Підприємство, яким керує Вісхан Ісламов, неодноразово звинувачували в забезпеченні птіцефірм токсичним комбікормом. У підсумку довелося утилізувати близько 15 тис. загиблих курей та понад 24 тис. індичок. Однак директор підприємства заперечує звинувачення у забезпеченні птахофірм неякісною токсичною продукцією. Читайте про це докладніше.

Біографія

Дата народження: 28 листопада 1959 року.

Знак Зодіаку: Козоріг. За східним гороскопом: рік Земляного Кабана.

Вік: 60 років.

Вісхан Ісламов керує підприємством у Ізюмі (Харківська область), що зберігає зернові культури із прифронтових територій із самого початку війни, вже кілька років. Крім цього, Ізюмський КХП займається переробкою зерна і поставками комбікорму українським птахофірмам.

Гучна історія про загибель тисяч курей та індиків зіпсувала репутацію цього підприємства. Незважаючи на висновки експертизи, керівник обвинуваченого підприємства і юрисконсульт КХП заперечують наявність проблеми. І кажуть про те, що комбікорм відповідав всім нормативам.

Але чи так це насправді? Хто такий Вісхан Ісламов? Де він народився та виріс? Читайте його біографію і досьє. Дізнайтеся, яким був шлях становлення вихідця із Чечні на посаді директора філії АТ ДПЗКУ Ізюмський КХП.

Вісхан Ісламов: біографія і досьє, компромат, скріншот - YouTube
Вісхан Ісламов: біографія і досьє, компромат, скріншот - YouTube

Сім'я

Дитинство та юність пройшли у селі Надтеречному Республіки Чечня (суб'єкт Російської Федерації). Тут він народився і виріс. У даний час мешкає у с. Капитолівка (Ізюмський район, Харківська область).

Хто його батьки, який сімейний стан, чи є дружина, діти - інформація у відкритих джерелах відсутня. У його електронних деклараціях графа «члени сім'ї» порожня.

Освіта

1982-1987 рр.- навчався у Одеському технологічному інституті харчової промисловості ім. Михайла Ломоносова. Закінчив механічний факультет. Освоєна спеціальність - «машини і апарати харчових виробництв».

Кар'єра і бізнес

1977 р. - свою трудову діяльність почав у 18 років. Ще до вступу до інституту був чабаном ферми Ставропольського краю (Російська Федерація).

1977-1980 рр.- потім служив у армії.

1981 р. - після армії повернувся до Ставропольського краю, де працював робітником на фермі.

1982 р. - був трактористом у «Надтеречному» радгоспі. Потім поїхав вчитися до України.

1987-2011 рр. - після закінчення інституту зайняв посаду головного інженера, головного механіка, потім - 1-го заступника директора, згодом - директора дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії «Хліб України» «Ізюмський державний комбінат хлібопродуктів».

Тут варто зазначити, що комбінат став дочірнім після того, як в кінці літа 1996 року була створена госакціонерная компанія «Хліб України».

Із січня 2011 року по теперішній час очолює філію ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» «Ізюмський комбінат хлібопродуктів».

Із 2015 р. - депутат Харківської облради 7-го скликання.

Компромат і чутки

Основна функція філії АТ ДПЗКУ Ізюмський КХП - зберігання зернових запасів України. Підприємство приймає, зберігає та переробляє різні олійні та зернові культури.

Тут виробляють комбікорм у гранулах і крупованний. Його транспортують на українські тваринницькі фірми і птахопідприємства. У керівника Ізюмським КХП Вісхана Ісламова цілий ряд державних почесних нагород.

Втім, комбінат, яким він керує, не раз звинувачували свого часу в нанесенні збиткі на мільйони гривень. Так, уперше громадськості стало відомо, що АТ ДПЗКУ Ізюмський КХП, що постачає комбікорм, завдало птахофабриці ТОВ «Балаклійське підприємство із птахівництва» матеріальної шкоди у розмірі понад 1 мільйон гривень. Про це повідомляє Вікіпедія.

Ця історія 13-річної давності. Тоді буквально за тиждень (із 16.07. по 24.07.2007 р.) загинули близько 15 тис. курей. Облветеринарна інспекція Харкова підтвердила токсичний склад комбікорму, що випускається підприємством на чолі з Вісханом Ісламовим.

Вісхан Ісламов: біографія і досьє, компромат, скріншот - YouTube
Вісхан Ісламов: біографія і досьє, компромат, скріншот - YouTube

Положення підприємства ускладнилося після того, як стало відомо, що у комбікормі були алкалоїди. Восени того ж року (08.11.2007 р.) було винесено судове рішення щодо стягнення із обвинуваченого КХП на користь постраждалої птахофабрики матеріального відшкодування за заподіяну шкоду.

Відомо, що матеріальний збиток, нанесений через забезпечення птахофабрики неякісним комбікормом, склав 1,34 млн. грн. Розмір нарахованого грошового відшкодування за неотриманий прибуток склав 1,61 млн. грн. Про це повідомляли відкриті джерела.

Після загибелі курей були проведені відповідні дослідження. Перевірялися не тільки корми птахофабрики, а й робився аналіз води та умов утримання птиці. У результаті встановили, що причина загибелі курей - наявність алкалоїдів у комбікормі, які у малих дозах надають лікувальну дію, а у великих є отруйними.

У свою чергу керівництво обвинуваченого підприємства подавало позов про завдання шкоди діловій репутації. Однак Олег Карасава, представник потерпілого птаховиробництва, відзначав, що експертиза проводилася спеціалізованими установами. І говорити про нанесення шкоди діловій репутації підприємству не можна.

Для того, щоб звернути увагу країни на цю проблему, була проведена прес-конференція. Йшлося про необхідність посилення перевірки якості комбікормів. Адже продукція, що поставляється для птиці, виготовлялася за спецрецептами. І він був узгоджений із КХП.

Однак директор обвинуваченого підприємства Вісхан Ісламов заявляв, що жоден столичний інститут не підтвердив дослідницькі результати, що поставляється комбінату, куди відправлялися зразки комбікорму. І юрисконсульт КХП Володимир Кучугура стверджував, що комбікорм відповідав усім нормативам.

Згідно із даними Sq.com.ua, із 08.07.2011 р по 13.07. 2011 року в філії «Світанок» агрофірми «Шахтар» загинули 24 тис. 449 індиків. Це підприємство знаходиться на території Донецької області, у селі Олександрівка Слов'янського району.

Як повідомляє офіційний веб-портал МНС України, причиною загибелі птиці стало перевищення у 3-3,2 рази допустимої концентрації токсинів у кормах для відгодівлі індиків. На сайті донецької шахти ім. Засядька, якій належить агрофірма, зазначено, що комбікорм купували на Ізюмському комбікормовому підприємстві.

Тоді теж проводилися дослідження. Лабораторна експертиза, проведена у Маріуполі, виявила у комбікормі 2 види токсинів. Вивченням падежу птиці займалися тоді кілька профільних інстанцій. Загиблих індичок спалили й утилізували на спецвиробництві у Куп'янську.

Тоді за фактом загибелі птиці навіть було порушено кримінальну справу. Розглядом причин загибелі 34 тисяч індичок зайнялася прокуратура Харківської області. За даними офіційного сайту прокуратури, у філії одного із держпідприємств Харківської області випускалася й реалізовувалася продукція кормів для птиці без держреєстрації.

Згідно із даними ЗМІ, потерпілому підприємству птахівничого комплексу було завдано матеріальної шкоди у розмірі 7 млн. 363 тис. грн. Національний науковий центр «Інститут експериментальної й клінічної ветеринарної медицини» надав висновок щодо якості комбікорму, що поставляється на територію підприємства.

Результати експертизи свідчать про те, що корми для індичат - токсичні. Їх не рекомендували для вживання у раціон птиці. Більш того, партію комбікорму, що поставляється на агрофірму, замовник доставив без відповідного ветеринарного свідоцтва. Був відсутній також обов'язковий карантинний сертифікат.

Після початку військових дій на Сході країни обвинувачуване у неякісному забезпеченні продукцією птахокомбінату підприємство під керівництвом Вісхана Ісламова стало навесні 2014 року одним із найближчих об'єктів для зберігання зернових культур. На склади підприємства привозять для зберігання зібране зерно із зони АТО.

Декларація Вісхана Ісламова за 2019 рік демонструє наявність житлового будинку в Ізюмі площею 222,6 м². У Капитолівка йому належить квартира площею 71 м². У декларації за 2019 рік немає транспортних засобів та інших матеріальних цінностей.

Щоправда, у е-декларації за 2016 р. та 2017 р. декларант вказував Toyota Camry, 2015 р.в. у своїй власності, яку він придбав 01.05.2015 р. Вартість авта у документі не вказана. На вторинному ринку сьогодні машина такого класу й року випуску коштує у середньому близько 20 тис. доларів. Швидше за все, він продав авто у 2018 р., тому що дохід від відчуження рухомого майна склав тоді 595 тис. грн.

Зарплата Вісхана Ісламова, отримана за основним місцем роботи (філія АТ ДПЗКУ Ізюмський КХП) у 2019 р. склала 388 тис. 518 грн. У декларації вказано подарунок у негрошовій формі від Ісламова Хасана Вісхановіча вартістю 22 тис. 999 грн.

Готівкою декларант зберігає 31 тис. доларів (ця сума еквівалентна на сьогоднішній день 831 тис. грн.) та 722 грн.470 тис. грн.

Фотографії

Вісхан Ісламов: біографія і досьє, компромат, скріншот - YouTube
Вісхан Ісламов: біографія і досьє, компромат, скріншот - YouTube

Вісхан Ісламов: біографія і досьє, компромат, скріншот - YouTube
Вісхан Ісламов: біографія і досьє, компромат, скріншот - YouTube

Вісхан Ісламов: біографія і досьє, компромат, скріншот - YouTube
Вісхан Ісламов: біографія і досьє, компромат, скріншот - YouTube

Відео

Посилання

Фейсбук, Інстаграм - сторінка Вісхана Ісламова у соцмережах відсутня.