Голова держави Володимир Зеленський проти олігархів, він говорить «ні!» монополіям. Однак у роботі Антимонопольного комітету України досить часто «хоронили» справи монополістів. Тепер займатися зловживаннями олігархів відомство буде під кервництвом Ольги Піщанської.

Біографія

Дата народження: 15 листопада 1975 року.

Знак Зодіаку: Скорпіон.

За східним гороскопом: рік Дерев'яного Кролика.

Національність: українка.

Віросповідання: православна.

Вік: 44 роки.

Не так давно ВРУ звільнила із посади голови Антимонопольного комітету Юрія Терентьєва, про що писали ряд ЗМІ. Як правило, це державне відомство зобов'язане виконувати одне із головних вимог чинного президента країни Володимира Зеленського: побороти вплив олігархів-монополістів.

Голова держави неодноразово заявляв, що вони не дають розвиватися економіці нашої країни. Але ефективності у боротьбі з монополістами Україна, на жаль, так і не побачила.

Юрія Терентьєва можна назвати політичним довгожителем. Адже він залишився на своїй посаді й при новій владі. І зміг збільшити матеріальні статки у 3,5 рази, про що свідчить його е-декларація.

Сьогодні на посаді голови АК його змінила Ольга Станіславівна Піщанська, у якої на його фоні менш пристойний багаж грошових заощаджень. До речі, до призначення в АКУ вона раніше працювала менеджером із закупок у «АрселорМіттал» Кривий Ріг, де тепер уже екс-глава АМКУ Юрій Терентьєв був генюрисконсультом.

Давайте дізнаємося, як живеться новому керівникові відомства, що має боротися із олігархами-монополістами. Декларація Ольги Піщанської за 2019 рік свідчить про наявність 540 тис. грн. готівкою, 148 тис. доларів та 24 тис. євро. Крім цього, на 8-ми її різних банківських рахунках загалом 392 тис. 957 грн. та 534 євро.

До речі, її заробітна плата, отримана за основним місцем роботи (ТОВ «Закупівельні Рішення») склала 44 тис. 797 грн. За сумісництвом (ТОВ «Стем Інжиніринг») - 137 тис. 31 грн. Зарплата у АКУ склала 686 тис. 799 грн.

Електронний документ демонструє наявність у неї Volkswagen Tiguan, 2012 р.в. Авто було куплено 11 березня 2019 року. Зазначена у декларації вартість - 100. Нам залишається лише припускати, помилилася декларант у даних чи ні?

Але вже тим паче ця цифра здається більш, ніж дивною для першого заступника голови АКУ - державного уповноваженого країни, - посада, яку Ольга Піщанська займала до нового призначення главою відомства. Відзначимо, що на вторинному ринку сьогодні машина такого класу й року випуску коштує близько 350 тис. грн. у середньому.

Голова Антимонопольного комітету України, скрін - YouTube
Голова Антимонопольного комітету України, скрін - YouTube

Її декларація за 2018 рік свідчить про те, що активи у 10+ разів перевищують доходи. Згідно е-документа, Ольга Станіславівна - бенефіціар ТОВ «Закупівельні Рішення», ТОВ «Стем Інжиніринг» і ТОВ «Промпроектсервіс».

Із нерухомості новому главі АКУ належить житловий будинок у Софіївській Борщагівці площею 175,7 кв. м. та земельний наділ на 1 тис. 12 кв. м. У іншому праві користування в Софіївській у неї - квартира на 67,4 кв. м.

Ольга Піщанська - власниця великого будинку площею 267,7 м² у Севастополі, який вказаний, як садовий. Купила вона його, згідно е-документу, 18.11.2013 р. Тут же у її володіннях – ділянка на 594 м².

Із нерухомості зазначено також квартиру в столиці площею трохи більше 100 кв. м., що куплена буквально рік тому, 6-го березня 2019 го року, нібито за 450 тис. грн. Із цінних паперів - ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Кількість цінних паперів - 765.

Отоож, сьогодні українці спостерігають за черговим призначенням ВРУ. За кого ж проголосували «Слуги народу» цього разу? Чи будуть розслідувані справи належним чином, покарані олігархи? Адже завдяки ЗМІ багатьом уже відомо про чутки й зв'язки тепер уже екс-голови АМКУ Юрія Терентьєва із олігархом Рінатом Ахметовим.

Давайте дізнаємося про зв'язки новопризначеного голови АМКУ Ольги Піщанської. Читайте докладніше про те, які скелети ховаються у її шафі. І чи можемо ми сумніватися у тому, що із призначенням Ольги Піщанської ні про яку незалежність АКУ від президента говорити не доведеться.

Голова Антимонопольного комітету України, скрін - Фейсбук
Голова Антимонопольного комітету України, скрін - Фейсбук

Сім'я

Дитинство та юність пройшли у Кривому Розі. Тут вона народилася й виросла. У даний час зареєстроване місце проживання - Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області.

Сімейний стан: невідомий. У відкритих джерелах інформація щодо її особистого та сімейного життя відсутня.

Діти: син Олександр. Така інформація вказана у графі "члени сім'ї" її декларації за 2019 рік.

Освіта

1992-1997 рр. - навчалася у Криворізькому технічному університеті. Освоєна спеціальність - "промислове та цивільне будівництво".

2001 р. - магістр економіки підприємництва, Київський національний економічний університет.

2010 р. - сертифікований проектний менеджер AFM. Була студенткою Единбурзької Бізнес Школи.

Кар'єра і бізнес

1997-1999 рр. - обіймала посаду інженера-оператора на МПП «Техпроцесс».
1999-2004 рр. - була інженером, Криворізький державний гірничо-металургійний комбінат «Криворіжсталь».
2004-2015 рр. - протягом наступних 11 років працювала в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Обіймала різні посади: була менеджером із закупівлі, щодо забезпечення, а також начальником відділу зовнішнього проектування.
2016 р. - буквально півроку обіймала посаду начальника відділу закупівель механічних матеріально-технічних ресурсів ТОВ «Метінвест Холдинг».
2016-2019 рр. - очолила ТОВ «Закупівельні рішення».
2017-2019 рр. - комерційний директор ТОВ «СТЕМ Інжиніринг».
2019-2020 рр. - 1-й заступник голови Антимонопольного комітету України - державний уповноважений.
Із 06.07.2020 р - в.о. глави Антимонопольного комітету України.
Із 16.07.2020 р - глава АКУ.

Компромат і чутки

За рішення призначати Ольгу Піщанську на посаду голови АКУ проголосували 255 народних обранців. Але повернемося трохи у минуле. 02.09.2019 р. Указом Президента України вона була призначена на посаду першого заступника голови АКУ - державного уповноваженого.

Народилася 16 листопада 1975 року. Навчалася у Криворізькому техуніверситеті. Згодом стала магістром економіки у сфері підприємницької діяльності, отримавши відповідний диплом в КНЕУ. Із членів сім´ї у декларації вона зазначила лише сина.

ЗМІ повідомляли, що в 2014-му, коли Ольга Станіславівна була менеджером із закупівель у «АрселорМіттал Кривий Ріг», екс-голова АКУ, Юрій Терентьєв, працював на той момент там же. Він обіймав посаду генерального юрисконсульта.

Ольга Піщанська працювала на даному підприємстві з 2004-го по 2015-й рр. Коли вона стала першим заступником голови АКУ, відкриті джерела писали про журналістське розслідування, яке свідчило, що її сестра, Світлана Піщанська, керує справами гаранта країни Володимира Зеленського у Італії.

У розслідуванні йшлося також про те, що Світлана Піщанська - спонсор політсили «Слуга народу». А також, що президент переписав на неї свій бізнес. Справа стосується фірми, на яку оформлено 15-кімнатну віллу гаранта на італійській території у 2019 році. А Світлана Піщанська стала її директором.

Згодом у ЗМІ з'явилися коментарі Ольги Станіславівни із цього приводу. Вона сказала, що «весь свій шлях створювала сама». На той момент заявила про зв'язок її сестри, підприємниці Світлани Піщанської й глави держави Володимира Зеленського наступне: «...інформація подається в дещо спотвореному вигляді. Особливо щодо переписування якогось майна. Якщо подивитися відкриті джерела, декларацію, то можна побачити зовсім іншу картину».

Голова Антимонопольного комітету України, скрін - Фейсбук
Голова Антимонопольного комітету України, скрін - Фейсбук

Втім, 5.ua, посилаючись на матеріал проекту «Watchdogs.Розслідування» на «Прямому», повідомляє, що 15-кімнатна вілла на 420 м², яка знаходиться на узбережжі італійського курорту Форте-дей-Мармі, була куплена у 2015 році. Однак у декларації Володимира Зеленського за 2017 р. нерухомість відсутня.

«Слідство.Інфо» провело із цього приводу відповідне розслідування. І колишньому шоумену довелося зізнатися у наявності італійської нерухомості. Оформлено віллу на якусь італійську ТОВ «Сан Томмасо СРЛ», яку Володимир Олександрович потім вказав у е-документі як свою власність.

Однак після неодноразових викриттів у відкритих джерелах гарант країни вирішив позбутися від проблемних активів. PRM.ua повідомляє, що президент України переписав свій італійський бізнес саме на Світлану Піщанську.

Тож Світлана Піщанська стає директором італійської компанії Володимира Зеленського влітку 2019-го. До речі, вона надала 300 тис. грн. у якості спонсорської допомоги для «Слуги народу». Як бачимо, замість кумівства, у хід ідуть інші зв'язки.

Про те, як її сестра, Ольга Піщанська, будувала свій кар'єрний шлях на батьківщині Володимира Зеленського, докладно розповідає Nashigroshi.org. Згідно із даними видання, ще у Кривому Розі вона стала набагато ближчою до самого Володимира Зеленського, тому що є давньою подругою його дружини.

Безумовно, Володимир Зеленський хоче стримати свою обіцянку боротися із олігархами. Але невже Ользі Піщанській, яка пропрацювала у АКУ буквально рік, вдасться не потонути у інтригах й давніх відпрацьованих шахрайських схемах? Адже перемогти розпещених монополістів не так-то просто...

Фотографії

Голова Антимонопольного комітету України, скрін - Фейсбук
Голова Антимонопольного комітету України, скрін - Фейсбук

Голова Антимонопольного комітету України, скрін - YouTube
Голова Антимонопольного комітету України, скрін - YouTube

Голова Антимонопольного комітету України, скрін - Фейсбук
Голова Антимонопольного комітету України, скрін - Фейсбук

Голова Антимонопольного комітету України, скрін - Фейсбук
Голова Антимонопольного комітету України, скрін - Фейсбук

Голова Антимонопольного комітету України, скрін - Фейсбук
Голова Антимонопольного комітету України, скрін - Фейсбук

Відео

Посилання

Фейсбук