Руслан Сольвар - екс-нардеп, що неодноразово ставав фігурантом скандальних публікацій. На його рахунку - підкуп виборців. Він ретельно намагався приховати свої доходи. І кожна його декларація, починаючи із 2014 року, практично порожня. Журналістське розслідування показало, що мати-вчителька нардепа - власниця нерухомості на мільйони доларів.
Біографія
Дата народження: 12 травня 1971 року.
Знак Зодіаку: Телець. За східним гороскопом: рік Металевого Кабана.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Вік: 48 років.
Руслан Сольвар любить себе піарити. Обличчя народного депутата ВРУ VII і VIII скликання виборці могли споглядати не тільки на плакатах, білбордах, а й на автобусах.
На концертах та різних заходах його образ - весь час поруч із виборцями. При цьому Руслан Миколайович - один із найбільш скандальних народних обранців ВРУ.
Цей народний депутат не раз ставав фігурантом
Сфера інтересів депутата - сільське господарство й залізничні транспортні послуги. Він - завзятий прогульник засідань комітету у ВРУ 8-го скликання,
Сім'я, особисте життя
Дитинство та юність пройшли у смт Піщанка (Вінницька область). Тут він народився й виріс. Батьки: батько - Микола Андрійович, юрист; мати - Марія Володимирівна, викладач у Піщанській спецшколі-інтернат, де знаходяться вихованці з порушеннями слуху та мовлення.
Сімейний стан: розлучений. Колишня дружина: Наталія Віталіївна. Діти: дочка.
Освіта
1978-1988 рр. - навчався у Піщанській середній школі №1.
Із 1989 р. навчався у Вінницькому професійно-технічному училищі №7. Освоєна у ПТУ спеціальність - «газоелектрозварник».
1994-1999 рр. - навчався у КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, «фінанси і кредит», м. Київ.
Кар'єра і бізнес
1993-1995 рр. - інженер, Центр біотехсистем «Сонар» при Нацакадемії наук України.
Березень-грудень 1997 року - кілька місяців був провідним фахівцем із маркетингу, «Укрдержресурссировина».
1998-1999 рр. - займав пост директор ТОВ «Укрторгконтракт-С».
1999-2012 рр. - працював комерційним директором ТОВ «Укрзернотранс-К».
Із 2012 р. - головний радник гендиректора Асоціації транспортно-експедиторських організацій України «Укрзовніштранс».
2007-2012 рр. - помічник-консультант нардепа ВРУ VI скликання Валерія Баранова (політсила «Народна Партія»).
Із 2012 р. - народний депутат ВРУ VII скликання, партія «Удар».
Із 2014 р. - народний депутат ВРУ VIII скликання, політоб'єднання «Блок Петра Порошенка».
Компромат і чутки
Руслан Миколайович Сольвар - не тільки фігурант гучних скандалів, а й антикорупційних розслідувань. У грудні 2019-го року спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила йому про підозру у кримінальній справі про незаконне отримання компенсації за житло із держбюджету.
У числі політичної корупції - підкуп виборців у 2014 році. Від його імені тоді поширювався на 91-му окрузі інформаційний бюлетень «Сила у правді». У ньому йшлося про діяльність нардепа Руслана Сольвара.
У 2014 р. у Фастові мав місце великий скандал. Тоді саме пройшли вибори мера. Переміг на них Михайло Нетяжук. Однак Руслан Миколайович публічно підтримував кандидата, який програв. І раптом почав симпатизувати новообраному меру.
Тільки «хитру стратегію» народного обранця фастівчани сприйняли як відверте «кидалово». Та й сама «симпатія» між новим градоначальником і нардепом тривала недовго.
Через буквально рік Михайло Нетяжук звернувся до Руслана Сольвара із претензіями, мовляв, народний обранець не працює на благо Фастова. Він заявив у соцмережі, що всі його обіцянки - «порожній звук».
Із 2016 року мала місце інша масштабна скандальна історія. Тоді надбанням гласності став аудіозапис секретних переговорів. Розмова нібито відбулася між двома депутатами Фастівської міської ради та помічницею нардепа Руслана Сольвара, яка намагалася їх підкупити.
Депутатам пропонували угоду на 5 тисяч доларів. Для отримання цієї суми вони повинні були зайняти опозицію до новообраного фастівського мера. І відмовитися від майбутніх перспектив у кар'єрі. Домовитися не вдалося, тому що депутати оцінили себе дорожче.
2 жовтня 2014 року на святкуванні Дня вчителя у м. Макарові близько десятка вчителів отримали вітальні грамоти та конверти. Після вручення було повідомлено, що це «премії» від кандидата у нардепи Руслана Сольвара, тому що у державній скарбничці коштів немає. Про те, як депутат підкуповував виборців,
Мали місце й владні зловживання.
Руслан Сольвар, мажоритарник від «Блоку Петра Порошенка» - у їх числі. Відомо, що він купив квартиру в Києві у 2017 році. Однак отримав компенсацію, як і багато інших, як нібито продовжував мешкати у готельному номері. Втім, згадки про компенсацію у нього у декларації зовсім немає, на відміну від інших народних обранців.
Його декларація за 2018 рік демонструє, що сума грошових активів декларанта і сім'ї у 10 разів перевищує суму всіх доходів. Суми, зазначені у іноземній валюті, переведені у гривні за курсом на 31 грудня звітного року.
Декларація за 2018 рік включає 8 млн. 370 тис. грн. готівкою. Зарплата декларанта - 297 тис. 319 грн. У е-документі вказана також нерухомість: у власності декларанта - невелика квартира у столиці площею 42,9 кв. м. Квартира у Фастові на 63,7 кв. м - інше право користування. Інша інформація відсутня.
Його декларація за 2014 рік включає тільки загальну суму сукупного доходу й зарплату. А також прибуток від відчуження рухомого й нерухомого майна у розмірі 215 тис. грн. Інша інформація відсутня.
У 2015 році він вказав лише квартиру в Фастові у іншому праві користування. У 2016-му, крім цієї нерухомості, вніс дані про зарплату - 143 тис. 7 грн. І відшкодування витрат, пов'язаних із виконанням повноважень у розмірі 169 тис. 871 грн.
У 2017 він купує квартиру в столиці, вносить її у декларацію. І нарешті вказує свої грошові активи у розмірі 8 млн. 596 тис. 100 грн. Він задекларував 239 тис. 252 грн. зарплати, 8 млн. 490 тис. і 106 тис. 100 грн. доходу від відчуження нерухомого майна.
Тільки якого - незрозуміло. Адже жодна декларація до цього не включала в його власності нерухоме майно. Практично у всіх своїх деклараціях він відзначився тим, що у нього, крім зарплати депутата нічого немає. І раптом - мільйони.
Журналісти запідозрили Руслана Миколайовича у приховуванні його реальних доходів. Більш того, було проведено журналістське розслідування.
Крім цього, власниця елітного житла у Києві - інвестор цілого котеджного містечка під столицею. Учитель із Піщанки інвестувала гроші у котеджне містечко «Лісове озеро», що у селі Рожівка Броварського району.
І на цій величезній території у неї ще є 2 особистих особняка.
Як виявилося, досить добре забезпечені й колишні родичі Руслана Сольвар. Зокрема, Віталій Григорович Лучко та Валентина Віталіївна Мініч - батько й рідна сестра екс-дружини нардепа Наталії Віталіївни Сольвар (у дівоцтві - Лучко). Вони «випадково» стали власниками нерухомості й землі по сусідству із мамою народного депутата, причому як у столиці, так і у передмісті.
Наприклад, тільки у двох будинках по вул. Івана Кудрі, на трьох родичів Руслана Миколайовича записані дев'ять приміщень загальною площею 464 кв. м - сім квартир і два нежитлових приміщення.
Саме тут виявилися зареєстровані й транспортні компанії, які мають безпосереднє відношення до депутата: ТОВ «Укрзернотранс-К», ТОВ «Метрудтранс», ПП «Фреш Лайн» і ТОВ «Автокар-777».
Варто відзначити, що Руслан Сольвар, будучи членом транспортного комітету у Верховній Раді, категорично заперечує свою причетність до транспортного бізнесу, як, втім, і до будь-якого іншого. До слова, навіть «Благодійний фонд Руслана Сольвара «Разом у майбутнє» формально до нього відношення не має.
Тільки за деклараціями Руслан Сольвар живе виключно на зарплату чиновника. А з недавніх пір отримав мільйонні прибутки від відчуження нерухомого майна, якого, судячи із його ж декларації, у народного обранця ніколи не було.
Фотографії