії Опозиційний блок. Входив до складу комітету, який займався питаннями екологічної політики.

Компромат і чутки

Як пишуть ЗМІ, Дмитро Валерійович причетний до скандалу, який пов'язаний з приватизацією державного майна. У 2012 році він, очолюючи Державне агенство з управління державним корпоративним майном і правами, дав згоду на переоформлення двох виробничих корпусів Трубного інституту в Дніпрі в спортивно-оздоровчий комплекс і їдальню.

Як повідомляється, такі дії були необхідні для того, щоб в майбутньому перевести майно з державної в комунальну власність.

Через два тижні після свого рішення Колесникова призначили главою Дніпропетровської обладміністрації. А через кілька місяців комунальне підприємство, яке отримало на баланс майно інституту, стало банкрутом, а його нерухомість продали приватній організації за 16 мільйонів гривень.

Також політика не раз звинувачували в кришуванні банд так званих «тітушек». Наприклад, в 2014 році під ча Євромайдану в Дніпрі на учасників мітингу напали невідомі чоловіки з бітами і травматичною зброєю. При цьому правоохоронці, які в той момент знаходилися поруч, з якоїсь причини не втручалися в інцидент.

В організації цього нападу звинуватили депутата Олександра Вілкула, а також його начальника Дмитра Колесникова. Сам Дмитро Валерійович заявив, що напали на мітингувальників народні дружини, які організували громадські організації. Більш того, дії "тітушек" він назвав законними.

Дмитро Колесніков – типовий регіонал. Під час своєї депутатської діяльності голосував за антиукраїнські законопроекти, а також проти патріотичних законыв. Так, наприклад, політик віддав голос проти зміни військового вітання на «Слава Україні!», а також проти визнання українського суверенітету над окупованими територіями.

Декларація

Згідно з декларацією за 2018 рік, Дмитро Колесніков володіє квартирою площею 187 квадратних метрів в Києві (вартість - 2,8 мільйона гривень), квартирою площею 69 квадратних метрів в Кривому Розі (вартість не зазначена).

Дружина політика декларує квартиру площею 40 квадратних метрів у Києві (вартість - 593 тисячі), квартиру площею 23 квадратних метрів в Кривому Розі (вартість не зазначена), нежитлове приміщення площею 176 квадратних метрів в Києві (вартість - 2,2 мільйона гривень), нежитлове приміщенням площею 423 квадратних метрів в Кривому Розі (вартість не зазначена).

Сім'я екс-депутата володіє цілою колекцією наручних годинників люксових брендів.

Згідно з декларацією, власного автомобіля у Дмитра Колесникова немає. Проте він володіє двома мотоциклами – Honda Gold Wing Gl-1800 2007 року випуску і Honda Valkyrie 2004 року випуску (вартість - 145 тисяч).

За рік політик заробив 1,2 мільйона гривень. Його дружина - 747 тисяч гривень.

На банківських рахунках сім'я Колесникова зберігає 52 тисячі гривень і 54 тисячі доларів. Готівкою – 185 тисяч доларів і 250 тисяч гривень.

Фотографії

Фото 1 из 6.
Дмитро Колесніков, фото – Facebook
Фото 2 из 6. Дмитро Колесніков, фото – Facebook
Фото 3 из 6.
Фото 4 из 6.
Фото 5 из 6.
Фото 6 из 6.

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Дмитра Колесникова в соціальній мережі Фейсбук