Біографія

Василь Кухарь: джерело: Politeka
Василь Кухарь: джерело: Politeka

Василь Іванович Кухар народився 9 травня 1950 року в селі Шніци, що знаходиться на території Хмельницької області.

Знак Зодіка: Телець

Народився в рік Тигра

Національність: українець

Розмовляє російською, українською

Чому харківського суддю ледь не вбили на полюванні? Які підприємства він нібито хотів захопити і як саме він імовірно намагався порушити конституцію? - Відповіді в цій статті.

Сім'я

Про особисте життя Василя Кухаря відомо не так вже й багато. З офіційних джерел можна дізнатися, що він перебуває у шлюбі з Ольгою Кухар - відомої бізнес-вумен.

Ольга Кухар досить відома в Харкові в якості власниці компанії Апік плюс, яка займається виробництвом верхнього одягу і Господар-2015 року, яка спеціалізується на надання в оренду нерухомого майна.

Крім того, дружина відомого судді має частки в таких підприємствах, як Оригінал, Харківська муніципальна страхова компанія, Имо, Верона ЛТД, Азурит Гранд, Фрегат-К і Фрегат-К +.

Син Василя Кухаря - Олександр (1971 року народження) при Януковичі працював заступником прокурора Харківської області. З 2014 року здійснює адвокатську діяльність.

У 2015 році також став депутатом Харківської обласної ради від партії Опозиційний блок. Член постійної комісії з питань розвитку інфраструктури, транспорту, доріг і зв'язку. Його дружина, невістка Василя - суддя Господарського суду Харківської області.

Освіта

Василь Кухарь: джерело: Politeka
Василь Кухарь: джерело: Politeka

Василь Кухар є професійним юристом. Вищу освіту здобув в 1977 році в Харківському юридичному інституті. Є кандидатом юридичних наук.

Кар'єра і бізнес

Згідно з особистими розповідями, Василь Іванович Кухар почав трудову діяльність ще в 70-і роки. До отримання диплома про вищу освіту працював столяром на фабриці меблів, викладав в школі, був літературним працівником і працював в одній з газет Летичева (Хмельницька область).

Закінчивши вуз, стажується в Жовтневому суді Харкова. Уже в 1978 році стає народним суддею в Комінтернівському районному народному суді. На початку 80-х Кухар вже займає пост глави Фрунзенського районного народного суду.

Черговий кар'єрний успіх чекає Василя Івановича в 1987 році. Тоді він стає старшим консультантом по судовій роботі в Управленні юстиції обласного виконавчого комітету. На початку 90-х Кухар пробує сили в приватному бізнесі і стає керівником заводу ЗБК-5.

У період з 1998 по 2002 рік Кухар працює керівником корпорації Форт, після чого несподівано для багатьох повертається на службу в Феміду. Займає посаду глави судді Харківського апеляційного господарського суду. Займає цей пост протягом тринадцяти років поспіль.

Після Революції Гідності залишає суд і йде на роботу в Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. Стає доцентом кафедри господарського права.

Активно будував кар'єру Кухар і в політиці. У 1998 році був помічником народного депутата IV скликання Василя Салигіна.

Суддя і бізнесмен також багаторазово ставав депутатом в рідному Харкові. Обирається в обласну раду в 1998 і 2015 роках, а в міській - в 1998 і 2002 роках.

На даний момент засідає в облраді від партії Опозиційний блок. Відповідає за питання розвитку Куп'янського та Лозівського району.

Сімейство Кухар відкрито декларує великі доходи. Зокрема депутат облради і його дружина володіють 21 земельними ділянками, п'яти житловими будинками, чотирма нежитловими приміщеннями, двома квартирами, двома дачами і сторожовим будинком. Також у Кухаря є лісова ділянка площею 9800 кв.м. в селі Бугаївка Харківської області. На його дружину Ольгу оформлені три автомобілі: два Мерседеса і одна Мазда.

Подружжя визнали право власності на акції Кредобанку, ВіЕйБі Банк м Харківського кар'єроуправління.

За рік Василь Іванович заробляє не менше 1,1 мільйона гривень. Також він декларував право власності на 120 тисяч доларів, 1,3 мільйона гривень, а дружина - 140 тисяч доларів і 1,9 мільйона гривень.

Компромат і чутки

Василий Кухарь: источник: Politeka
Василий Кухарь: источник: Politeka

Василь Кухар є одним з найбільш одіозних харківських політиків. Перший публічний скандал в кар'єрі Кухаря стався ще в 2002 році. Тоді в Києві відбулося засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів, на якій розглядалося питання про призначення Кухаря на посаду судді безстроково. Тоді харківську пресу шокувала дана новина, оскільки Василь Іванович прославився як найбільш активний місцевий корупціонер. У цьому списку фігурують деякі прізвища харківських суддів, про яких і місцева та центральна преса вже неодноразово писали, як про представників корупційного сімейства.

Також повідомлялося, що перетворитися в вічну суддю також намагалася невістка Василя Івановича - Марина Кухар. Журналісти відзначали, що сім'я планувала узурпувати судову владу в регіоні, а також звинувачували їх в планах щодо посилення корупційних поборів і збільшенні заробітку на відстоюванні інтересів харківських політиків і криміналітету.

Серед найбільш скандальних витівок суддівського клану Кухар в Харкові місцеві журналісти згадували справу про рейдерське захоплення готелю Київський, який імовірно відібрали у колишніх власників. Окремі видання відкрито писали, що сімейство Кухар захопило цілісний майновий комплекс.

Також Кухар звинувачували в спробі узаконити рейдерських захоплення Харківського заводу шампанських вигляд. Звинувачення проти Василя Івановича особисто висловлював директор підприємстві Юрій Раїн.

У 2012 році стало відомо, що Василь Кухар незаконно втретє поспіль був обраний на посаду голови Харківського апеляційного господарського суду.

Більш того, джерела заявляли, що Кухар особисто зізнавався, що залишитися головою Господарського суду йому допоміг старий друг - голова Вищого господарського суду України Татьков Віктор Іванович.

Журналісти відкрито писали, що за довгі роки служби на вищих постах в судових органах він разом зі своєю сім'єю зумів створити злочинне угрупування, яке захопило контроль за місцевою владою і оккумуліровало мільйонні нелегальні доходи.

Найгучніший скандал за участю Кухаря стався ще в 2002 році. Тоді його ледь ледь не вбили на полюванні, хоча багато журналістів вважають, що суддю все ж намагалися вбити за один з його численних гріхів. Повідомлялося, що в момент інциденту Василь разом з помічником вийшов на кукурудзяне поле для огляду місця полювання. Саме тоді, хтось вистрілив в суддю в результаті чого дріб розтрощила перенісся і пошкодила очний нерв. Також деякі частинки дробу залишилися в голові.

У 2017 році суддю звинуватили в спробі приховати від податківців мансарду в будинку площею 280,4 кв.м., яку йому подарувала невістка Марина Кухар.

Вартість нерухомості заявили в сумі 226 тис. Грн. З реєстру прав на нерухоме майно, антикорупціонерам вдалося дізнатися, що екс-глава Харківського апеляційного господарського суду отримав нерухомість в самому центрі Харкова - за адресою Сумська, 43.

Фотографії

Відео

Посилання

Відсутні.