Тарас Григорович Кльофа – український лікар, волонтер, депутат міської ради, який балотується в мери Львова. Про кар'єру, компромат, доходи і сімейний стан – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 8 квітня 1974 року

Вік – 46 років

Місце народження – місто Львів, Україна

Національність – українець

Знак зодіаку – Овен

Сім'я

Тарас Григорович одружений, його дружину звуть Ольга Кльофа – вона лікар. Сім'я виховує двох дітей: сина Назара і дочку Христину.

Освіта

Середню освіту політик отримав у рідному місті. Потім навчався у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького за спеціальністю "Лікувальна справа" (1997 рік) і Українській військово-медичноій академії за спеціальністю "Хірургія" (2000 рік).

Також політик має диплом магістра державного управління.

Кар'єра і бізнес

За медичною спеціальністю Тарас Кльофа – лікар-уролог, також він є кандидатом медичних наук і полковником медичної служби, має 20 років практики.

Протягом 15 років Тарас Григорович був координатором, старшим ординатором, начальником госпітального відділення клініки урології та гінекології.

У 2004 році в складі миротворчого контингенту він відправився до Іраку, де провів вісім місяців.

Також Кльофа брав участь в АТО / ООС (з 2014 по 2016 рр). Сукупно на Донбасі медик провів близько 400 днів, там він був провідним хірургом 66-го військового мобільного госпіталю, евакуював і транспортував поранених. На війні мав позивний "Док".

У 2015 році хірург став депутатом Львівської міської ради від партії "Об'єднання" Самопоміч" (виборчий округ №27, Сихівський район). Був заступником голови постійної комісії з питань землекористування.

Сьогодні основне місце роботи Тараса – Центр по медичній частині у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону у Львові. Тут він займає посаду заступника начальника установи.

У 2019 брав участь в парламентських виборах від партії "Самопоміч". Однак безуспішно – кандидат зміг набрати всього лише 9,21% голосів виборців.

У квітні 2020 року Кльофа покинув фракцію "Самопоміч" в міськраді і з іншими позафракційними депутатами створив депутатську групу "Позафракційні". У серпні того ж року Тарас став кандидатом на пост міського голови від партії "Слуга народу" на місцевих виборах 25 жовтня.

Військовий медик має кілька як військових, так і цивільних відзнак. Так, Кльофа став заслуженим лікарем України, отримав нагороди за особисту мужність, героїзм і вірність військовій присязі, нагороджений орденом Данила Галицького.

Передвиборна програма

Основне гасло програми кандидата говорить про те, що здорова політика в Україні можлива. Власне, весь акцент в передвиборних обіцянках зроблений саме на здоров'ї. Докладні тези програми можна перечитати на сайті "Слуги народу", але якщо коротко, то мова йде про прозоре управління, комфортне надання публічних послуг городянам, підтримку ветеранів та молоді, а також розвиток гуманітарної сфери Львова.

Серед ініціатив Тарас Кльофа пропонує, наприклад, комплексний захист інтересів ветеранів і членів сімей загиблих учасників бойових дій, підтримку медичної реформи і збільшення фінансування медичної галузі з міського бюджету, суттєве осучаснення всіх закладів шкільної та дошкільної освіти, перезапуск системи комунального громадського транспорту. Окремим пунктом стоїть підтримка молодих львів'ян і стимулювання молоді залишатися жити в місті.

"Моя стратегія – це розвиток гуманітарної сфери як такої, яка торкається усіх містян. Це пріоритет для розвитку міста і його мера. Бо оцінити роботу міського голови можна за якістю життя мешканців, інвестиційною привабливістю і прозорістю міської політики розвитку. Щодня я бачу наслідки неефективної політики міста. Більше чекати на зміни вже немає часу. Треба вже їх нарешті робити. Починатиму з соціалки, бо найкраще це розумію. Місто для мешканця, а не навпаки, якщо коротко про мою стратегію", – пояснив Кльофа в одному зі своїх інтерв'ю.

Найбільше його розчарування, як зазначає сам Кльофа – це брудна політика. Тому він обіцяє привести до міської ради команду чистих молодих професіоналів.

"Моя команда – усі виборці, родина, друзі, колеги. Усі, заради кого віддають життя та здоров’я наші Захисники Батьківщини", – зазначив кандидат.

Компромат і чутки

Висування Тараса Кльофи в мери стало неоднозначним сюрпризом для багатьох жителів Львова. Так, портал "Depo" пише:

"Ця кандидатура настільки несподівана і настільки несерйозна, що говорити про мера Кльофу взагалі не доводиться", – вважають журналісти.

Ще одним учасником виборів став Олег Береза, якого львівські ЗМІ раніше називали ймовірним кандидатом від партії президента Зеленського. Таку інформацію навіть підтверджували в так званому тіньовому штабі "слуг" у Львівській області, однак щось не зрослося і кандидатом став Кльофа.

"Мабуть, потрібно, щоб кандидат від ЗЕ набрав якомога менше голосів у Львові. Тому як, по правді кажучи, у Берези цих голосів було б теж недостатньо, але більше, ніж у Кльофи", – підкреслили журналісти.

Відомий політолог Тараз Чорновол називає висунення Кльофи в мери черговою передвиборною технологією на користь Андрія Садового.

"Кльофа, звичайно, грає в піддавки і в хлопчика для биття. А Садовий громить провладну партію, але тільки в особі свого спаринг-партнера", – зазначив він.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Тарас Григорович володіє гаражем у Львові і земельною ділянкою в селі Малі Мокряни. Його дружина на реєструє ніякого майна.

Ні автомобіля, ні дорогих аксесуарів у Кльофи немає.

За рік лікар отримав дохід в розмірі 620 тисяч гривень. Його дружина Ольга заробила 64 тисячі гривень.

На банківських рахунках сім'я кандидата зберігає 64 тисяч гривень. Готівкою значно більше – 650 тисяч гривень.

Фотографії

Фото 1 из 7.
Фото 2 из 7.
Фото 3 из 7.
Фото 4 из 7.
Фото 5 из 7.
Фото 6 из 7.
Тарас Кльофа, фото: Facebook
Фото 7 из 7. Тарас Кльофа, фото: Facebook

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Тараса Кльофи в соціальній мережі Фейсбук

Офіційний сайт партії "Слуга народу".