Авторитет академіка Миколи Жулинського, тепер уже екс-віце-прем'єр міністра України, був гарантією для вкладників кредитної спілки «Турбота», головою правління якого була його дружина. На рахунку Галини Степанівни - підробка документів і розкрадання 25 млн. грн. Читайте докладніше про політичні погляди екс-нардепа та шахрайство його дружини.

Біографія

Дата народження: 25 серпня 1940 року.

Знак Зодіаку: Діва. За східним гороскопом: Білого Металевого Дракона.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 80 років.

Захоплення: література, волейбол, теніс.

Найбільш політично насиченою біографія політика, академіка нардепа Миколи Жулинського була у 1992-2006 рр. Надалі - суто наукова діяльність. Уперше він був віце-прем'єр-міністром України трохи менше 2-х років (1992-1994 рр.)

У перші роки існування незалежної України президентствував Леонід Кравчук. Наступна каденція Миколи Жулинського на посаді віце-прем'єр-міністра доводиться на президентство Віктора Ющенка.

Микола Григорович дотримувався тих самих поглядів, що й Віктор Андрійович. Обидва виступали за систему національних цінностей, національної держави, національної мови. За переконаннями Миколи Жулинського, українці повинні робити усе можливе для того, щоб розвивати Україну в культурному напрямі. І крім націоналізації своєї української мови, надати їй міжнародне звучання.

У 2010-му напередодні президентських виборів щодо перемоги Віктора Януковича чи Юлії Тимошенко Микола Жулинський заявляв у своєму інтерв'ю виданню Radiosvoboda: «...мене найбільше турбує як громадянина України те, що і той, і інший якимись дуже незримими нитками, для мене принаймні, прив'язаний до певних зобов'язань перед Росією ...»

Щодо його політичних поглядів стосовно президентських виборів 2019-го й перемоги Володимира Зеленського, варто відзначити наступне. У інтерв'ю «5 каналу» Микола Жулинський заявляв: «Не можу повірити, що наші виборці на такому низькому рівні мислення й відповідальності знаходяться».

На думку політика, українці безвідповідально поставилися до свого майбутнього, тому що віддали більшість своїх голосів за Володимира Зеленського. Він сказав у інтерв'ю: «Ми в той же час розуміємо, що більшість людей або не читають політичних програм, або не проникаються проблемами, як далі розвиватиметься Україна...»

У своєму інтерв'ю екс-депутат зазначав, що політика Росії була спрямована на те, щоб Петро Порошенко програв вибори. І Кремль вів проти нього агітацію, бо у Росії викликає неприязнь курс, обраний Петром Олексійовичем, щоб відсторонитися від цієї країни, як агресора, й інтегруватися у Європейський Союз.

Микола Жулинський: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube
Микола Жулинський: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Академік говорив, що за часів правління Петра Порошенко Україна стабілізувалася: «І ми бачимо підйом економіки, і ми йдемо правильним шляхом... А президентство - це не гра, не шоу... Народ має мати почуття відповідальності й думати: що нас чекає і якою країна повинна бути.»

Сім'я, особисте життя

Дитинство та юність пройшли в селі Новосілки (Демидівський район, Рівненська область). На даний час зареєстроване місце проживання - Київ.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Галина Степанівна (1947 г.р.) У минулому дружина екс-нардепа очолювала правління кредитної спілки «Турбота». Організація існувала із 1996 р. Однак із 2008-го почалися суттєві фінансові проблеми.

70 вкладників спілки так і не змогли повернути свої кошти. Про це писали ЗМІ. І повідомляли, що жінка свою вину визнає. Однак посилалася на те, що кредити людям видавалися, а гроші не поверталися. Звідси нібито й основна проблема.

Починаючи із 2010-го, дружина Микола Жулинського була втягнута у аферу із кредитною спілкою. Постраждала творча еліта країни. Однак акадедмік ніби й не помічав, що кредитна спілка, у правлінні якої головувала його дружина, стала справжньою пасткою для гуманітаріїв.

Сотні вкладників кредитної спілки залишилися без своїх заощаджень. Але ж сюди несли свої кровні заслужені артисти, видатні художники й скульптори, письменники й поети. Хтось, не довіряючи банкам, залишав тут усі зароблені гроші. Інші вкладали кошти, виручені за продане житло.

А потім раптом з'ясувалося, що каса кредитної спілки із активами у розмірі понад 20 млн. грн. порожня. Як виявилося, найчастіше кредити отримували підставні особи. Але ж за «Турботою» стоять такі ж елітарії, як і ошукані вкладники - подружжя Жулинських.

І тільки у вересні 2013 року суд засудив 66-річну на той момент Галину Жулинську до 5-ти років ув'язнення із випробувальним терміном на 3 роки. Адже на рахунку дружини екс-віце-прем'єр-міністра України - шахрайство, підробка документів та розкрадання 25 млн. грн.

Щоправда, уперше правоохоронці затримали її за афери ще у 2010 році. А ось вирок був винесений 3 роки по тому. Так довго тривали суди й слідство. ЗМІ повідомляли, що Галина Степанівна писала розписку, ніби поверне усе протягом 24 місяців. Однак слово не стримала.

Відкриті джерела писали, що й після слідства багатьом постраждалим гроші так і не повернули. Кредитну спілку навіть охрестили «класичною пірамідою» із огляду на горе-діяльність голови правління.

Деякі ЗМІ зазначали, що Микола Жулинський «обікрав інтелектуалів України на десятки мільйонів». Адже цей кредитний союз у непрості кризові часи досить часто відвідувала українська інтелігенція.

У числі постраждалих опинилися народний артист України Олексій Вертинський, поет Василь Герасим'юк, український актор Володимир Задніпровський та багато інших відомих особистостей.

Між іншим, дане видання повідомляє, що батько Миколи Жулинського переховувався під чужим прізвищем у США. Він ховався там від радянських органів безпеки та радянського правосуддя. І повернувся до України лише у 2002-му. Незадовго до смерті повернув собі справжнє прізвище. І нарешті побачився з сином.

Діти: дочка Олеся (1974 р.н.), директор зі зв'язків із громадськістю Coca-Cola Ukraine.

Дочка Миколи Жулинського, Олеся, скрін - YouTube
Дочка Миколи Жулинського, Олеся, скрін - YouTube

Освіта

1963-1968 рр. - навчався на заочному відділенні Київського державного університету ім. Т. Шевченка. Закінчив факультет журналістики.

Кар'єра і бізнес

1960-1962 рр. - свою трудову діяльність почав у 20 років. Викладав у Озерській школі.

1962-1963 рр. - наступний рік працював на промисловому комбінаті Волинської обласної житлопостачторга. Був простим робітником.

1963-1965 рр. - наступні 2 роки працював слюсарем на Луцькому електроапаратному заводі.

1965-1968 рр. - протягом практично 3-х років був трубозгиначем на Ленінградському судобудзаводі.

1968-1971 рр. - після здобуття вищої освіти став аспірантом Інституту літератури АН УРСР.

1971-1992 рр. - 21 рік був співробітником Інституту літератури АН УРСР. Перших 2 роки - молодшим науковим співробітником. Наступні 5 років - вченим секретарем. Далі протягом 13 років був заступником директора, заввідділом. Потім очолив Інститут літератури АН УРСР.

1992-1994, 1999-2001 рр. - віце-прем'єр-міністр України.

1994-1998, 2002-2006 рр.- народний депутат України 2-го та 4-го скликань.

Із 1998-го по теперішній час - директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України.

Партійна приналежність - спочатку був прихильником «Нашої України». Із 2006-го підтримував Анатолія Кінаха. Став прихильником «Партії промисловців та підприємців України».

2006-2008 рр. - позаштатний радник президента України Віктора Ющенка.

2008-2010 рр. - голова Комітету із Національної премії України ім. Тараса Шевченка.

Компромат і чутки

У роки своєї активної політичної діяльності академік Микола Жулинський був завзятим прихильником Віктора Ющенка. Політик упевнений, що Віктор Андрійович намагався виправити критичну ситуацію із читанням книг українців. І неодноразово наголошував у інтерв'ю про необхідність вирішення мовного питання.

Микола Жулинський: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube
Микола Жулинський: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Професор, доктор філологічних наук часто цікавився кредитною спілкою «Турбота», головою правління якого була його дружина. Він відвідував спостережну раду. Внески до «Турботи», повідомляє видання Tyzhden, вносили й за часів кризи.

А після скандалів, що розгорілися навколо великих банків наприкінці 2008-го, довіруа українців до вітчизняних фінансових установ повністю зникла. Спробували повернути свої гроші й вкладники кредитної спілки «Турбота».

Однак тут виявилося, що забирати нічого, оскільки усі мільйони нібито роздали позичальникам. Історія досить темна. У адміністрації організації заперечували причетність Миколи Жулинського до проблем фінустанови.

Віктор Мовчан, в.о. голови правління «Турбота» говорив: «Наші правоохоронні органи не тільки не зацікавлені, а навіть гальмують роботу. Заяви були ще рік тому подано, і до прокуратури, і до міліції. Ми навіть написали звернення до Генеральної прокуратури. Однак чому «Турботою» не займаються органи прокуратури, це вже велике питання».

У цей кредитний союз свої гроші вкладали «вершки» української творчої інтелігенції: лауреати міжнародних та державних премій, народні артисти, заслужені діячі культури. Постраждалі казали, що «символом порядності, моральності й чесності» виступав професор Микола Жулинський.

Микола Жулинський: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube
Микола Жулинський: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Його декларація з 2019 рік свідчить про наявність автомобіля Peugeot 3008, 2014 р.в. Машина була куплена 28 серпня 2018 року нібито за 250 тис. грн. До речі, на даний час машина такого класу й року випуску коштує на вторинному ринку 350-400 тис. грн. у середньому.

У 2017-му декларація включала Peugeot Bipper, 2011 р.в. Авто куплено 9 грудня 2014 року за 70 тис. грн. Зарплата декларанта становила 257 тис. 828 грн. На банківському рахунку було 286 тис. 949 грн. У 2018-му - 400 тис. грн. У 2019-му на його банківському рахунку - 434 тис. грн.

Заробітна плата Миколи Григоровича, отримана за основним місцем роботи (Національна академія наук України), - 434 тис. 329 грн. Його зарплата за сумісництвом (Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН) - 143 тис. 575 грн. Пенсія - 168 тис. грн. Довічна плата за звання дійсного члена НАНУ - 61 тис. 344 грн.

Фотографії

Микола Жулинський: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube
Микола Жулинський: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Микола Жулинський: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube
Микола Жулинський: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Микола Жулинський: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube
Микола Жулинський: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Микола Жулинський: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube
Микола Жулинський: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Микола Жулинський: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube
Микола Жулинський: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Микола Жулинський: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube
Микола Жулинський: біографія і досьє, компромат, скрін - YouTube

Відео

Посилання

Національна академія наук України, сторінка у соцмережі Фейсбук - на момент виходу публікації серед передплатників було 14 тис. 9 осіб.

Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН, сторінка у соцмережі Фейсбук- на момент виходу публікації серед передплатників була 1 тис. 357 осіб.