Геннадій Владиславович Буткевич – український підприємець, співвласник мережі супермаркетів АТБ, якого звинувачували у співпраці з окупантами. Про кар'єру, компромат, доходи і сімейне життя – читайте в матеріалі.
Біографія
Дата народження – 27 травня 1958 року
Вік – 62 роки
Місце народження – Дніпропетровськ, Україна (зараз – Дніпро)
Національність – українець
Знак зодіаку – Близнюки
Сім'я
Геннадій Владиславович одружений, його дружину звуть Валентина Федорівна Буткевич, їй 62 роки. Жінка отримала математичну освіту в Донецькому державному університеті. Зараз вона є власницею кінного клубу Equides в селі Лісники Київської області.
Діти. Сім'я виховує двох дочок – Анну і Дарину.
Анна народилася 27 лютого 1985 року. Модель, радіоведуча. У 2015 році знімалася в кліпі «Це все вона» співака Сергія Лазарєва і кліпі Your style групи Kazaky. У тому ж році стала обличчям бренду ANDRE TAN, а в 2016 році – ювелірного дому The House of Moussaieff.
Дарина. Народилася 9 жовтня 2000 року. Студентка, в соцмережах вказала, що працює в київському кінному клубі Equides.
Освіта
Середню освіту бізнесмен отримав в рідному місті. Потім вступив до Дніпропетровського інженерно-будівельного інституту.
Також навчався в Дніпропетровському національному університеті імені О. Гончара.
Бізнесмен захоплюється тенісом, кінним спортом і полюванням.
Кар'єра і бізнес
Свою кар'єру Буткевич починав в якості міліціонера – працював у відділі по боротьбі з розкраданнями соціалістичної власності (ОБХСС). Після розпаду СРСР правоохоронець очолив відділ по боротьбі з організованою злочинністю в Дніпропетровську.
Через деякий час Геннадій Владиславович відкриває свій перший бізнес – невелике кафе. А в 1993 році він стає одним з власників компанії "Агротехбізнес".
У період з 1996 по 1997 роки був головою служби безпеки в компанії «Єдині енергетичні системи України». На гроші, зароблені у там, побудував м'ясокомбінат.
У 1998 році Буткевич разом з партнерами створив компанію "АТБ маркет". Власниками мережі супермаркетів і сьогодні є – Геннадій Буткевич, Євген Єрмаков та Віктор Карачун.
Політична кар'єра
На думку Геннадія Буткевича, бізнес не повинен бути пов'язаний з політикою. Тому сам він у політику не йде. При цьому в період з 2006 по 2012 року було помічником народного депутата від Партії регіонів Юрія Самойленка.
Самойленко – колишній заступник глави СБУ. Як пишуть ЗМІ, з Буткевичем його пов'язує багаторічна дружба.
У 2018 році ім'я власника АТБ потрапило в санкційні списки Росії. А в 2019 році на парламентських виборах від партії "Слуга народу" перемогла Ганна Лічман. Цікаво, що в минулому нардеп була головою Всеукраїнського благодійного фонду «АТБ» і займалася питаннями комунікації в корпорації Буткевича.
Компромат і чутки
Гучний скандал розгорівся між Буткевичем і його колишнім зятем Сергієм Рибалко. За словами бізнесмена, чоловік її дочки спочатку пішов до іншої жінки, а потім почав скаржитися журналістам, що йому не дозволяють бачитися з дочкою. У підсумку ці сімейні негаразди в 2013 році переросли у великий бізнес-скандал – були і багатомільйонні позови, і звинувачення в ухиленні від сплати податків, і навіть підозри в спонсоруванні бойовиків на Донбасі.
Так, в 2015 році нардеп Рибалко зареєстрував у парламенті законопроект про націоналізацію "АТБ". Причина – власники мережі супермаркетів нібито вели бізнес на окупованих Росією територіях.
А в 2016 році в Києві було скоєно замах на народного депутата Рибалка – тоді невідомі кинули гирі в його автомобіль. Сам політик пов'язав цей інцидент зі своїм колишнім тестем.
Крім того, в інтерв'ю виданню "Публічні люди" Рибалко звинуватив колишнього родича в тому, що він "активно роздавав хабарі силовикам, нам стали підкидати наркотики і зброю".
Весною 2019 року Верховний суд України зобов'язав народного депутата Віталія Купрія спростувати свою заяву про те, що глава Служби безпеки пересувається на вертольоті бізнесмена Буткевича. Також нардеп заявив, що Геннадій Владиславович веде свій бізнес в так званих "ДНР" і "ЛНР" і платить за це Росії мільйонні податки.
При цьому в одному з інтерв'ю Буткевич розповів, що на окупованих територіях його компанія втратила 152 магазина, а матеріальні збитки через російську агресію склали майже 300 мільйонів доларів.
Напад на мисливський клуб
У 2014 році невідомі напали на мисливський клуб "Фауна", що належить Геннадію Буткевичу – вони зв'язали охоронців і вкрали техніку і дорогу зброю. Деякі викрадені рушниці були інкрустовані золотом і дорогоцінним камінням.
В результаті правоохоронці затримали чотирьох осіб – вони виявилися активістами Майдану. Хлопців засудили, але потім справу переглянули, і їх виправдали.
Заслуги
Як пишуть ЗМІ, Геннадій Владиславович фінансово допомагає медичним працівникам в боротьбі з коронавірусом – в 2020 році бізнесмен пожертвував близько 14 мільйонів гривень. Зокрема, він закупив у медичні установи Житомирської області ліжка, обладнання і захист для лікарів.
Доходи
Геннадій Владиславович не є державним службовцем, тому декларацію про доходи він не надає. Але в 2015 році авторитетний журнал Форбс оцінив стан Буткевича в 155 мільйонів доларів – він зайняв 29 місце в списку найбагатших українців.
Відео
Геннадій Буткевич в програмі "В гостях у Гордона"
Посилання
Офіційний сайт бізнесмена
Офіційний сайт компанії "АТБ".