Біографія
Княжицький Микола Леонідович родом зі Львова. Відомий як народний депутат VII-IX скликань. У минулому – журналіст. Керував ЗМІ-компаніями та телеканалами СТБ, Tonis, УТ-1, ТВі, "Газети 24".
Був у Нацраді України з питань телебачення і радіомовлення. Представник Міжнародного інституту преси у Відні (Австрія). Продюсував документальні фільми.
Нагороди
Навесні 2014 року був нагороджений зброєю — пістолетом "Форт-17-05".
Захоплення
Добре розмовляє чотирма мовами — українською, російською, англійською, польською.
Хобі – література.
Сім'я
Микола Княжицький народився в сім'ї педагогів.
Одружений. Дружина – Лариса Францівна (дів. Чеховська) 1970 року народження. Обіймає посаду прес менеджера. Співвласниця телеканалу "Еспрессо ТБ".
У подружжя троє дітей: старший син – Леонід (1992), дочка – Анастасія (2005), молодший син – Антон (2014).
Освіта
У 1985 році вступив на факультет журналістики КДУ.
Посеред навчання (1986-88) пішов в армію, у зв'язку з чим університет закінчив у 1992 році.
В кінці 90-х закінчує Інститут післядипломної освіти Львівського національного університету ім. І. Франка (факультет міжнародного права і бізнесу).
Кар'єра і бізнес
Пройшовши військову службу, але ще навчаючись в університеті, почав займатися журналістикою.
У 1989-91 роках працював кореспондентом инфоредакції, ведучим передачі "Вечірні новини" та кореспондентом Центрального телебачення "ТСН" Державного комітету по телебаченню і радіомовленню УРСР.
У 1991-92 року обіймав посаду завідувача кореспондентського пункту ТОВ "Телерадіокомпанія Міст". Був українським кореспондентом передачі "Вісті" Російської державної телерадіокомпанії. Передача стала транслюватися з травня 1991 року.
У першій половині 1992 року був кореспондентом аналізу та прогнозу Державного комітету по телебаченню і радіомовленню УРСР. Вів передачу "Вікна" разом з Олександром Ткаченком.
В 1992-94 роках обіймав крісло директора Центру телевізійної творчості (телепередача "Вікна"). Просував ідею створення мережі приватних станцій УНІКА.
У 1994-98 роках був президентом ЗАТ "Міжнародний медіацентр — СТБ", за сумісництвом вів передачу "Рейтинг".
У 1997 році став президентом каналу СТБ, а також ведучим телепередачі "Вікна-тижневик".
Через рік очолив ДАК "Українське телебачення і радіомовлення". Потім став головою правління ДАК "УТР", а пізніше і президентом "Національної телекомпанії України".
У 1998-99 роках — глава адмінради ЗАТ "Міжнародний медіацентр СТБ".
У 1999-2002 (з перервою) входив до складу Нацради України з питань телебачення і радіомовлення (за квотою Верховної Ради). Взяв відпустку на час виборів в український парламент, після чого достроково був позбавлений посади.
У 2002-07 роках був директором фірми "Медіадім" (володів 9 відсотками акцій). До речі, телеканал Tonis і Газета 24 були підконтрольними медіакомпаніями фірми "Медіадім".
У 2008 році, разом з колишніми колегами з компанії "Медіадім", створюють новий проєкт — телеканал ТВі ("International Media Company"). Княжицькому дісталося крісло головного директора ТВі. Крім того, він став ведучим програми "Вечір з Миколою Княжицьким", яка транслювалася на ТВі раз на тиждень.
Політична кар'єра
Під час виборів у Верховну Раду 2002 року балотувався як самовисуванець по округу №117 (Львівська обл.). В результаті до парламенту не потрапив, набравши всього 14,4 % голосів виборців. Його обійшов Павло Качура з політпартії "Наша Україна".
Через 10 років Княжицький знову вирішив спробувати стати народним депутатом України, але вже не як самовисуванець, а як член опозиційної партії "Батьківщина" (11 номер у списку). Маючи таке вигідне положення в списку популярної політпартії, Княжицький цілком очікувано потрапив у Верховну Раду VII скликання. Під час передвиборчої кампанії пішов у відпустку, перебуваючи на посаді генерального директора телеканалу ТВі. У Верховній Раді був обраний головою підкомітету з питань телебачення та радіомовлення Комітету з питань свободи слова та інформації.
У 2014 році пройшов в український парламент VIII скликання вже як член партії "Народний фронт" під №34 списку. Став головою комітету з питань культури та духовності.
В кінці 2018 року потрапив у список українців, проти яких введені російські санкції.
Компромат і чутки
Судовий розгляд
На початку 90-х на Княжицького
Перша спроба потрапити в Раду
Після того, як стало відомо, що Княжицький програв Павлу Качурі на парламентських виборах у 2002 році, Княжицький звинуватив виборчу комісію у фальсифікації, подавав позов до апеляційного суду Львівської області, але безрезультатно.
Скандальне звільнення з "Медіадім"
Багато журналістів, у тому числі Віталій Портніков, пішли з "Газети 24" та телеканалу "Тоніс" через наміри їх власника (компанія "Медіадім") ввести цензуру. У 2007 році Микола Княжицький також звільнився з компанії.
Несплата податків
У 2012 році Княжицький
Потім податкова відкрила кримінальну справу проти Княжицького за несплату податків розміром 3000000 гривень. Спільними зусиллями глядачів і політичних опозиціонерів було зібрано для телеканалу 4100000 гривень на погашення боргу.
Разом з перевірками телеканал ТВі перестав транслюватися мережею Тріолан в одинадцяти містах України. Але коли стартувала передвиборча агітація Княжицького як потенційного народного депутата за списком "Батьківщини", генпрокуратура скасувала постанову податкової міліції про відкриття кримінальної справи.
Друга спроба потрапити в Раду
Після виборів у Верховну Раду на одному з часто згадуваних у ЗМІ окрузі №11 (Вінницька область)