Володимир Васильович Сальдо — депутат Херсонської міської ради 8-го скликання (2015-2020), депутат українського парламенту 7-го скликання, Херсонський міський голова (мер Херсона) з 2002 по 2012 роки (три каденції).
Які скелети ховаються в шафі досвідченого політика? У якій незаконній діяльності він був помічений? І якими шляхами Сальдо сьогодні намагається повернутися в політику? Відповіді на ці питання, а також Останні новини про цю людину — у матеріалах даного досьє.
Біографія
Володимир Сальдо народився 12 червня 1956 року в Жовтневе, Миколаївська область, Українська РСР.
Освіта: вища.
Вік: 64 роки.
Володіє двома іноземними мовами: монгольською та англійською.
Захоплення: катання на велосипеді, лижах; вболіває за футбольні команди "Шахтар" і "Кристал".
Ніколи не користувався послугами охорони.
В. Сальдо може похвалитися багатьма досягненнями і почесними званнями:
- Повний Кавалер ордена "За заслуги" III ступеня (1999), II ступеня (2006) і I ступеня (2011).
- "Знак згоди" III ступеня За заслуги в підвищенні ролі засобів масової комунікації в утвердженні ідеалів миру і добросусідства.
- Кращий мер України в рамках загальнонаціональної програми "Людина року — 2008".
У 2020 році колишній регіонал сальдо балотується від Блоку імені самого себе. Втім, за красивими обіцянками може ховатися потворне минуле. Сальдо встиг засвітитися в декількох скандалах з рейдерським захопленням низки підприємств у Херсоні.
Що ж допомогло пану Сальдо отримати численні нагороди і звання, читайте далі в тексті.
Сім'я
Володимир Васильович є сімейною людиною. Його дружину звуть Любов Павлівна Сальдо. У політика є дочка Ірина.
Освіта
1978 — Криворізький гірничорудний інститут, факультет промислового та цивільного будівництва
Кар'єра і бізнес
1986-майстер, лінійний інженер, а згодом — головний інженер будівельно-монтажного управління з будівництва об'єктів соцкультпобуту та житла в тресті "Херсонбуд".
1991 р. — начальник БУДІВЕЛЬНО-монтажного УПРАВЛІННЯ №3.
1998 р. — депутат Херсонської міської ради від виборчого округу №22. Того ж року став членом-кореспондентом Академії будівництва України.
2001 р. — заступник голови Херсонської облдержадміністрації з питань житлово-комунальної сфери, міського господарства, будівництва, інвестицій.
2002 р. — обраний на посаду Херсонського міського голови.
На парламентських виборах 2012 року висунутий кандидатом у депутати вищого законодавчого органу країни від Партії регіонів. За результатами голосування переміг, набравши 37,90% голосів виборців.
Грудень 2012 — листопад 2014 року — народний депутат України 7-го скликання.
2014-голова правління Херсонської міської громадської Асоціації будівельників та інвесторів "Будінвестсоюз".
У 2015 році висунутий кандидатом на посаду мера Херсона від партії "Наш край". У першому турі посів друге місце з 16,88% голосів. Але потім зняв свою кандидатуру, заявивши про тиск на себе.
З листопада 2015 року — депутат 7-го скликання Херсонської міської ради, голова фракції "Наш край".
У 2020 році заявив про наміри балотуватися на посаду Херсонського міського голови. Згідно з даними екзит-полів Сальдо набрав 15,9% голосів і вийшов у другий тур з Ігорем Коліхаєвим (34,2%).
Діяльність на посаді міського голови
Серед досягнень Сальдо можна виділити:
- У 2008 році побудована Льодова арена "Фаворит-Арена" за стандартами Міжнародної федерації хокею. Відновлено понад 60 спортивних майданчиків.
- Проведено капітальний ремонт понад 700 000 кв.м. доріг.
- Відкрито будинок матері і дитини для підтримки матерів, які опинилися на вулиці.
- Відремонтовані старі і побудовані нові фонтани в місті (біля будівлі міськради і на набережній Ушакова).
- Відкрито Центр Серця на базі лікарні Лучанського.
- На територіях шкіл встановлені сучасні спортивно-ігрові майданчики.
Що стосується парламентської діяльності (грудень 2012 — вересень 2014), Сальдо самостійно або у співавторстві з іншими депутатами є автором 32 законопроектів, 7 з них стали законами.
Компромат і чутки
Кримінальне минуле кандидата в мери Херсона
Як доводить
Сальдо голосував за так звані "диктаторські закони" 16 січня і відкрито висловлював свою проросійську позицію.
Побував Володимир Сальдо і в "Опозійній платформі — За життя". Довго
"Від "Опозиційної платформи" він не йде в мери", — коментує ситуацію Михайло Опанащенко, член Херсонського відділення ОПЖЗ.
Інший представник Херсонського політикуму Віталій Богданов поскаржився на те, що Сальдо вводить в оману херсонців: активно використовує слогани "за майбутнє", хоча ніякого відношення до партії не має.
"Це потрібно розуміти, наскільки пронирливим обличчям є Володимир Сальдо, — відзначає його колега в міській Раді Віталій Богданов. — Разом з нинішнім мером Ніколаєнком Сальдо викликає найбільшу недовіру в місті. Вони на сесіях міської ради завжди голосують у дуеті. Депутатів навіть називають Сальдо і Ніколаєнко"Володимир Васильович 1 і 2". А Сальдо — "запасний голос Ніколаєнка". Чому? Подивіться: ми сім разів не могли зібрати сесію міськради, накопичилося чимало соціальних проблем, дороги в Херсоні розбиті. Зате розважальний центр " Загублений світ" — весь в новому асфальті, як Лас-Вегас".
Зазначимо, що офіційно Володимир Сальдо не є власником жодного бізнесу. Зате неофіційно його ім'я пов'язують з кількома захопленими об'єктами.
Єдина офіційна робота Сальдо — пост голови громадської організації Асоціація "БУДІНВЕСТСОЮЗ". Правда, ніякої діяльності Сальдо не веде. І посаду отримав, скоріше, для статусності.
Не знайшовши свого місця в одній політичній силі, Володимир Сальдо створив політичний проект імені самого себе. Правда, півроку тому Мін'юст запідозрив, що Блок Сальдо — фіктивна партія. І подав до суду для ліквідації реєстрації політичної сили.
Про фіктивність партії свідчить і відсутність будь-якої діяльності навіть у місті проживання її лідера.
"Мені важко сказати щось про партію" Блок Володимира Сальдо" — у місті про неї нічого не чути", — коментує Михайло Опанащенко.
Фотографія
Відео
Посилання та контакти
Сторінка в