Сьогодні авіатехнології повинні використовуватися з максимальною користю для держави. У цьому впевнений експерт у галузі цивільної авіації Андрій Мазур. Він підтримує нові революційні рішення у безпілотній авіації. Та вважає, що безпілотники дуже важливі для українських аграріїв, оскільки допоможуть державі заощадити фінанси. Читайте біографію експерта, дізнайтеся його точку зору щодо відродження авіапрому України.
Біографія
Народився 5 лютого 1977 року.
Знак Зодіаку: Водолій. За східним гороскопом: рік Вогняної Змії.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Вік: 42 роки.
Захоплення: авіамоделювання. У Андрія Миколайовича є посвідчення приватного пілота. Своє захоплення із авіамоделювання він розділяє із дітьми: підтримує дитячі авіамодельні гуртки. Займається благодійністю, просуває ряд меценатських проектів.
Так уже сталося, що війна з Росією дала поштовх до розвитку у нас у країні нових технологій. І військові розробки почали проникати в мирне життя. Особливою популярністю останніми роками користуються дрони.
Андрій Мазур – експерт у галузі цивільної авіації. Він класифікує дрони як безпілотники, які швидко та ефективно визначають проблемні ділянки на посівах. Апарати можуть робити фото та відео із повітря.
Мілітаризовані технології можна раціонально використовувати у найрізноманітніших галузях. Особливу увагу Андрій Миколайович рекомендує приділити аграрній сфері. Адже дрони дозволять суттєєво здешевити ведення сільськогосподарських робіт.
Апарати дозволяють спостерігати за станами угідь величезних територій. І навіть використовуючи невеликі безпілотники, що оснащені звичайною камерою, можна відстежити стан культур навіть на найраннішому етапі їх дозрівання.
Розпилення добрив і засобів захисту рослин у зонах, де це дійсно необхідно, дозволить отримати більший урожай та збільшити ефективність аграрного бізнесу в цілому. Адже протягом 45 хвилин польоту безпілотник здатен досліджувати площі до 10 км².
За допомогою сучасних апаратів можна отримувати ортофотоплани, робити заміри полів, формувати контури та відстежувати площі ділянок із точністю до сантиметрів. І вже на підставі отриманої з повітря інформації раціонально планувати сівозміну та використовувати кожен гектар землі із максимальною віддачею. У підсумку можна прорахувати ризики, заощадити та оптимізувати свій аграрний бюджет.
Тим паче, що ефективність використання апаратів уже довів досвід ряду країн: Бразилії, Японії, США та Китаю. Андрій Миколайович - людина із великим досвідом роботи в авіагалузі. Він дає слушні рекомендації щодо необхідності державної підтримки розробки дронів для українських аграріїв.
Читайте біографію Андрія Мазура. Дізнайтеся подробиці його інтерв'ю для Znaj.ua. Можливо, до слів експерта варто прислухатися? Адже сучасні технології досить важливі для розвитку аграрного сектора. Тим паче, що використання дронів дозволить істотно знизити витрати та підвищити врожайність.
Сім'я
Дитинство та юність пройшли у місті Бориспіль Київської області. Тут він народився та виріс.
Сімейний стан: одружений. Пара виховує двох дочок.
Освіта
1994-1999 рр. - у 17 років, після закінчення школи, вступив до Київського міжнародного університету цивільної авіації. Навчався за спеціальністю «облік і аудит».
Через 4 роки продовжив навчання. Із 2003-го навчався у Національній академії держуправління при Президентові України. Отримав ступінь магістра держуправління, спеціальність - «державне управління».
Кар'єра і бізнес
1997-2002 рр. - трудову діяльність розпочав ще під час навчання. Коли навчався на четвертому курсі університету цивільної авіації, приступив до виконання обов'язків на Державному авіаційному підприємстві «Україна». Обіймав посаду інженера служби авіаційно-технічного забезпечення.
Надалі протягом трьох років займав пост директора ДП «Зал офіційних делегацій» у аеропорту «Бориспіль». Після цього його трудова діяльність також була пов'язана із Міжнародним аеропортом «Бориспіль».
Через 3 роки, у 2006-му, став генеральним директором «Борисполя». До речі, цей аеропорт найбільший та найпотужніший у нас у країні. Він забезпечує понад 67% авіаційних пасажирських перевезень в Україні. Щороку послугами «Борисполя» користуються понад 10 млн. пасажирів.
Політичною діяльністю почав займатися у 2006 році. Став народним депутатом четвертого скликання Бориспільської міської ради. Через чотири роки, у 2010-му, - народний депутат Бориспільської районної ради.
2007 рік - Андрія Мазура призначили виконуючим обов'язки голови Бориспільської районної державної адміністрації.
Протягом 2008 року працював помічником голови у Державній авіаційній адміністрації. А потім обіймав посаду заступника генерального директора зі стратегічного розвитку ДП «Украерорух».
Через рік був обраний головою Броварської районної державної адміністрації.
2010 року очолив «Управління державного комітету із земельних відносин» у Броварському районі. Згодом стає замначальника Головного Управління державного комітету із земельних відносин у Київській області.
У 2014-му році повернувся на Державне авіаційне підприємство «Україна», з якого починав свій трудовий шлях. Зайняв пост першого заступника генерального директора.
До речі, Андрій Миколайович стояв біля самих витоків заснування української авіакомпанії. Нагадаємо, ДАП «Україна» було створено в 1997 році з метою обслуговування вищого керівництва держави. У цьому ж році Андрій Мазур почав працювати у даній організації, яка підпорядкована Державному управлінню справами.
На сьогоднішній день ДАП «Україна» не виконує регулярні авіаперевезення. Займається виключно чартерними рейсами на замовлення. Типи повітряних суден: Ан-148, А319, Мі-8, Ан-74.
Громадська діяльність
У Андрія Мазура кілька державних нагород. У нього безліч дипломів та грамот. У 2004 році за вагомі досягнення у трудовій діяльності та проявлений професіоналізм був нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня. Нагороду вручав Андрію Миколайовичу тепер уже екс-президент України Леонід Кучма.
Через два роки був нагороджений професійною нагородою «Топ менеджер України». Серед інших нагород - знак «Почесний працівник авіатранспорту України». Ним він був нагороджений у 2006 році за наказом Державіаадміністрації.
Останнім часом експерт у галузі цивільної авіації велику увагу приділяє авіамоделюванню та розвитку сучасних технологій. За його словами в коментарі Znaj.ua, сучасні авіатехнології дуже важливі для розвитку аграрного сектора.
Особливу увагу, вважає він, необхідно приділити тому, щоб авіаційні технології використовувалися із максимальною користю для держави. Ведення сільського господарства, упевнений експерт, має включати революційні рішення.
На думку Андрія Мазура, уряду необхідно внести дрони до пункту про державну підтримку розробки літальних апаратів для українських аграріїв, які будуть успішно використовувати їх із метою моніторингу сільгоспугідь.
Дійсно, сучасне обладнання дозволить аграріям вчасно виявити проблемні ділянки у посівах. Фермера зможуть убезпечити свій урожай. А, отже, уникнути певних витрат. Апарати знайдуть заражені хворобами або шкідниками ділянки посівів, зафіксують щільність сходів після посівної кампанії.
Завдяки дронам аграрії зможуть оперативно вносити необхідні корективи, проводити там, де необхідно, обприскування, підживлення посівів тощо. Сьогодні доцільно використовувати коптери, які для оцінки стану посівів оснащені інфрачервоними камерами. У результаті буде видно, що хворі рослини менше відображають інфрачервоне випромінювання, а здорові більше.
Андрій Миколайович упевнений, що визначення проблемних ділянок полів дозволить істотно заощадити на обприскуванні полів. Адже фермерам не доведеться обприскувати всі поля. А покривати хімікатами тільки ті ділянки, де це дійсно потрібно.
Крім цього, сучасні технології розвиватимуться із залученням вітчизняних фахівців. Величезний плюс у використанні безпілотників - зниження витрат і підвищення врожайності. У цілому дрони забезпечують істотну економію. Адже аграрії зможуть пересівати лише певні ділянки або обприскувати ті території, де це дійсно необхідно.
Про ефективність використання дронів повідомляють і інші відкриті джерела. Виявляється, апарати можуть оперативно працювати в повітрі навіть, коли дуже сильні пориви вітру. І при швидкості вітру в 15 м\сек. результативність показників із повітря не знижується.
Дрони відрізняються складною конструкцією (у значенні, що можуть складатися). Це важливо для простоти транспортування. Автоматичне управління та інтелектуальна система приладу дозволяють успішно регулювати розпорошення в залежності від швидкості польоту.
За словами Андрія Миколайовича, дрони дозволяють абсолютно точно усе відстежувати. Але оскільки сучасна авіаційна технологія доступна не всім, дуже важливо розвиватися у цьому напрямку. Експерт пропонує надати програму для відродження українського авіапрому. І звернути увагу на використання авіаційних технологій із максимальною користю для держави, щоб заощадити фінанси.
Фотографії
Відео
Посилання
Офіційний сайт Державного авіаційного підприємства «Україна». Адреса: 08300, вул. Київський шлях, м. Бориспіль. Телефони: +38 (044) -591-69-18, +38 (044) -591-69-23, +38 (044) -591-69-39 (факс), +38 (044) -591-69 -16 (факс). Електронна адреса: offdap@dap.kiev.ua