Біографія

Єдуард Рубін: джерело: Facebook
Єдуард Рубін: джерело: Facebook

Едуард Юхимович Рубін народився 15 квітня 1958 року в Харкові.

Правда і чутки про одного з перших українських IT- підприємців - в цьому матеріалі.

Сім'я

Єдуард Рубін: джерело: Facebook
Єдуард Рубін: джерело: Facebook

Про особисте життя одного з найбільш відомих харківських вчених і депутатів відомо не багато. Протягом більшої частини життя він перебуває у шлюбі з Наталією Гнесіною. Подружжя має четверо дорослих дітей.

Освіта

Єдуард Рубін: джерело: Facebook
Єдуард Рубін: джерело: Facebook

Едуард Юхимович є випускником Харківського авіаційного інституту. За першою спеціальністю - радіоінжінер.

Будучи дорослим, Рубін проходить навчання в Німеччині. Відвідує курси в школах економіки і комп'ютерних наук. школі економіки і в школі комп'ютерних наук. Відвідував заняття навчання в Сент-Галлентскій бізнес-школі, що знаходиться в Швейцарії.

У 2005 році Рубін стає професійним вченим. Закінчує навчання на кафедрі Системний аналіз і управління НТУ ХПІ. Має ступінь кандидата технічних наук.

Кар'єра і бізнес

Єдуард Рубін: джерело: Facebook
Єдуард Рубін: джерело: Facebook

В офіційній біографії Рубіна відзначено, що кар'єру він починає в 1987 році. Він є одним з перших радянських кооператорів. Тоді він засновує і очолює навчально-виробничий кооператив Синтез, який став першим на території України підприємством з виробництва комп'ютерів марки Сінклер. Рубін також розробляє програмне забезпечення і відкриває перший в Харкові комп'ютерний зал.

У 1991 році Едуард Юхимович пробує сили в бізнесі за кордоном і створює в німецькому Дюсельдорфі компанію M + R Import / ExportGmbH, яка продавала комп'ютерну техніку в колишні країни СССР.В 1995 році стає заступником директора німецької компанії Intermesse Online, в якій працює до 2000 року .

У 1998 році Рубін повертається в Україну і очолює центр розробок Телесенс, кошти на яку йому дають німецькі інвестори. У 2002 році компанія стає самостійною і працює під керівництвом Рубіна до 2008 року.

У період з 2006 по 2008 Едуард Юхимович активно керує процесом створення навчально-наукового-виробничого комплексу Силіконова долина.

У 2009 році Рубін стає директором компанії Telesens International Ltd, а також займає пост ради її директорів.

У 2010 році Едуард Юхимович стає директором Харківського комп'ютерно-технологічного коледжу НТУ ХПІ. Займає цей пост до 2015 року. Після - отримує звання професора вузу, а також займає місце проректора з інформаційних технологій і приватно-державного партнерства.

У 2015 році Рубін стає виконуючим обов'язки ректора Харківського національного університету радіоелектроніки. У 2016 році програє вибору глави вузу.

У 2019 Едуард Юхимович знову отримує важливу посаду і стає главою Центру тестування професійної компетенції фахівців з вищою освітою.

Рубін також широко відомий як громадський діяч. Згідно власним запевненням, з 1998 року є членом Академії комп'ютерних наук України. У 2002 році стає головою Організації роботодавців Харківської обласної галузевої спілки роботодавців в телекомунікаціях.

Протягом 2000-х був віце-президентом асоціації IT Ukraine. Також обіймав посади голови правління харківської філії Європейської бізнес-асоціації. Називається одним з співзасновників харківського ІТ-кластеру

У 2015 році Рубін починає політичну кар'єру. Виграє вибори до Харківської обласної ради і стає депутатом від фракції Самопоміч. Є членом постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку регіону і міжнародного співробітництва.

За роки кар'єри Едуард Юхимович отримує безліч регалій і звань. Зокрема, є кавалером Ордена За трудові досягнення, володарем звання Харків'янин року, переможець конкурсу Підприємець року.

Рубін є одним з найбільш забезпечених харківських політиків. У своїй податковій декларації за 2019 рік він вказував права власності на шість земельних ділянок, чотири з яких знаходяться на території окупованого Криму, а два - в Харкові. Також у нього є два житлових будинки, дві квартири і два офіси. Також він володіє еллінгом.

Солідними активами володіє і дружина Едуарда Юхимовича, яка має офіс, квартиру, земельну ділянку та частки відразу ж в декількох приватних компаніях.

Компромат і чутки

Єдуард Рубін: джерело: Facebook
Єдуард Рубін: джерело: Facebook

Едуард Рубін є одним з найбільш одіозних харківських депутатів. Грандіозний скандал навколо нього виник в 2015 році, коли його несподівано для багатьох назвали виконуючим обов'язки ректора ХНУРЕ. Дане призначення пов'язували його зв'язками з тодішнім міністром освіти Сергієм Квітом, який нібито в порушення всіх норм і законів призначив приятеля на вигідне місце. Багатьох співробітників і студентів університету шокувала дана новина, а деякі місцеві політики вимагали розібратися в ситуації.

За час недовгої кар'єри керівника вузу Рубіна звинувачували в безлічі зловживань, зокрема, в незаконному звільненні проректорів і заміною їх випадковими, некомпетентними, але зручними людьми. Тоді ситуацію навколо ХНУРЕ багато хто називав ні як інакше, як рейдерським захопленням.

В ході скандалу з'ясувалося, що Рубін і не мав права на зайняття даної посади, так як його науковий і педагогічний стаж не відповідав вимогам законодавства.

У 2016 році, після того, як Рубін все таки програв боротьбу за пост ректора вузу, він спробував залишитися на посту силою. Едуард Юхимович подав до суду і зажадав відновлення на посаді і відшкодування заробітної плати за термін незаконного звільнення. Суд Рубін так і не виграв.

Але перша невдача Едуарда Юхимовича не зупинив. Він подав на апеляцію, яка була до нього більш прихильна і все ж відновила його на посаді. З другим вердиктом не погодилися в ХНУРЕ, юристи якого подали скаргу до Касаційного суду, який все ж виграли. На роботу ректора Рубін так і не повернувся.

Фотографії

Єдуард Рубін: джерело: Facebook
Єдуард Рубін: джерело: Facebook

Єдуард Рубін: джерело: Facebook
Єдуард Рубін: джерело: Facebook

Єдуард Рубін: джерело: Facebook
Єдуард Рубін: джерело: Facebook

Відео

Посилання

Посилання на сторінку політика в соціальній мережі Фейсбук.