Біографія

Княжицький Микола Леонідович родом зі Львова. Відомий як народний депутат VII-IX скликань. У минулому – журналіст. Керував ЗМІ-компаніями та телеканалами СТБ, Tonis, УТ-1, ТВі, "Газети 24".

Був у Нацраді України з питань телебачення і радіомовлення. Представник Міжнародного інституту преси у Відні (Австрія). Продюсував документальні фільми.

Нагороди

Навесні 2014 року був нагороджений зброєю — пістолетом "Форт-17-05".

Захоплення

Добре розмовляє чотирма мовами — українською, російською, англійською, польською.

Хобі – література.

Сім'я

Микола Княжицький народився в сім'ї педагогів.

Одружений. Дружина – Лариса Францівна (дів. Чеховська) 1970 року народження. Обіймає посаду прес менеджера. Співвласниця телеканалу "Еспрессо ТБ".

У подружжя троє дітей: старший син – Леонід (1992), дочка – Анастасія (2005), молодший син – Антон (2014).

Освіта

У 1985 році вступив на факультет журналістики КДУ.

Посеред навчання (1986-88) пішов в армію, у зв'язку з чим університет закінчив у 1992 році.

В кінці 90-х закінчує Інститут післядипломної освіти Львівського національного університету ім. І. Франка (факультет міжнародного права і бізнесу).

Кар'єра і бізнес

Пройшовши військову службу, але ще навчаючись в університеті, почав займатися журналістикою.

У 1989-91 роках працював кореспондентом инфоредакції, ведучим передачі "Вечірні новини" та кореспондентом Центрального телебачення "ТСН" Державного комітету по телебаченню і радіомовленню УРСР.

У 1991-92 року обіймав посаду завідувача кореспондентського пункту ТОВ "Телерадіокомпанія Міст". Був українським кореспондентом передачі "Вісті" Російської державної телерадіокомпанії. Передача стала транслюватися з травня 1991 року.

У першій половині 1992 року був кореспондентом аналізу та прогнозу Державного комітету по телебаченню і радіомовленню УРСР. Вів передачу "Вікна" разом з Олександром Ткаченком.

В 1992-94 роках обіймав крісло директора Центру телевізійної творчості (телепередача "Вікна"). Просував ідею створення мережі приватних станцій УНІКА.

У 1994-98 роках був президентом ЗАТ "Міжнародний медіацентр — СТБ", за сумісництвом вів передачу "Рейтинг".

У 1997 році став президентом каналу СТБ, а також ведучим телепередачі "Вікна-тижневик".

Через рік очолив ДАК "Українське телебачення і радіомовлення". Потім став головою правління ДАК "УТР", а пізніше і президентом "Національної телекомпанії України".

У 1998-99 роках — глава адмінради ЗАТ "Міжнародний медіацентр СТБ".

У 1999-2002 (з перервою) входив до складу Нацради України з питань телебачення і радіомовлення (за квотою Верховної Ради). Взяв відпустку на час виборів в український парламент, після чого достроково був позбавлений посади.

У 2002-07 роках був директором фірми "Медіадім" (володів 9 відсотками акцій). До речі, телеканал Tonis і Газета 24 були підконтрольними медіакомпаніями фірми "Медіадім".

У 2008 році, разом з колишніми колегами з компанії "Медіадім", створюють новий проєкт — телеканал ТВі ("International Media Company"). Княжицькому дісталося крісло головного директора ТВі. Крім того, він став ведучим програми "Вечір з Миколою Княжицьким", яка транслювалася на ТВі раз на тиждень.

Політична кар'єра

Під час виборів у Верховну Раду 2002 року балотувався як самовисуванець по округу №117 (Львівська обл.). В результаті до парламенту не потрапив, набравши всього 14,4 % голосів виборців. Його обійшов Павло Качура з політпартії "Наша Україна".

Через 10 років Княжицький знову вирішив спробувати стати народним депутатом України, але вже не як самовисуванець, а як член опозиційної партії "Батьківщина" (11 номер у списку). Маючи таке вигідне положення в списку популярної політпартії, Княжицький цілком очікувано потрапив у Верховну Раду VII скликання. Під час передвиборчої кампанії пішов у відпустку, перебуваючи на посаді генерального директора телеканалу ТВі. У Верховній Раді був обраний головою підкомітету з питань телебачення та радіомовлення Комітету з питань свободи слова та інформації.

У 2014 році пройшов в український парламент VIII скликання вже як член партії "Народний фронт" під №34 списку. Став головою комітету з питань культури та духовності.

В кінці 2018 року потрапив у список українців, проти яких введені російські санкції.

Компромат і чутки

Судовий розгляд

На початку 90-х на Княжицького подали в суд за наклеп, яку вів в.о начальника головного слідчого управління ГПУ Болібок. На захист з боку позивача та відповідача у справі брали участь адвокати В.Ніказаков і Ю.Айвазян. Кримінальна справа тривала близько пів року і в результаті була закрита.

Перша спроба потрапити в Раду

Після того, як стало відомо, що Княжицький програв Павлу Качурі на парламентських виборах у 2002 році, Княжицький звинуватив виборчу комісію у фальсифікації, подавав позов до апеляційного суду Львівської області, але безрезультатно. На думку Княжицького, його позбавили робочого місця в Нацраді з телебачення і радіомовлення саме у зв'язку з балотуванням до Верховної Ради.

Скандальне звільнення з "Медіадім"

Багато журналістів, у тому числі Віталій Портніков, пішли з "Газети 24" та телеканалу "Тоніс" через наміри їх власника (компанія "Медіадім") ввести цензуру. У 2007 році Микола Княжицький також звільнився з компанії. Офіційно заявив, що його частка в "Медіадомі" була відібрана шляхом рейдерського захоплення, ініціатором якого був Костерін, який на той момент був головою Партії Зелених України.

Несплата податків

У 2012 році Княжицький оголосив у прямому ефірі каналу ТВі про пресинг на його ЗМІ з боку податкової служби. Натиск виражався в частих ревізіях ДПС – як раз на днях приходила чергова перевірка, попри те, що за кілька місяців до цього служба вже навідувалася. Незабаром Княжицький зізнався, що представники податкової міліції почали залякувати співробітників телеканалу ТВі. ДПС, своєю чергою, заявила, що канал вдався до взаємодії з конвертаційно-транзитним угрупованням на суму близько 2200000 грн.

Потім податкова відкрила кримінальну справу проти Княжицького за несплату податків розміром 3000000 гривень. Спільними зусиллями глядачів і політичних опозиціонерів було зібрано для телеканалу 4100000 гривень на погашення боргу.

Разом з перевірками телеканал ТВі перестав транслюватися мережею Тріолан в одинадцяти містах України. Але коли стартувала передвиборча агітація Княжицького як потенційного народного депутата за списком "Батьківщини", генпрокуратура скасувала постанову податкової міліції про відкриття кримінальної справи.

Друга спроба потрапити в Раду

Після виборів у Верховну Раду на одному з часто згадуваних у ЗМІ окрузі №11 (Вінницька область) правоохоронними органами були побиті оператор, кореспондент, а також гендиректор каналу ТВі Микола Княжицький. Сутичка сталася під будівлею окружної виборчої комісії. Представники охорони порядку відмовилися пояснити причину своїх дій.

Фото

Микола Княжицький
Фото 1 из 9. Микола Княжицький та Олег Синютка / Фото: Фейсбук
Микола Княжицький
Фото 2 из 9. Микола Княжицький / Фото: Фейсбук
Микола Княжицький
Фото 3 из 9. Микола Княжицький і Марія Бурмака / Фото: Фейсбук
Микола Княжицький
Фото 4 из 9. Микола Княжицький і Марія Бурмака / Фото: Фейсбук
Микола Княжицький
Фото 5 из 9. Микола Княжицький / Фото: Фейсбук
Микола Княжицький
Фото 6 из 9. Микола Княжицький / Фото: Фейсбук
Микола Княжицький
Фото 7 из 9. Микола Княжицький / Фото: Фейсбук
Микола Княжицький
Фото 8 из 9. Микола Княжицький / Фото: Фейсбук
Микола Княжицький
Фото 9 из 9. Микола Княжицький / Фото: Фейсбук

Відео

Посилання

Сторінка на Фейсбук