Можливо, ви вже знаєте, хто такий Дмитро Добкін. Адже його часті заходи за колону під час засідань у Верховній Раді стали досить популярними в мережі Інтернет. Їх, напевно, можна вважати апофеозом всього парламенту. Давайте дізнаємося, чим займається народний обранець під час засідань Верховної Ради? Де відпочиває, чим живе? І які його статки?
Біографія
Народився 8 січня 1975 року.
Знак Зодіаку: Козоріг. За східним гороскопом: рік Дерев'яного Кролика.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Захоплення: полювання, подорожі. Він побував у Іспанії, Австралії, Данії, Італії тощо.
Відомо, що народний депутат замовляв собі тур на відпочинок за 135 тис. євро. Відео-ролик, на якому видно, як він на засіданні Верховної Ради, отримує СМС, стало надбанням гласності. Багато це чи мало? - судити вам, дорогі читачі. Давайте звернемося до інших цифр, які є в його декларації, і подивимося, як живе політик. Які зі своїх обіцянок він виконав? Яким було його минуле? І яким життям він живе сьогодні?
Сім'я
Дитинство та юність пройшли в Харкові. Батьки: батько - Марк Мойсейович (1947 г.р.) На хвилі перебудови почав займатися бізнесом - відкрив овочевий магазин у Харкові. Став його директором у вісімдесятих. Починав із торгівлі овочами, цукром та олією. Згодом цукрово-овочевий бізнес підказав ідею вирощування буряка.
Одіозний Михайло Маркович, екс-глава Харківської ОДА, - старший брат Дмитра.
Сімейний стан: одружений. Дружина - Олена Михайлівна. Діти: троє синів Марк, Ілля, Михайло.
Освіта
Навчався в харківській школі. Після закінчення почав свою трудову діяльність у рідному Харкові. У національний університет внутрішніх справ вступив лише 5 років тому, у віці 22 роки. А в 27 років закінчив навчальний заклад, отримавши кваліфікацію «юрист» і освоївши спеціальність «правознавство».
Кар'єра і бізнес
Згідно з його офіційною біографією, трудову діяльність він нібито почав ще в 16-річному віці. Спочатку цілий рік працював реалізатором у кооперативі «Прогрес-90». А потім майбутній політик без вищої освіти раптом стає директором. І наступні п'ять років керує ТОВ «Укрторгінвест».
Потім був комерційним директором на підприємствах «Ніка» (2001-2002 рр.) і «Орбіта плюс» (2002-2004 рр.) Згодом з'явилася фінансова установа «Золоті ворота». Дмитро Маркович обійняв посаду голови наглядової ради цього банку.
Співвласником установи та його акціонером був Вадим Вишневський, який у 2014-му пішов із життя. За даними деяких ЗМІ, йому «допомогли застрелитися», і сам він не міг покінчити життя самогубством.
Нагадаємо, 53-річному бізнесмену-меценату, другові старшого брата Дмитра Михайла Добкіна, належало 12% акцій збанкрутілого банку. У червні 2014-го року установа закрила каси, де обслуговувалися клієнти. Було введено ліміт на зняття готівки в розмірі 200 грн. на день. У серпні банк перейшов під зовнішнє управління Фонду гарантування вкладів.
У 2006-му Дмитро Маркович раптом починає будувати політичну кар'єру. Тут не обійшлося без допомоги старшого брата - сам політик цього не приховує. Він стає депутатом Харківської облради V скликання. Йому довірили питання бюджету. І далі політик рухається второваною дорогою. Через чотири роки він - депутат Харківської обласної ради VI скликання.
У 2012 р. - народний депутат України VII скликання, висунутий від «Партії регіонів». Входить до складу Комітету ВР із питань держбудівництва та місцевого самоврядування. Верховна Рада часом ставала місцем для його зухвалих і незвичайних вчинків. Одного разу керівник містобудування та регіональної політики став учасником парламентської бійки.
До бізнесу батька, який починався з продажу цукру і овочів, згодом додався експорт олії в Росію. За даними ЗМІ, партнери розраховувалися нафтопродуктами. Михайло Маркович, старший брат Дмитра, швидко освоїв ринок поставок нафти на Кременчуцькі нафтопереробні підприємства.
Вирощуючи буряк і займаючись поставками нафти, сімейство Добкіних доповнило свій бізнес ще й Новоград-Волинською птахофабрикою, що забезпечує український ринок курятиною.
Компромат і чутки
Починаючи з 2015 року, народний депутат Дмитро Добкін дивує публіку. Під час засідань він поводиться досить дивно. На відео, знятому журналістами, видно, як він заходить за колонну, стоїть біля стіни, п'є воду, потім смикається, облизує губи, розгублено озирається. Та й узагалі: його рухи дещо дивні. Поведінка політика розсмішила колег і користувачів мережі Інтернет. Відео набрало понад 2 млн. переглядів.
Чим же викликана така дивна поведінка в сесійній залі? Колеги по Верховній Раді вважають, що його дивацтва пов'язані із вживанням наркотиків. А ось старший брат Дмитра висловив іншу точку зору з цього приводу. Екс-губернатор Харкова говорив про Добкіна-молодшого, що така дивна поведінка пов'язана з... переживаннями через те, що відбувається в країні та області.
За даними відкритих джерел, Дмитро Добкін кілька разів лікувався від наркозалежності не тільки в Україні, а й за кордоном. Після лікування він не вживає наркотики лише нетривалий проміжок часу. А потім знову береться за старе. Деякі ЗМІ повідомляли, що через часте вживання кокаїну в Добкіна-молодшого провалилося перенісся, через що йому було вставлено платинову пластину.
У кінці весни 2016 року в мережі Інтернет знову з'явилися кадри, на яких видно, як Дмитро Маркович чомусь зривається зі свого робочого місця, починає чіпати руками все підряд, розгублено озирається на всі боки, облизує губи, потирає ніс, мне руки. Таку дивну поведінку ЗМІ знову зв'язали із вживанням наркотиків.
Сам нардеп із приводу дивної поведінки говорить, що в нього проблеми зі здоров'ям, які він не хотів б афішувати. Стверджує ЗМІ, що він - не наркоман, наркотики не вживає, алкоголь - тільки у свята, тому що займається спортом. І переконує, що тур за 135 тис. євро не купував. У своє виправдання говорить, що лише переглядав у телефоні доступні пропозиції.
Можливо й так, але є відео-докази, які свідчать про інше. У декларації політика за 2017 рік - 19 пар годинників, дорогі ювелірні вироби, недешева зброя тощо. А тепер звернемося до інших цифр. Дізнайтеся останні новини: що є в декларації депутата? Якими цінностями він дорожить і які автомобілі має?
У Харкові у народного обранця є квартира площею 179,80 м². Йому належить 50% нежитлового приміщення на 329,60 кв.м. Три офіси - в оренді.
Дружина володіє харківською квартирою на 420,80 кв.м. У Олени Михайлівни чотири машиномісця на підземній автостоянці. Два житлових будинки (площею 1 тис. 136,9 кв.м та 127,6 кв.м, де знаходиться обслуговуючий кооператив «Житлово-будівельний кооператив «Тріумф») - інше право користування.
Прилегладо території земельна ділянка - 16 тис. 823 кв.м., винний льох - 195,4 м². До речі, площа цих житлових будинків і винного льоху збігається з площею тих, які було заарештовано в суді (липень 2017 р.) У лютому 2018-го їх було заарештовано повторно.
А тепер звернемося до інших цифр, які будуть свідчити про ефективність чи неефективність роботи Добкіна-молодшого. Він двічі отримував мандат по мажоритарному округу міста Балаклія (Харківська область), де вибухнув склад із боєприпасами. Якщо в 2012-му році політик набрав переважну кількість голосів, то в 2014-му кількість голосів його прихильників знизилося на 32 тис.
У атвопарку сімейства в 2017 році - 8 легкових машин: «Тойота Ленд Крузер», 2004 р.в., «Лексус» LX570, 22016 р.в., «Рейндж Ровер» Supercharger. 2011 р.в. Решта машин - у спільній власності: «Даймлер Крайслер», 2002 р.в., «Порше» Panamera 4S, 2110 р.в., «Ленд Ровер Рейндж Ровер», 2013 р.в., «Тойота» FJ Cruiser, 2007 р.в., «Мерседес-Бенц», GL 500, 22007 р.в. - 12,5% належать Дмитру Марковичу, 62,5% - дружині старшого брата Аллі Миколаївні, 12,5% у Михайла Марковича і стільки ж у Анатолія Марковича Добкіна. У такому ж співвідношенні у них причіп 2011 р.в.
Декларанту належать інвестиційні сертифікати (пайовий венчурний закритий інвестиційний фонд «Титул») номінальною вартістю 19 млн. 578 грн. Акції ПАТ «Володимир-Волинська птахофабрика» у спільній власності подружжя Дмитра та Олени. Готівкою у декларанта понад 5,5 млн. грн. і 300 тис. доларів.
Але якщо питання про його вживання наркотиків залишається відкритим, то з приводу його депутатських обіцянок точно відомо, що жодне з них він не виконав. І за Добкіна-молодшого проголосували всього лише 20 тис. виборців. У Верховній Раді він не виступає - всього два співавторських законопроекти, відвідування - 50%, причина відсутності - невідома.
Багато було невдоволення і з приводу його відсутності в Балаклії, коли стався вибух. Незважаючи на те, що пакети постраждалим із підписом «ДД» лунали, самого Дмитра Марковича, за даними ЗМІ, там ніхто й не бачив. Його присутність у Балаклії заперечують не тільки звичайні люди, а й інші харківські політики.
Наприклад, Ігор Черняк написав у соцмережі Фейсбук, що після жахливого вибуху боєприпасів народний депутат кудись пропав і в Балаклії не з'являвся. Нібито виїхав туди для надання допомоги жителям настрахати регіон, але так і не доїхав. І його там ніхто не бачив. У коментарях до цього посту небайдужі люди пишуть, що харківський депутат Дмитро Маркович взагалі не веде свою діяльність у приймальні.
Геннадій Кернес, міський голова Харкова, вважає, що старший-Добкін загрався в політику. Він каже, що не варто плутати дружбу й політику. Хоча свого часу допомагав йому. Гучний у мережі передвиборний ролик, коли Михайло Добкін готував відеозвернення до харків'ян, було переглянуто в 2016 році більше 4 млн. користувачами. У відео багато ненормативної лексики.
У мера ніяк не виходило дочитати передвиборну програму. Він весь час обурювався, збивався. А Геннадій Кернес йому активно матами допомагав. Згодом Михайло Маркович виправдовувався і заявляв, що виборчий ролик змонтували його опоненти.
Траплялися казуси і з його братом Дмитром. Відомо, що він любить шикарний відпочинок, полювання, про яке він сам розповідав представникам преси. І, швидше за все, припускають люди, він у той час, коли їм так потрібна була підтримка, просто відпочивав.
Одного разу на полюванні з ним стався інцидент. Нардеп із першого ж пострілу обзавівся трофеєм: він убив козу, яка звідкись взялася в лісі. Незабаром знайшовся і господар вбитої тварини. Історія закінчилася тим, що політик заплатив штраф.
Ще один скандал мав місце в 2014-му році. Співробітники райпрокуратури звернулися із заявою до МВС Харківської області щодо того, що в Близнюківському районі підкуповувалися виборці. Було відкрито кримінальне провадження.
Але в кінцевому підсумку він залишився безкарним. І, не дивлячись на свої наркотичні пристрасті, залишається народним депутатом, який так і не виконав жодної своєї обіцянки. Ці дані (нуль виконаних обіцянок) підтверджує і аналітичний портал «Слово і діло».
Фотографії
Відео
Посилання
Офіційний сайт, сторінка в Твіттер відсутні.