Біографія

Мішель Терещенко: джерело: Facebook
Мішель Терещенко: джерело: Facebook

Мішель Терещенко народився 15 вересня 1954 року.

Знак зодіаку Діва

Вік: 64 роки

Народився в рік Дерев'яного Коня

Розмовляє українською, російською, англійською, французькою, іспанською, італійською мовами.

Чим нащадок славного українського роду сумно прославився на історичній батьківщині і чому проти нього протестували мешканці міста Глухів? - Відповіді в цьому досьє.

Сім'я

Мішель Терещенко: джерело: Facebook
Мішель Терещенко: джерело: Facebook

Мішель Терещенко - нащадок однієї з найбільш відомих династій в українській історії. Його дід - Михайло, в честь якого і був названий став згодом знаменитим онук, - міністр фінансів в складі тимчасового уряду Російської імперії.

Батько майбутнього політика - Петро Михайлович - відомий і шанований у Франції учений-хімік. Є у Мішеля Петровича і інші знамениті родичі, зокрема, - Іван Терещенко - фотограф, який проживає у Франції і Британії. Є у нього також повний тезка - філософ Мішель Терещенко, який вважається одним з кращих умів сучасної Європи.

Мішель Терещенко залишив у Франції колишню дружину і дітей, про яких він майже не розповідає після повернення на історичну батьківщину, де він завів нове сімейне гніздечко. У 2016 році одружується з Оленою Єскіною - екс-депутатом Київської міської ради, яка пізніше працювала у нього радником в Глухівської міської адміністрації. Весілля чиновників стало значним світським заходом Глухова. Дружина народила двоє дітей: дочку Олександру і сина Ніколу. Діти політика постійно проживають в Україні.

Освіта

Мішель Терещенко: джерело: Facebook
Мішель Терещенко: джерело: Facebook

Мішель Терещенко заявляє, що є випускником однієї з французьких бізнес-шкіл. Отримав ступінь MBA в ESSEC Вищої школи економіки та бізнесу в Парижі.

Кар'єра і бізнес

Мішель Терещенко: джерело: Facebook
Мішель Терещенко: джерело: Facebook

Майбутній український політик деякий час служив у збройних силах Франції. Пішовши у відставку, Мішель Терещенко заснував компанію з продажу приладів для дайвінгу та вирощуванням морських водоростей на продаж на Філіппінах під назвою Сабвея.

У 1994 році Терещенко вперше відвідує Україну. Вивчає історичну батьківщину як турист. Згідно власною заявою, рідне місто своїх предків Глухів він відвідує лише в 2002 році.

В Україні Мішель Петрович переїжджає вже в 2003 році. На батьківщині він організовує новий бізнес. Терещенко відкрив справу з вирощування, обробки і продажу льону і ненаркотичних конопель.

Паралельно з організацією перших проектів в Україні продовжує працювати на умовах приватного партнерства з французькими компаніями Шампань Сереаль, Agrofuel, Тереос, Маїсадур і Депестель.

У 2009 році Мішель засновує велику промислову фірму Linen of Desna, яку успішно продає в 2018 році інвесторам з Бельгії. Заробляє мільйони гривень на рік на вирощуванні натуральних волокон в Шостці, Ямполі та Новгород-Сіверському. Укладає партнерство з компанією U.M.G. і ATS-Ukraine У той же період засновує Фонд спадщини Терещенків. В якості засновника і голови Фонду сконцентрований на підтримці і просуванні культурної спадщини своєї сім'ї, зокрема, палаців, побудованих його предками в Києві та Глухові.

До середини минулого десятиліття Мішель Терещенко стає одним з найбільших землевласників України, оперуючи ділянками загальною площею 3 тисячі гектарів.

У 2015 році Мішель Терещенко отримує від п'ятого президента України Петра Порошенка паспорт громадянина країни і отримує можливість брати участь у політичному житті історичної батьківщини.

Бере участь в місцевих виборах 2015 року і несподівано для багатьох виграє вибори мера міста Глухова, обійшовши Юрія Бурлака - колишнього міського голову та колишнього члена Партії регіонів. Місцеві еліти намагалися оскаржити вибори і опротестувати кадрові рішення Терещенко після того, як він переміг на виборах. У період з 2015 по 2017 року опоненти подали проти Мішеля Петровича відразу ж 50 судових позовів.

На посаді мера Глухова відмітився підвищенням рівня прибутковості місцевого бюджету та успішної деккомунізацією, яка відзначилася поваленням пам'ятника Леніна і швидким перейменуванням вулиць.

У вересні 2018 року Терещенко потрапляє в заголовки численних ЗМІ, після того, як публічно заявляє про наміри балотуватися на президентських виборах 2019 року. Втім, міський голова свою обіцянку не виконує. Програма мера не зустріла значної підтримки серед населення.

Компромат і чутки

Мішель Терещенко: джерело: Facebook
Мішель Терещенко: джерело: Facebook

Мішель Терещенко є одним з найбільш скандальних мерів сучасної України. Більшість ЗМІ називають його неефективним міським головою, який провалив всі реформаторські ініціативи і налаштував проти себе, як і депутатів міської ради, так і городян.

У 2017 році Терещенко розкритикували за пропозицію легалізувати марихуану. Мер давно заробляє на вирощуванні ненаркотичних конопель і підтримує в Глухові роботу Сумського інституту конопель. Мер заявляв, що марихуана повинна бути легалізована через своїх лікарських і знеболюючих властивостей, що було критично зустрінута місцевими жителями, які відзначили, що нібито хоче нажитися на наркотиках.

Тоді ж Мішель Петрович потрапив в корупційний скандал. Мер Глухова купив авто, вартістю понад 350 тисяч гривень, про що забув згадати в своїй податковій декларації. Однак про незадекларовану покупку дізналися його опоненти, які поскаржилися на нього правоохоронцями, пізніше склали відносно нього протокол про антикорупційне порушення.

Пізніше декларація мєра була доповнена та виправлена.

У тому ж 2017 році Мішель Терещенко потрапив в скандальні заголовки ЗМІ по всій країні, після того, як заявив про підвищення тарифів на воду на 25%, що спровокувало акції протесту серед жителів Глухова.

Дісталося також заступнику Терещенко Руслану Павленко, якого в знак протесту спеціально облили холодною водою у будівлі мерії.

Багато користувачів мережі всіляко критикували Терещенко за співпрацю з колишнім президентом Грузії і губернатором Одеської області Михайлом Саакашвілі. Мер Глухова приєднався до політичного проекту Саакашвілі Рух Нових сил до його насильницької депортації з України. Користувачі заявляли, що два іноземця намір захопити владу в Україні і пограбувати її народ.

Під час роботи Терещенко мером Глухова в місцевих лікарнях почастішали випадки затримки і невиплати заробітної плати, що часто призводило до масових протестів. У 2017 році Мішелю Петровичу принесли на засідання міської ради білі халати. Лише після скандалу, мер виділив гроші на зарплати членам колективів установ місцевого охорони здоров'я.

Найбільший скандал в Глухові виник в 2018 році, коли місцеві депутати назвали запропонований мером бюджет актісоціальним, так як в ньому скорочувалися соціальні витрати і виділявся майже мільйон на зарплати чиновникам.

Терещенко публічно звинувачували в невиконанні передвиборних обіцянок і саботажі програми модернізації та ремонту місцевої інфраструктури. У 2018 році в знак протесту місцеві громадські працівники висадили в ямах на дорогах Глухова квіти.

Тоді ж місцеві депутати на знак протесту проти діяльності мера відмовилися бути присутніми на засіданнях міської ради. Після того, як на одне з вересневих засідань стало всього лише два члени міської ради, Терещенко навіть заявляв про швидку відставку з поста мера.

Дослідницька компанія Active Group навіть внесла Терещенко в рейтинг найбільш неефективних і скандальних мерів українських міст.

У 2018 році, після заяв Мішеля Петровича про плани обиратися в президенти, багато політологів називали його маріонеткою, покликаною обрушити рейтинги найбільш значних кандидатів.

У 2019, після невдалої спроби особисто брати участь у виборах на пост глави держави, Терещенко підтримав в гонці мера Львова Андрія Садового, після чого багато в мережі відзначили, що ця коаліція є тимчасовим союзом двох корумпованих і неефективних міських голів.

Також партія мерів - Самопоміч - провалилася на парламентських виборах, залишивши обох політиків за бортом національного повістки.

На даний момент Терещенко готується йти на нові місцеві вибори.

Фотографії

Мішель Терещенко: джерело: Facebook
Мішель Терещенко: джерело: Facebook

Мішель Терещенко: джерело: Facebook
Мішель Терещенко: джерело: Facebook

Мішель Терещенко: джерело: Facebook
Мішель Терещенко: джерело: Facebook

Відео

Посилання

Посилання на сторінку Терещенко в Фейсбук.

Сайт Глухівської міської Ради.