Біографія

Володимир Васильович Шкварилюк родом з с. Петрів Тлумацького району Івано-Франківської області. Відомий як народний депутат України сьомого і восьмого скликань. Був у партії "Фронт змін" (нині "Народний фронт") і очолював її штаб в Івано-Франківській області.

Нагороди

Володимир Шкварилюк має звання заслуженого економіста України, отримане у 2009 році.

Сім'я

Одружений (дружина – Олександра Василівна). У подружжя є діти – двоє синів (Арсен, Захар) і дві дочки (Марта, Юстина).

Освіта

У 18 років випустився з Львівського технікуму банківської справи, отримавши фах економіста ("Облік в кредитних установах").

У 23 роки отримав диплом в Тернопільській академії народного господарства (Тернопільський національний економічний університет) за спеціальністю "Облік і аудит".

Кар'єра і бізнес

Закінчивши технікум, у 1992 році влаштувався на роботу в Івано-Франківський АКА "Україна". Працював оператором комп'ютерного набору сектору обліково-операційної роботи аж по 1994 рік.

Одразу ж після звільнення переходить в Івано-Франківський підрозділ КБ "АвтоЗАЗбанк", де його призначають старшим економістом комерційного відділу. Пропрацював на посаді чотири місяці.

Пост поміняв у зв'язку з підвищенням – став начальником комерційного відділу того ж підрозділу "АвтоЗАЗбанку". На посаді пробув по 1996 рік.

У 1997-2006 роках займав крісло керівника Івано-Франківського підрозділу КБ "Фінанси та кредит".

З 2006 року переходить на державну службу. Чотири роки працював заступником голови Івано-Франківської облдержадміністрації.

У 2010 році знову повертається в банківську сферу і стає радником голови ПАТ "Банк "Фінанси та кредит".

З грудня 2012 року значився вже як народний депутат України сьомого скликання від ВО "Батьківщина", займаючи 54 місце в списку. Став секретарем Комітету ВР з питань бюджету.

За підсумками дострокових парламентських виборів 2014 року, знову потрапив у Верховну Раду, але вже представляючи партію "Народний фронт".

У 2018 році потрапив в список фізосіб, проти яких Росія ввела санкції.

Парламентська діяльність

У 2019 році вніс на розгляд у Верховну Раду законопроєкт до ст. 87 БК України "Про фінансування надання окремих програм і медичних установ". Мета проєкту — заборонити програмі "гроші за пацієнтом" закривати медустанови Держуправління справами та Національної медакадемії.

Компромат і чутки

Матеріальний стан

Шкварилюк був згаданий у журналістському розслідуванні передачі "Наші гроші" з Денисом Бігусом. Репортаж був про нардепів, яким компенсують оренду житла попри те, що на них значаться квартири в столиці. Відомо з декларації за 2016 рік, що на дружину Шкварилюка записана квартира в Києві площею 198,5 кв.м вартістю в кілька мільйонів гривень.

Більш того, ексдепутат не згадував компенсацію за оренду нерухомості. Плюс до всього у 2017 році Шкварилюки на двох отримали понад 920000 грн від дивідендів і відсотків. А на банківських рахунках у них лежать 4,7 млн грн.

Шкварилюк, своєю чергою, пояснював, що отримував компенсацію у зв'язку з ремонтом квартири, купленої двома роками до цього. І попри це, сімейство дозволило собі стати власниками двох автомобілів Mercedes і BMW, враховуючи, що вже мали Volvo і Toyota.

Роком пізніше генеральний прокурор Юрій Луценко також не став заперечувати щодо того, що деяким депутатам компенсують витрати на житло. Як сам Луценко і заявив, генеральна та антикорупційна прокуратури мають доказ того, що як мінімум 20 нардепів отримують компенсацію за оренду площі, хоча на них зареєстровані квартири в Києві.

Як журналісти "Наших грошей" пізніше з'ясували, НАБУ займається розслідуванням фінансового відшкодування народним депутатам за оренду житла. Представники бюро пояснили, що була спроба ознайомитися з документами апарату Верховної Ради, але слідчий суддя не дав згоди. При цьому розпорядник документів (відповідальна особа апарату ВР) не заперечував проти надання потрібних документів. Ст.191 ч. 3 КК України свідчить, що привласнювати, розтрачувати майно або заволодівати ним шляхом використання службового становища карається законом.

Скасування кримінальної відповідальності на незаконне збагачення

Під час своєї другої каденції у 2017 році Володимир Шкварилюк відзначився підтримкою подання, що зобов'язує КС України скасувати статтю про незаконне збагачення. Крім нього документ підписали ще 58 депутатів. Суть статті полягала в обов'язковому звіті щодо джерел доходу чиновників і доходів їх членів сім'ї.

Покарання за незаконне збагачення – тобто за доходи, джерело яких держслужбовець не може пояснити, – було введено у 2015 році. Україна зважилася на цей крок у зв'язку з лібералізацією візового режиму, одна з умов якого було скасування горезвісної статті. Крім того, це був пункт меморандуму щодо кредиту МВФ.

Кнопкодавство

За час другої каденції (восьме скликання) Шкварилюка 9 разів спіймали на гарячому під час не персонального голосування (двічі у 2016 році, п'ять разів у 2017 і двічі у 2018).

Фото

Володимир Шкварилюк
Фото 1 из 6. Володимир Шкварилюк / Фото: Фейсбук
Володимир Шкварилюк
Фото 2 из 6. Володимир Шкварилюк / Фото: Фейсбук
Володимир Шкварилюк
Фото 3 из 6. Володимир Шкварилюк / Фото: Фейсбук
Володимир Шкварилюк
Фото 4 из 6. Володимир Шкварилюк / Фото: Фейсбук
Володимир Шкварилюк
Фото 5 из 6. Володимир Шкварилюк / Фото: Фейсбук
Володимир Шкварилюк
Фото 6 из 6. Володимир Шкварилюк / Фото: Фейсбук

Відео