Дмитро Булах - засновник, голова «Харківського антикорупційного центру». Разом із колегами викрив чимало корупціонерів у Харкові та регіоні, за що й постраждав. Читайте про діяльність харківського антикорупціонера та напад на нього докладніше.
Біографія
Дата народження: 20 липня 1983 року.
Знак Зодіаку: Рак. За східним гороскопом: рік Водяного Кабана.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Вік: 37 років.
У своїх публічних виступах Дмитро Булах, який раніше балотувався до Харківської облради від політсили «Об'єднання «Самопоміч». Досить часто критикував керівництво міста та області. Виступав із звинуваченнями на сесіях.
Дмитро Андрійович покинув партію у 2018-му, про що
Причина, із якої залишив ряди партії, - «різне бачення ситуації й мети політичної діяльності та боротьби». На своїй сторінці у соцмережі атікоррупціонер відзначав, що його позиція не змінилася. Він буде таким же непримиренним і робитиме усе те, що диктують його принципи.
Дмитро Булах подавав декларацію як кандидата на пост глави Національного агентства із питань запобігання корупції, але безуспішно. У ВРУ йшов із Михайлом Саакашвілі. Дізнайтеся про діяльність антикорупціонера та напад на нього.
Сім'я, особисте життя
Дитинство та юність пройшли у місті Харків. Тут він народився й виріс. А також проживає у даний час.
Сімейний стан: одружений. Дружина: Катерина Дмитрівна Кушніренко (16.02.1983 р.) Навчалася у харківській середній школі №123 Харків. Вивчала архітектуру в ХГТУСА. Працювала архітектором у архітектурному бюро - такі дані вказані на її сторінці у соцмережі Фейсбук.
Декларація Дмитра Булаха за 2019 рік свідчить про те, що дружина займається підприємницькою діяльністю. Її дохід склав 357 тис. 260 грн. Пара одружилася у 2013 році. Діти: немає. Більш детальна інформація про особисте та сімейне життя у відкритих джерелах відсутня.
Освіта
2008-2013 рр. - роки навчання у Харківському національному університету ім. Василя Каразіна. Освоєна спеціальність - «соціологія».
Кар'єра і бізнес
2004 р. - свою трудову діяльність починав на ТОВ «НВП Система + Сервіс». Пропрацював на посаді менеджера буквально кілька місяців. Із січня по квітень займався тут питаннями зовнішньоекономічних зв'язків.
Із 2008 року по теперішній час - приватний підприємець.
2014 р. - активний учасник харківського Євромайдану.
Із 25.10.2015 р. - депутат Харківської облради 7-го скликання. Балотувався до Харківської облради й міськради, партія «Самопоміч». Був заступником голови фракції.
2016 р. - заснував та очолив ГО «Харківський антикорупційний центр», який займається вивченням невідповідностей декларацій із способом життя декларантів та їх сімей, відстежує зловживання у сфері держзакупівель, розглядає різні порушення
2017 р. - співголова ради «Харківська Реформаторська Коаліція - ХРК».
23.07.2018 р. - покинув ряди політсили «Самопоміч».
2019 р. - балотувався до ВРУ за списками від політфракіі «Рух нових сил Михайла Саакашвілі». Пройти до парламенту не вдалося.
Компромат і чутки
Він заявляв: «Усі ми очікували від Революції Гідності чогось більшого. Однак очікування українців зазнали краху». Говорив, що петиції від народу не приймаються. Зокрема, питання стосувалося підняття цін на проїзд.
Вартість проїзду для населення хотіли збільшити, щоб вирішити проблему метрополітену. Збитки підприємства складали у 2018-му 160 млн. грн. Домогтися скасування підвищення цін так і не вдалося. У результаті вартість проїзду в харківському метро зросла на 60%.
Антикорупціонер, який виступає за поліпшення якість послуг у Харкові, говорить про непрозорість існуючої системи. Заявляє, що гроші при цьому просто розкрадаються. І нагальні питання належним чином так і не вирішуються.
ГО «Харківський антикорупційний центр», який він очолює, намагається боротися із корупцією у Харкові та області. Організація функціонує за рахунок грантових коштів. Займається антикорупційними розслідуваннями, оскаржує незаконні рішення у суді, проводить моніторинг діяльності чиновників тощо.
Дмитро Булах зазначає, що у рамках нинішньої судової системи є великі проблеми. Розслідувані справи передаються до суду, де справи згодом досить часто «хороняться». Проте, бувають також виключення із правил. Дмитро Андрійович зазначає, що є позитивні зміни і у роботі деяких суддів, які перестали слухати вказівки згори.
Разом із колегами він викрив чимало корупціонерів у Харкові та регіоні. Тож декому діяльність антикорупціонера не прийшлася до душі. У 2017-му двоє невідомих його жорстоко побили.
Напад стався практично біля оселі борця за справедливість. Дорогою від будинку до метро ведеться будівництво, де й сталося побиття. Постраждалого виявив сусід. І викликав поліцію. Нападників вже не було.
Люди організували його на підтримку постраждалого депутата у день сесії. Народ вимагав знайти винних у злочині. Гаслами мітингу були: «Ні переслідуванню громадських активістів!», «Активісти у небезпеці» тощо.
У листопаді 2019-го
І її колишній чоловік намагався купити голоси депутатів Харківської обласної ради, яких не вистачає, для того, щоб вона все ж таки обійняла посаду 1-го заступника голови облради. У числі харківських депутатів, яких хотіли купити, виявився і антикорупціонер-опозиціонер Дмитро Булах. Джерело зазначає, що він отримав 3,5 тис. доларів.
Дмитро Булах сказав, що причини зниження його опозиційності - пропуск двох сесій. Він пропустив дві сесії із шести. І додав, що його провини у цьому немає, оскільки 1-я сесія у березні місяці була позачерговою.
Справа стосувалася вибухів у Балаклії. І депутат не встиг повернутися зі столиці, бо сесія була скликана екстрено. Другу пропустив, тому що перебував після нападу на лікуванні у лікарні.
Декларація за 2019 рік свідчить про наявність у нього нерухомості у спільній власності з Валентиною Миколаївною Булах. Житловий будинок площею 188 м² знаходиться у Харкові. Квартира на 38 квадратів - у спільній сумісній власності.
Ще одна харківська квартира площею 64,7 м² - у власності декларанта. Садовий будинок у Слобожанському Зміївського району, що на Харківщині, - інше право власності. Належить будинок площею 91,2 кв. м Валентині Миколаївні Булах.
Дружина Катерина Дмитрівна - власниця легкового автомобіля Volkswagen Golf Plus, 2008 р.в. Автівка була куплена 16 лютого 2016 р. за 130 тис. грн.
Зарплата Дмитра Андрійовича за основним місцем роботи (ГО «Харківський антикорупційний центр») - 52 тис. 696 грн. Дохід від зайняття підприємницькою діяльністю - 169 тис. 260 грн.
Із грошових активів вказані 2 тис. 100 доларів готівкою. У дружини - 3 тис. 300 доларів. На банківських рахунках сімейства незначні заощадження. У екс-депутата загалом 1 тис. 933 грн. У дружини - 8 доларів і 4 євро.
Фотографії
Відео
Посилання
Сторінка дружини Катерини Кушнаренко