Анатолій Бондаренко - одіозний черкаський мер. Він замішаний у ряді корупційних скандалів. У всіх деклараціях чиновник приховує свої грошові активи й не тільки. Читайте про недостовірну інформацію у деклараціях. Дізнайтеся подробиці перепалки глави Черкас із президентом України Володимиром Зеленським.
Біографія
Дата народження: 8 серпня 1974 року.
Знак Зодіаку: Лев. За східним гороскопом: рік Дерев'яного Тигра.
Національність: українець.
Вік: 45 років.
Перепалка між міським головою Черкас Анатолієм Бондаренком і президентом України Володимиром Зеленським схвилювала громадськість.
Причиною масштабного скандалу стало раптове рішення черкаської влади послабити із 1 травня 2020 року карантинні заходи у місті. Анатолій Васильович став найбільш обговорюваним політиком із огляду на те, що почав виступати із різкими заявами на адресу Кабінету міністра та гаранта країни Володимира Зеленського.
Нагадаємо: у Черкасах на піку епідемії було відновлено роботу салонів краси, майстерень, магазинів, літніх майданчиків ресторанів і т.д. Людям дозволили гуляти у парках, скверах, порушивши таким чином санітарні правила й норми щодо запобігання можливих масових інфекційних захворювань.
Таким чином, голова міста поставив під загрозу життя сотень і тисяч людей. Президент України назвав черкаського мера «бандитом». Однак самого голову його «самодіяльність» аж ніяк не знітила. І він відповів президенту: «Черкаси чинитимуть опір».
Володимир Зеленський заявив, що у глави міста 19 кримінальних проваджень. Через 7 днів після заяви Володимира Зеленського, зробленого на прес-конференції 20.01.2020 р., мер Черкас подав проти глави держави позов.
Що ж, давайте дізнаємося: у яких «тяжких гріхах» звинувачують черкаського мера? Яку підозра він отримував від Генеральної прокуратури України? У яких махінаціях, що змінюють одна одну, звинувачувався? Читайте про всі скандали, у яких фігурував глава міста, докладніше.
Сім'я
Дитинство та юність пройшли у смт Лисянка Лисянського району Черкаської області. Тут він народився та виріс. У даний час місце проживання - місто Черкаси.
Сімейний стан: одружений. Дружина: Валерія Олександрівна (11.09.1982 р.н., 37 років). Вона - приватний підприємець, очолює туристичне агентство «Сузір'я туризму». Навчалася у Черкаській середній школі №17.
Вивчала економіку підприємства у Київському національному торговельно-економічному університеті. А також прикладну лінгвістику в Черкаському державному технологічному університеті. Такі дані вона зазначила
Діти: четверо. Пара виховує трьох доньок - Олександру, Єлизавету, Віолетту та сина Макара. У декларації за 2019 рік у графі «інформація про членів сім'ї суб'єкта декларування» вказана також теща Ольга Дмитрівна Геращенко.
Освіта
2000-2005 рр. - навчався у Черкаському держтехуніверситеті.
Про те, що у черкаського мера - фальшивий диплом бакалавра, читайте далі докладніше.
Кар'єра і бізнес
1992-1994 рр. - роки служби у армії, розвідувальна спецрота.
1994-1996 рр. - свою трудову діяльність розпочав у 20 років. Був товарознавцем на будбазі у Лисянському.
1996-1998 рр. - наступні 2 роки - працівник будинку культури. Чим займався практично 3 наступних роки - невідомо.
2001-2002 рр. - заступник голови Всеукраїнської ГО «Ліга української молоді».
2002-2005 рр. - після цього його кар'єра почала стрімко розвиватися. Він обіймає посаду голови Лисянської сільради.
2005-2006 рр. -голова Лисянської райадміністрації.
2006-2010 рр. - наступні 4 роки був заступником гендиректора ТОВ СП «Нібулон».
2010-2013 рр. - приватний підприємець.
Із 2010 р - голова Черкаської облорганізації партії ВО «Батьківщина». Тричі обирався депутатом Черкаської облради.
2014-2015 рр. - помічник-консультант народного депутата України.
Із 2015 року по теперішній час - міський голова Черкас.
Компромат і чутки
Ще 2 роки тому черкаський мер отримав від Генпрокуратури України підозру.
Швидше, програми Анатолія Бондаренка на чолі партії були особистісними: власне процвітання та збагачення будь-якою ціною. Адже, згідно із заявою депутата черкаської міськради 5, 6 скликань Екатерини Осипенко, голова політсили привласнив гроші партії, які були надіслані зі столиці на розвиток регіону.
Однак Анатолію Васильовичу вдалося ухилитися від партскандалу. Адже він успішно переписав майно та бізнес на свою дружину. Давайте заглянемо до декларації Анатолія Бондаренко за 2019 р. та дізнаємося, що намагався приховати від громадськості градоначальник.
Зрозуміти, які грошові активи у подружжя, ми не зможемо, оскільки у жодному з е-документів мер не вказав розмір грошових коштів, якими вони володіють. Проте, у нього та дружини відкриті 13 рахунків у «ПриватБанку» та ще 1 - у «Ощадбанку».
У числі нерухомості декларанта зазначено житловий будинку площею 178,6 м², який знаходиться у Лисянці. У документі є також будинок у Черкасах площею 276,3 м². Нежитлові будівлі у Черкасах площею 389,4 м² - загальна власність. Не вказано, скільки кому належить, є тільки цифра 27%.
У документі значиться квартира у Черкасах на 110,8 квадратів - по 50% у власності подружжя. Вказано такоє житловий будинок значних розмірів із нежитловими приміщеннями на 534,1 кв. м. А також цілий ряд земельних ділянок.
У числі транспортних засобів декларанта - ВАЗ 210990-20, 2007 р.в. та ЗАЗ VIDA 1498, 2014 р.в. Дружині декларанта належить Mazda 2007 р.в. та Lexus RX 350, 2011 р.в. Зазначено вартість лише останнього авта - 148 тис. грн.
До речі, цей Lexus було придбано у 2015 році. А на вторинному ринку сьогодні машина такого класу й року випуску коштує майже 600 тис. грн. у середньому.
Ця машина вказана у декларації, рік її випуску - 2012. Вартість б\у авто такого року випуску - 1 млн. 300 грн. у середньому. Але у попередніх деклараціях цього авта не було. Управління захисту економіки у Черкаській області виявило, що машина значилася на матері черкаського мера, Олені Бондаренко.
У декларації також зазначено Mercedes-Benz S500, 2010 р.в. і Mercedes-Benz S 359 CDI, 2015 р.в. - інше право користування. Заробітна плата декларанта - 1 млн. 41 тис. 244 грн. Дохід дружини від зайняття підприємницькою діяльністю склав 1 млн. 159 тис. 472 грн. Від надання майна у лізинг вона отримала загалом понад 17 тис. грн.
Прибуток Валерії Олександрівни від відчуження нерухомого майна склав 130 тис. грн. Державна та соціальна матеріальна допомога - більш 23 тис. грн. Дружина мера є кінцевим бенефіціаром ТОВ «Преміум Якість».
Крім непрозорих відомостей мера у е-декларації, у його біографії мали місце й інші скандали. Наприклад, один із них був пов'язаний із підробленим дипломом.
Черговий гучний скандал стосувався загрози втратити 27 млн. грн. держсубвенції на будівництво сучасної спортарени, про яку давно мріють черкащани. Геннадій Шевченко, який є директором КП «Черкасиінвестбуд» іта людиною, підконтрольною черкаському меру, заявив, що місто не встигає освоїти гроші субвенції. Причинами є політичні ігри.
Про те, що Геннадія Шевченка призначив на цю посаду Анатолій Бондаренко,
Про те, як київський мер під час проведення позачергової сесії порушив фундаментальне право гласності у діяльності територіальної громади,
Що стосується останнього гучного скандалу із гарантом країни, пов'язаного із самовільним ослабленням у Черкасах карантинних заходів, Арсен Аваков заявив, що мер «загрався». Міністр внутрішніх справ України зазначив у Twitter із цього приводу, звертаючись до мера: «Реагування буде жорстким».
Євген Куксін написав у своєму Telegram-каналі, що мер скандалом із президентом та скасуванням карантинних заходів намагається відвернути увагу громадськості.
Але ж на рахунку градоначальника - дві підозри від прокуратури. Йому висувають створення штучних перешкод у роботі депутатів Черкаської міськради та зловживання владою.
Фотографії
Відео
Посилання
Сторінка мера у соцмережі Інстаграм відсутня.