Децентралізоване питання про укрупнення районів послужило причиною пікетів біля стін Верховної Ради України. Читайте докладніше про ключові міфи про нове районування. Дізнайтеся думку нардепа Віталія Безгина про реформу та причини політичних маніпуляцій.
Біографія
Дата народження: 18 квітня 1990 року.
Знак Зодіаку: Овен. За східним гороскопом: рік Білого Сталевого Коня.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Вік: 30 років.
Захоплення: подорожі, тварини.
За словами голови підкомітету із питань адміністративно-територіального устрою Віталія Безгіна, українським громадянам були дані обіцянки, що всі питання із приводу децентралізації будуть врегульовані.
Основним каменем спотикання у цій реформі став бюджетний кодекс, який передбачає, що гроші повинні йти громадам. Децентралізоване питання про укрупнення районів викликало обурення деяких людей. І вони приїхали пікетувати до столиці під стінами Верховної Ради України.
За словами Віталія Безгіна, причин, за якими люди протестують, може бути дві. Перша - щирий протест через недостатню комунікації на рівні області чи району, яка не була своєчасно проведена. Друга причина протестів - штучна, пов'язана із тим, що місцева еліта намагається перед місцевими виборами викликати обурення людей.
Що ж відбувається насправді напередодні місцевих виборів? І чи можна зняти напругу «по болючим точкам» країни, де люди висловлюють невдоволення реформою децентралізації. Читайте далі докладніше про нове районування та політичні маніпуляції.
Сім'я, особисте життя
Дитинство пройшли в Євпаторії Кримської області. Тут він народився. У даний час зареєстроване місце проживання - місто Київ.
Сімейне положення: не одружений. У його декларації за 2019 рік у графі «особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі» вказана Вікторія Олександрівна Ромашенко.
Її сторінка
Більш детальна інформація про сімейне та особисте життя Віталія Безгіна у відкритих джерелах відсутня.
Освіта
2007-2012 рр. - навчався у КНЕУ (Київському національному економічному університеті ім. В. Гетьмана). Закінчив факультет міжнародної економіки та менеджменту.
Кар'єра і бізнес
2012-2015 рр. - свою трудову діяльність розпочав одразу після закінчення університету. У 22 роки обійняв посаду креативного директора у рекламному агентстві SCU KYIV.
Із жовтня 2016 по липень 2019-го працював у Офісі ефективного регулювання. Посада, яку обіймав, - експерт.
Із 15 жовтня 2016 р. по 20 листопада 2017 року - член бюро у компанії «Київська команда Демократичного Альянсу».
Із 28 грудня 2017 р. по 26 листопада 2018 року - член правління у компанії «ДемАльянс».
Із 18 березня 2019 р. до 28 серпня 2019 р. - учасник ініціативи «Кадровий резерв України».
На парламентських виборах 2019 балотувався від політфракціі «Слуга народу». Значився кандидатом у нардепи у списку партії під №77.
Із 29 серпня 2019 року по теперішній час - народний депутат, Верховна Рада України.
Компромат і чутки
Коли у липні 2020-го Верховну Раду України пікетували громади проти об'єднання районів у зв'язку із реформою децентралізації, народний депутат Віталій Безгін пояснив каналу «Наш», що у числі учасників протесту були різні люди: «Хтось прийшов підтримувати свій район. А хтось мав намір опротестувати рішення щодо нового районування».
Нагадаємо, ВРУ підтримала проект постанови про ліквідацію 490 районів і створення 136 нових. Деякі українці висловили невдоволення із цього приводу. Люди перекривали дороги. А під стінами Верховної Радою влаштували акцію протесту.
Обурення громадян виражалося у тому, що деяких людей не влаштовує новий поділ районів. Вони говорили, що не враховуються їхні інтереси, оскільки тепер громаді надходитимуть гроші. І мотивували це тим, що в управлінні створиться хаос.
За словами Віталія Безгіна, проблеми із реформою децентралізації виникають із огляду на те, що райони скорочуються практично втричі, а це у свою чергу - скорочення розпорядження грошима чиновників на районному рівні. Через це виник основний супротив невдоволення. Коли деякі особи не бажають втрачати свій вплив на території.
Депутати прийняли 15 липня 2020 року законопроект, який передбачає, що 60% податку на дохід фізосіб повинен залишатися в громаді. Згідно із нововведенням, сільські, селищні, міські бюджети більше не залежатимуть від району.
Гроші громадам будуть виділятися безпосередньо із державного бюджету. Субвенції та дотації також повинні надходити відразу в громади. Віталій Безгін сказав у інтерв'ю каналу «Наш», що нововведення «...не подобається районним елітам, головам районних рад». Наприклад, глава Васильківської районної ради підбурювала населення.
За словами Віталія Юрійовича, «ми маємо супротив районних еліт. І справа стосується конкретного тиску заради збереження власної політичної посади». Він каже: «Багато людей вірять районним елітам, запевненням про злочинність нової влади. Хоча ситуація у корені протилежна».
Щодо отримання довідок, якими дехто із незадоволені парирує, Віталій Безгін запевняє, що послуги, які люди отримували на рівні райцентру, будуть доступні у місцевих центрах надання адмінпослуг.
На думку Віталія Безгіна, якщо у нас збережуться 490 районів, - це буде катастрофою для місцевого самоврядування. І хаос для управління фінансами у країні. Про те, що сьогодні важко комунікувати та переконувати людей у чомусь, говорить: «Потрібно виходити до народу й спокійно розмовляти із людьми».
Його декларація за 2019 рік свідчить про наявність у депутат квартири у Києві площею 59 кв. м. Вона була куплена 2 липня 2018 року за 1 млн. 312 тис. 913 грн.
Заробітна плата декларанта, отримана за основним місцем роботи (Управління справами Апарату Верховної Ради України), - 161 тис. 837 грн. Дохід від зайняття підприємницькою діяльністю Віталія Юрійовича склав 565 тис. 919 грн.
У 2018-му його дохід від заняття підприємницькою діяльністю становив 1 млн. 376 тис. 840 грн. У цивільної дружини дохід - 171 тис. 771 грн.
Вікторія Ромашенко, із якою він проживає - власниця Subaru Tribeca, 2007 р.в. Машина була куплена 16 серпня 2016 року за 10 тис. грн. На вторинному ринку сьогодні машина такого класу й року випуску коштує близько 300 тис. грн. у середньому.
Її дохід від заняття підприємницькою діяльністю - 349 тис. 144 грн. Матеріальне благо по оплаті витрат на участь у навчанні Віталія Безгина (партія «Слуга народу») - 19 тис. 188 грн.
Грошові активи: на банківському рахунку декларанта 67 тис. 936 грн. У Вікторії Ромашенко - 40 тис. 281 грн. Готівкою вона зберігає 16 тис. 600 доларів, 5 тис. євро. У народного депутата готівкою 71 тис. євро та 12 тис. 300 доларів.
Декларація демонструє відкриття 9 рахунків у банківських та інших фінансових установах суб'єкта декларування та його цивільної дружини.
Форма змін декларації за 2020 рік свідчить про придбання 28 липня 2020 року легкового автомобіля Jaguar XF, 2016 р.в. Продавець - ТОВ «Автодом». Зазначена у е-документі вартість авта - 149 тис. грн. Щоправда, на вторинному ринку сьогодні машина такого класу й року випуску коштує 700-800 тис. грн. у середньому.
Фотографії
Відео
Посилання