В'ячеславу Козаку довелося керувати «Ощадбанком» у період, коли Віктор Янукович неодноразово згадував про повернення боргу за радянськими вкладами. Однак грошей на справедливу компенсацію весь час було недостатньо. Тим часом на рахунках президента, що втік, були колосальні заощадження.
Біографія
Дата народження: 24 серпня 1971 року.
Знак Зодіаку: Діва. За східним гороскопом: рік Білої Сталевої Свині.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Вік: 49 років.
У 2010-2011 рр. українці багато чули про те, що Віктор Янукович хоче повернути ошуканим вкладникам «Ощадбанку» СРСР заощадження. Однак далі обіцянок справа усе не йшла. І уряд ніяк не міг розробити механізм повернення громадянам знецінених коштів.
В'ячеслав Іванович Козак очолював «Державний ощадний банк України» («Ощадбанк») саме у період завзятих обіцянок. Буквально 10 місяців він був головою правління ВАТ «Ощадбанк».
Питання щодо повернення заощаджень вкладникам часто переглядалося. Але гроші на ці виплати із держбюджету усе ніяк не закладалися. Їх індексували, частково виплачували. Віктор Янукович використовував їх здебільшого як передвиборчу обіцянку.
Інша справа - мільярди доларів президента, що втік, які довгий час потрапляли у двозначну ситуацію, про що
У 2020-му
Сім'я, особисте життя
Дитинство та юність пройшли у Києві. Тут В'ячеслав Козак народився і вріс.
Швидше за все, Іван Миколайович та Ольга Миколаївна - батьки В'ячеслава Козака. Заробітна плата Івана Миколайовича, отримана за основним місцем роботи (Банкнотно-монетний двір) склала 317 тис. 670 грн. Його дохід від заняття підприємницькою діяльністю - 1 млн. 105 тис. 545 грн.
Дохід Ольги Миколаївни від зайняття підприємницькою діяльністю склав 999 тис. 694 грн. Їх зареєстроване місце проживання - Чайки Києво-Святошинського району Київської області.
Сімейний стан В'ячеслава Івановича Козака, дружина, діти - у відкритих джерелах інформація про його сімейне та особисте життя відсутня.
Освіта
1990-1995 рр. - навчався у Київському державному університеті народного господарства. Закінчив факультет міжнародних відносин. Освоєна спеціальність - міжнародні фінанси.
1993-1994 рр. - навчався в університеті Німеччини. Навчався на кафедрі макроекономіки та міжнародних фінансів міста Констанц.
Кар'єра і бізнес
1995-1997 рр. - свою трудову діяльність почав у 24 роки. Після навчання у німецькому університеті працював в Україні у Посольстві Німеччини. А також у представництві німецького банку Kreditanstalt fuer Wiederaufbau при Посольстві Німеччини в Україні.
1997-1999 рр. - радник віце-прем'єр міністра України із питань економіки. Був відповідальним за напрямок держзапозичень і банківську сферу.
1998 р. - Верховна Рада 3-го скликання: «Партія регіонів», округ 109, не обрано.
1999-2001 рр. - протягом майже 2-х років займав пост заступника голови правління із кредитування корпоративних клієнтів «ПриватБанку».
2001-2004 рр. - наступні 3 роки очолював департамент боргових і кредитних продуктів по країнах СНД інвестбанку «Дрезднер Кляйнворт Вассерстін» і банківського концерну Німеччини «Дрезднер Банк АГ».
Останній існував до 10.05.2009 р. У 2010-му банківський концерн Німеччини «Коммерцбанк» повністю поглинув «Дрезднер Банк».
2002 р. - радник віце-прем'єр-міністра Сергія Тігіпка. Верховна Рада 4-го скликання: Виборчий блок політичних партій «Єдність», не обрано.
Був помічником депутата Юрія Івановича Ганущака (Блок Юлії Тимошенко) на громадських засадах.
Із 2004-го по 2010-й рр. - протягом майже 6-ти років очолював представництво «Кредит Свісс груп АГ» в Україні. Це другий найбільший швейцарський фінансовий конгломерат, штаб-квартира якого розташована у Швейцарії, Цюріх. Із 2011 року цей банк увійшов до числа глобально системно значимих.
2006 р. - Верховна Рада 5-го скликання: «Русь єдина», не обрано.
Із 28.04.2010 р по 10.03.2011 р – трохи меньше року обіймав посаду голови правління ВАТ «Державний ощадний банк України» («Ощадбанк»). Звільнений за власним бажанням.
Із 30.10.1992 по 23.08.2020 р - засновник, керівник фермерського господарства «Козача балка».
07.08.2017 - засновник ГО «Конгрес Сходу України».
Із 07.08.2017 - керівник, засновник ТОВ «Емпаер Груп».
Із 07.08.2017 - керівник, засновник «Козача балка-2015».
Із 07.08.2017 - керівник благодійної організації «Південно-східного центру муніципального і регіонального розвитку» (Луганськ).
Із 04.10.2017 - керівник Центру перспективного розвитку та інновацій «Градис».
Із 24.11.2017 - керівник, засновник академії розвитку, підтримки і соціальної адаптації дитини «Кідд».
25.11.2017 - засновник «Деспро» (Київ).
Із 12.07.2018 - керівник, засновник «Агентства регіонального розвитку Луганської області».
Із 06.11.2018 - керівник Луганської обласної організації «Українська партія «Єдність».
Із 06.11.2018 - керівник фірми «Аліот» - Луцьк.
Компромат і чутки
«Ощадбанк», яким практично протягом трохи менше року керував В'ячеслав Козак - другий за розмірами активів український банк. Він - один із найбільших за кількістю відділень усіх банків України.
«Ощадбанк» знаходиться у державній власності. Станом на 01.01.2018 р. чисті активи установи становили 234 млрд. грн. Коли В'ячеслав Іванович обійняв посаду голови «Ощадбанку» серед 179 банків, що діяли у країні, цей посідав друге місце за розміром загальних активів - 59,927 млрд. грн. У банку було сконцентровано на той момент коштів фізосіб на суму близько 15 млрд. грн.
Сьогодні про питання «радянських вкладів» вже забули. За балансовою звітності «Ощадбанку», грошова компенсація заощаджень громадян України в установах ПАТ «Ощадбанк» на позабалансових рахунках оцінювалася ву 107,65 млрд. грн.
Часткова компенсація за вкладами «Ощадбанку» СРСР все ж відбулася. Однак питання повного повернення заощаджень громадян періоду СРСР досі залишається непростим. В'ячеслав Козак обійняв посаду голови правління ВАТ «Державний ощадний банк України» під час правління Віктора Януковича.
Разом із Миколою Азаровим він давав слово у разі обрання президентом країни щорічно закладати й виділяти із державного бюджету країни по 10 млрд. грн. на вирішення проблеми компенсації вкладів «Ощадбанку» СРСР. І повернути вклади повністю із урахуванням 20-річної інфляції.
Ця подія мала місце наприкінці грудня 2009 року, перед другим туром виборів глави держави. Учасники конференції «Союз захисту прав вкладників» повірили обіцянкам. І закликали українців голосувати за Віктора Януковича.
Але вже через рік після цих подій новообраний президент і новий уряд обдурили вкладників. 250 млн. грн., закладені у держбюджеті ще урядом Юлії Тимошенко, не пішли на виплати громадянам. І на наступний 2011-й рік кабінет міністрів не заклав у держбюджет ні копійки.
Якраз на цей період часу і доводиться керувати «Ощадбанком» В'ячеславу Козаку. Вкладники поряд із обуреними активістами засипали тоді вищі інстанції скаргами й листами.
13.04.2011 р. було заплановано провести парламентські слухання, щоб передбачити у держбюджеті України на наступний рік 3 млрд. грн. на погашення заборгованості перед вкладниками.
Практично за місяць до цього В'ячеслав Козак звільнився за власним бажанням. Передбачені гроші повинні були піти на виплату по 500 грн. родичам тих вкладників, які померли. Однак влітку 2011-го уряд і фракція «Партії регіонів» у ВРУ відмовилися вносити цю статтю витрат до державного бюджету на 2012 рік.
І тільки 30 вересня на прес-конференції у Варшаві Віктор Янукович заявив, що доручив Кабінету Міністрів спільно із Національним банком до кінця року розробити механізм компенсації громадянам знецінених вкладів Ощадбанку СРСР.
Але й згодом усі дії щодо передвиборчої обіцянки Віктора Януковича стосовно вирішення питання про виплату громадянам вкладів Ощадбанку СРСР свідчить лише про його бажання «поховати» цю проблему.
Предметом спору тривалий період часу стало питання заощаджень Віктора Януковича після його втечі.
Нагадаємо, раніше було заявлено про наявність на рахунках Віктора Януковича цієї фінустанови 1,15 млрд. доларів. Однак президент, що втік, подав позов голові правління «Ощадбанку» про поширення неправдивої інформації.
У той же час
Відео
Посилання
Сторінка БФ «Академії розвитку, підтримки і соціальної адаптації дитини« Кіддом »