Народний депутат Андрій Кіт неодноразово помічений у кнопкодавстві. Перебуваючи у «аграрному» комітеті ВРУ, мав конфлікт інтересів - часто підтримував агрохолдинг «Кернел». Тим часом батько депутата-мільйонера вів активний бізнес у сільськогосподарській сфері - ПП «Агрофірма «Лугове», на Toyota Land Cruiser якої депутат їздить. Його дружина має частки ув статутному фонді ряду організацій. Однак декларація народного обранця не відображає її доходи в них.
Біографія
Дата народження: 2 листопада 1971 року.
Знак Зодіаку: Скорпіон. За східним гороскопом: рік Металевого Кабана.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Вік: 48 років.
Декларація народного обранця за 2019 рік свідчить про те, що сума грошових активів декларанта та сім'ї, вид активів «готівка» перевищує 5 млн. грн. Втім, його попередні е-документи також мають свої особливості.
Наприклад, у 2016-му задекларована нерухомість - житловий будинок площею майже 400 кв. м на будь-якому праві власності (власником є третя особа). Із декларацій депутата слідує, що його дружина - співвласниця 4-х компаній. Але дохід від них у е-документі не вказаний.
Читайте далі про інші цікаві збіги у деклараціях народного депутата. Дізнайтеся про конфлікт інтересів із агрохолдингом «Кернел». Читайте про кнопкодавства, у яких було викрито народного обранця-мільйонера.
Сім'я
Дитинство та юність пройшли у місті Львів. Тут він народився та виріс. У даний час зареєстроване місце проживання - Ясенівці Золочівського району Львівської області.
Сімейний стан: одружений. Дружина: Марія Петрівна. Діти: четверо - три дочки Мар'яна, Ярина, Віра та син Володимир. У деклараціях до 2017-го року декларант вказував трьох дочок, у 2018-му - двох, у 2019-му - ще й сина.
Згідно із декларацією депутата за 2019 рік, дружина не отримувала допомогу на дитину і в декреті не перебуває. Її зарплата за основним місцем роботи на ТОВ «Буське сорто-насіннєве підприємство» склала 305 тис. 464 грн. Більш детальна інформація про особисте та сімейне життя депутата у відкритих джерелах відсутня.
Освіта
1972-1989 рр. - роки навчання у львівській середній школі №83.
1989-1993 рр. - навчався у Львівському політехінститутв. Освоєна спеціальність - «інженер із автоматизації виробничих процесів».
1994-1995 рр. - навчався ув Інституті економіки при Нітрянському с/г університеті. Отримав диплом магістра у Словаччині. Освоїв прикладну економіку й управління персоналом.
Кар'єра і бізнес
1992-1995 рр. - свою трудову діяльність почав у 21 рік. Будучи студентом політехінститута у Львові, обійняв посаду керівника організації «Фама Бона».
1995-2001 рр. - наступні 6 років був консультантом відділення Світового банку Міжнародної фінансової корпорації. Займався питаннями малої приватизації, реструктуризації підприємств.
2001-2002 рр. - очолив фінансовий відділ «Галгазотерм». Буквально протягом року був фіндиректором компанії.
2002-2004 рр. - усі його наступні посади були керівними. Андрій Богданович обіймав керівні пости у приватних та державних аграрних підприємствах. У 2002-му очолив ДП «ТиДиСи - Захід». У 2003-му - ПП «Оліяр».
2005-2006 рр. - ще один рік обіймав крісло директора фермерського господарства «Куликова ферма». Організація входила до агрокорпорації «Вінал-Агро». Цікаво, що її засновник - Андрій Богданович.
2006-2012 рр. - наступні 6 років очолював у селі Оброшине ДПДГ «Оброшине», що входить до складу Нацакадемії агронаук України.
2010 року - зайнявся політичною діяльністю, депутат, партія «Сильна Україна». Друга програшна позиція із результатом 25,04% голосів виборців.
2012 року - кандидат від політсили «УДАР», не обрано, Верховна Рада 7-го скликання.
Із 2013 р. - заступник директора ТОВ «Млин Агро», заступник директора ТОВ «Агрофірма «Лугове», заступник директора ТОВ «Буське СНП».
Із кінця осені 2014-го - народний депутат ВРУ 8-го скликання, політфракція «Європейська Солідарність» (у минулому - «Блок Петра Порошенка»).
21.07.2019 р. обраний у ВРК 9-го скликання, самовисуванець, мажоритарний округ №126 (Львівський регіон).
Компромат і чутки
Андрій Богданович проголосував за Ярослава Васильовича.
Цього разу
Тоді голосували за «Проект Постанови про фінзабезпечення діяльності ВР». Згодом журналісти ще раз викрили його у кнопкодавстві під час голосування. Цього разу народні обранці голосували за проект «Постанови про календарний план проведення 6-ї сесії ВР».
На табло поіменного голосування системи «Рада» було видно, що зліва від Андрія Богдановича - порожнє місце. І «воно» також проголосувало. При цьому в ряду було всього два парламентарія.
Перебуваючи у «аграрному» комітеті ВРУ, Андрій Кіт мав конфлікт інтересів. Справа стосується відомого агрохолдингу «Кернел». Найбільшим його акціонером через Namsen LTD є Андрій Веревський (39,47% акцій). Cascade Investment Fund (Кайманові острови), бенефіціар якої - Віталій Хомутинник, володіє 6,59% акцій «Кернел».
Щорічний обсяг експорту продукції компанії становить близько 7 млн. гонн.
У минулому -довірена особа президента країни, що втік, Віктора Януковича. Згодом «Кернел» став одним із найбільших виробників-експортерів соняшникової олії в Україні.
За 10 місяців 2019 року сума повернення ПДВ у цьому агрохолдингу перевищила 7 млрд. грн. або близько 250 млн. доларів. Нардеп Андрій Богданович Кіт підтримував інтереси агрохолдингу «Кернел».
Адже під час стратегічних голосувань у Комітеті Верховної Ради України він разом із іншими народними обранцями виступив ситуативним союзником даного агрохолдингу.
Під час голосувань у агрокомітеті та залі парламенту Андрій Богданович часто підтримував інтереси агрохолдингу. Видання відзначає, що у 2017-му він разом із двома іншими депутатами ініціював законопроект, який продовжив мораторій на купівлю-продаж землі с/г призначення.
Декларація за 2019 рік свідчить, що Марія Кіт володіє 20% частки у статутному фонді ТОВ «Галич Екофрукт» (вирощування ягід, горіхів, інших плодових дерев та чагарників). ТОВ «Сади Галичини» (складське господарство) - 20%, спільна власність. Дружина декларанта є їх кінцевим бенефіціаром.
ТОВ «Підгорецьке молоко» (діяльність посередників, що спеціалізуються у торгівлі іншими товарами) - 100%, власність Марії Петрівни Кіт. ТОВ «Любинецький млин» (виробництво продуктів борошномельно-круп'яної промисловості) - 75%, тип права - спільна власність.
ТОВ «Львівські свинки» - спільна власність, 25%. Вартість у грошовому вираженні - 2 млн. 750 тис. грн. Дохід від господарств не вказаний. У е-документі значиться дохід від відчуження нерухомого майна депутата у розмірі 3 млн. 750 тис. грн. Джерело доходу: Наталія Михайлівна Кіт.
У декларації значиться Toyota Land Cruiser 200, 2015 р.в. Тип права - інше право користування. Машина знаходиться у власності ПП «Агрофірма «Лугове», що належить Богдану Кіту, батькові народного обранця. Основний вид діяльності ПП - вирощування зернових культур (крім рису), бобових та насіння олійних культур.
Із нерухомості у декларації за 2019 рік зазначено житловий будинок. Нерухомість площею 376,3 кв. м знаходиться у селі Ясенівці Золочівського району Львівської області (фактичне місце проживання депутата) - інше право користування.
У власності дружини - будівля охорони мотельного комплексу, 12,6 кв. м. Місцезнаходження - Деревач, Пустомитівського району Львівської області. У Юшківці Жидачівського району Львівської області їй належить будівля свинарника площею 1333,1 м².
У Дев'ятниках Жидачівського району Львівської області у власності Марії Кіт - будівля навісу площею 852,3 кв. м. Крім цього, їй належить у цьому ж населеному пункті приміщення ремонтної майстерні. Однак із приводу доходів дружини від них у декларації – жодної цифри. У її власності також три земельні наділи площею 6 тис. 430 м² загалом.
Заробітна плата декларанта, отримана за основним місцем роботи, - 431 тис. 813 грн. Із транспортних засобів у власності депутата - мотоцикл «Ява» 350, 1974 р.в. Із грошових активів декларант вказав 6 млн. 250 тис. готівкою.
Фотографії
Відео
Посилання