Андрій Віленович Сенченко – український політик, народний депутат, екс-віце-прем'єр уряду Автономної Республіки Крим. Про досьє, кар'єру, сім'ю, доходи і компромат – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження – 01.11.1959

Вік – 59 років

Місце народження – Сімферополь, Крим, Україна

Знак зодіаку – Скорпіон

Національність – українець

Сім'я

Андрій Сенченко одружений, його дружину звуть Тетяна Яківна Сенченко. Жінці – 58 років, вона родом з Росії. Сім'я виховує сина Дмитра.

Освіта

Середню освіту Сенченко здобув у рідному місті, закінчив школу в 1977 році. Після випуску відправився до Ленінграда і вступив в Механічний інститут на відділення виробництва літальних апаратів. Закінчив ВНЗ в 1983 році.

Кар'єра і бізнес

Кар'єра Андрія Віленовича почалася ще в студентські роки – він влаштувався на БАМ теслею, в складі студентського будівельного загону.

Після закінчення ВНЗ зайняв посаду майстра цеху на заводі «Фіолент» в Сімферополі.

1986-1990 роки – в цей період займав посаду першого секретаря Київського райкому ЛКСМУ Сімферополя, потім першого секретаря Сімферопольського міськкому ЛКСМУ, другого секретаря Кримського обласного комітету ЛКСМУ.

1997 рік – Сенченко входить до ради директорів американської компанії «IFEX Global». Наступні три роки очолював офіс по Західній Європі, РФ і України.

У 2001 році Андрій Віленович очолив наглядову раду організації «Сучасні інформаційні технології», на посаді пробув до 2006 року.

Політична кар'єра

Політична кар'єра Сенченко почалася в 1990 році, коли він отримав посаду голови Кримського Комітету у справах молоді. На цій посаді він перебував до 1993 року.

Після цього Андрій Віленович перейшов на роботу в уряд Анатолія Франчука, де зайняв посаду віце-прем'єра Автономної Республіки Крим з питань економіки і проведення економічних реформ.

У 2002 році отримує мандат депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

Через чотири роки балотується до Верховної Ради України від партії Юлії Тимошенко. Після перемоги на виборах Сенченко очолив комітет, який займався питаннями економічної політикою країни.

На парламентських виборах 2007 року Андрій Віленович знову проходить в Раду і знову в складі Блоку Юлії Тимошенко.

У 2012 році знову бере участь у виборах і знову проходить в новий склад парламенту. Брав участь в роботі комітету, що займається питаннями митної і податкової політики.

Під час Революції Гідності Сенченко брав активну участь на боці опозиційних сил, був комендантом Жовтневого палацу. А після був призначений виконуючим обов'язки заступника голови Адміністрації президента. Після того, як українські військові покинули Крим, він шляхом складних переговорів домігся виведення з окупованого півострова понад 3,5 тисячі одиниць озброєння і військової техніки ЗСУ на суму понад 1,5 мільярда доларів. Сенченко також вів переговори і очолював операцію з обміну сорока українських військових, журналістів і громадських активістів на одного російського диверсанта.

Андрій Сенченко очолював розслідування трагедії під Іловайськ.

У 2019 політик заявив, що покидає команду Юлії Тимошенко, якій присвятив 14 років життя. У штабі Тимошенко політик займався питаннями деокупацію Кримського півострова і Донбасу. Під час президентської кампанії його називали ймовірним кандидатом на пост міністра оборони. Андрій Віленович заявив, що має намір зайнятися створенням і формування нового політичного руху.

А недавно Сенченко оголосив про те, що зі своєю партією «Сила права» братиме участь в парламентських виборах 2019 року.

Компромат і чутки

Сенченко був ініціатором ідеї перекрити воду в Крим по Північно-Кримському каналу в 2014 році. Судячи з усього, саме тому в 2018 році російська влада включили політика в свій санкційний список.

Андрій Сенченко очолює громадський рух «Сила права». З 2014 року організація об'єднує дипломатів, юристів і фахівців з міжнародного права, які домагаються міжнародного визнання Російської Федерації як агресора.

«Сила права» вже змогла домогтися семисот позитивних судових рішень, які доводять факт військової агресії на з боку Росії, окупації і завданих збитків. Завдяки організації були заарештовані перші російські активи на суму 3,5 мільярда доларів. На офіційному сайті сказано, що ці кошти в майбутньому будуть використані в якості компенсації українцям, які постраждали від агресії РФ.

Декларація

У вільному доступі вдалося знайти тільки декларацію за 2013 рік. Це пов'язано з тим, що в парламенті восьмого скликання Сенченко не працював, отже, документи про доходи мав право не подавати.

Згідно з документом, сім'я політика володіє двома квартирами і двома гаражами, а також шістьма нежитловими приміщеннями.

На момент подачі декларація нардеп пересувався на чотирьох автомобілях – Land Rover Defender 2007 року випуску, Porsche Cayenne Turbo 2004 року випуску, Audi A8L 2005 року випуску і Audi A8 1997 року випуску.

Фотографії

Андрій Сенченко
Фото 1 из 3. Андрій Сенченко
Фото 2 из 3.
Фото 3 из 3.

Відео

Посилання

Сторінка Андрія Сенченко в соціальній мережі Фейсбук

Сторінка громадського руху «Сила права» в Фейсбук

Офіційний сайт громадського руху «Сила права».