Олександр Петрович Бабіков – український юрист, прокурор, заступник директора Державного бюро розслідувань, який в минулому захищав інтереси побіжного експрезидента Віктора Януковича. Про кар'єру, компромат, скандали і доходи – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження – 9 жовтня 1975 року

Вік – 44 роки

Місце народження – Харків, Україна

Національність – українець

Знак зодіаку – ваги

Сім'я

Олександр Петрович одружений, його дружину звуть Бабікова Олена Валеріївна. Сім'я виховує трьох синів – Ігоря, Кирила і Василя.

Освіта

Середню освіту здобув у рідному місті. Потім вступив до Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, де в 2001 році отримав диплом правознавця.

У 2019 отримав ступінь кандидата юридичних наук за спеціальністю кримінальне право і кримінологія; кримінально-виконавче право.

Кар'єра і бізнес

Свою кар'єру Бабіков починав в прокуратурі – спочатку в Кіровоградській області, а потім перейшов в Харківську область. Там правоохоронець займався наглядом за органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією.

У 2016 році Олександр Петрович почав працювати в Генеральній прокуратурі України, однак через рік покинув пост.

З 2017 року працював в адвокатській фірмі Aver Lex.

У 2020 році глава Державного бюро розслідувань Ірина Венедиктова призначила Бабікова своїм заступником. Йому було доручено займатися розслідуванням так званих справ "Небесної сотні" і Майдану.

Компромат і чутки

У 2012 році, під час роботи в прокуратурі, Бабіков заявив, що Інтерпол розшукує колишнього губернатора Харківської області Арсена Авакова. Таким чином можна припустити, що саме Олександр Петрович займався координацією цього питання разом з Інтерполом.

У той час правоохоронці якраз відкрили кримінальне провадження проти Авакова, його підозрювали в незаконній роздачі землі під час губернаторської роботи.

Робота на Януковича

Останні кілька років Бабіков працював у відомій юридичній фірмі Aver Lex. Компанія відома тим, що представляла інтереси президента-втікача Віктора Януковича.

Також ЗМІ пишуть, що новий заступник глави ГБР захищав в суді охоронця експрезидента Дмитра Іванцова, його суд вважає потерпілим у справі про замах на Януковича. Йдеться про нібито обстріл президентського кортежу під час його втечі з України.

Сам Бабіков під час брифінгу заявив, що оскільки він був на той момент молодим юристом, інші адвокати брали його на деякі засідання суду. Таким чином його ім'я і з'явилося в судових документах.

Також Бабіков заявив, що, незважаючи ні на що, не можна ототожнювати адвокатів і їх підзахисних.

"Адвокати, як і лікарі, допомагають всім, незалежно від їх політичних, релігійних поглядів. Кажуть, що адвокат від Бога відрізняється тим, що Бог захищає тільки хороших, а адвокат – всіх. Я не був з ним знайомий і не захищав його ", – зазначив Бабіков.

Скандал з Черновол

Після свого призначення на посаду в ГБР Бабіков скликав прес-конференцію. Однак ексдепутат від партії "Народний фронт" Тетяна Чорновіл спробувала зірвати захід.

Жінка прийшла на брифінг, почала знімати Бабікова на камеру і, можливо, хотіла поставити якісь компрометуючі питання. В результаті двоє охоронців насильно вивели Чорновіл із залу, і більше екснардеп там не з'являлася.

В ході прес-конференції Олександра Бабікова попросили прокоментувати інцидент з Тетяною Чорновіл.

"Ми з вами були свідками того, що сталося. Я стояв тут, відповідав на ваші питання. Те, що відбувається буде вивчено по відео і цьому буде дана правова оцінка", – сказав Бабіков про виведення Чорновіл із залу.

Пізніше то чи з коридору, то з вулиці долинали крики: "Ганьба". Бабіков на них не реагував.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Олександр Петрович володіє земельною ділянкою площею 50747 в Мар'янопіль (вартість - 162 тисячі), квартирою площею 144 квадратних метрів в Харкові, квартирою площею 82 квадрата в Кропивницького, квартирою площею 36 квадратних метрів там же.

Інші члени сім'ї Бабікова декларують: земельну ділянку площею 57970 квадратних метрів в Мар'янопіль, земельну ділянку площею 1454 квадрата і житловий будинок площею 66 квадратів в Новоукраїнці, земельну ділянку та житловий будинок площею 195 квадратних метрів в Кропивницького.

Згідно з документом, власного автомобіля у співробітника ГБР немає. Його дружина їздить на Peugeot 207 active 5d 2011 випуску (вартість – 1,4 мільйона).

Офіційна зарплата Олександра Петровича в минулому році склала 108 тисяч гривень, ще 205 тисяч – пенсія і відсотки від банківських депозитів. Олена Валеріївна на стала розголошувати свій дохід.

У банку юрист тримає 21 тисячу гривень, готівкою зберігає – 250 тисяч гривень. Дружина Бабікова і тут не зважилася опублікувати у вільному доступі розміри грошових заощаджень.

Фотографії

Александр Бабиков фото: Facebook

Відео

Посилання

Офіційний сайт Державного бюро розслідувань

Офіційна сторінка ДБР мережі Фейсбук