Заслужений юрист України Микола Банчук - грамотний фахівець у різних галузях правової сфери. Трудовий шлях його становлення був довгим та непростим. Читайте докладніше про професійні якості юриста.

Біографія

Народився 22 вересня 1959 року.

Знак Зодіаку: Діва. За східним гороскопом: рік Земляного Кабана.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 60 років.

Уже багато років Микола Банчук грамотно вирішує правові спори. Але, перш ніж стати успішним юристом, йому довелося пройти нелегкий трудовий шлях. Сьогодні за його плечима - величезний досвід роботи у сферах адміністративного, кримінального та господарського права.

У Миколи Васильовича цілий ряд нагород і почесних звань. Він - заслужений юрист України та почесний працівник прокуратури. За сумлінну службу в органах прокуратури нагороджений нагрудними знаками.

Його досвід у апараті Генерального прокурора України оцінюється високо. Про це повідомляють відкриті джерела. Микола Васильович - висококваліфікований фахівець у правових галузях. Він намагався бездоганно виконувати свої службові обов'язки, займаючи різні посади у прокуратурі.

Професіоналізм і багаторічний досвід Миколи Банчука дозволяють йому швидко й результативно вирішувати багато юридичних питань у найрізноманітніших правових областях. Юридична фірма «М. Банчук », якою він сьогодні керує, ефективно й результативно захищає інтереси громадян при правовому спорі.

Наявні досвід і практика у правовій сфері дозволяють Миколі Васильовичу готувати грамотну аргументацію позиції клієнта для досудового врегулювання конфлікту. Він успішно розробляє правильну тактику представлення інтересів у ході судового розгляду.

Давайте дізнаємося, яким був шлях становлення Миколи Банчука, як успішного юриста. Читайте докладніше про те, як він ставився і ставиться до своєї роботи. Чи й справді була чесною та толерантною його робота? Дізнайтеся більше про його професійні якості.

Сім'я

Дитинство та юність пройшли у мальовничому селі Михалкове Чернівецької області, що знаходиться у Сокирянському районі на схилах Дністровського каньйону.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Любов Богданівна. Діти: син. Більш детальна інформація про його особисте життя у відкритих джерелах відсутня.

Освіта

Навчався у місцевій Михалківській середній школі. Закінчив навчальний заклад у 1977 році з високими балами. Під час навчання у школі був активним учасником спортивних змагань, брав участь у районних олімпіадах.

У Київський державний університет ім. Т. Шевченка вступив не відразу після закінчення школи, тому що був призваний до армії. Згодом навчався на юридичному факультеті. Диплом про закінчення вищого навчального закладу отримав у 1986 році.

Отримана спеціальність - «правознавство», кваліфікація - «юрист». Після закінчення вищого навчального закладу був задіяний у стажуванні. Працював у органах прокуратури, органах держуправління та внутрішніх справ.

У зрілому віці вчився у докторантурі Національної академії державного управління при Президентові України.

Кар'єра і бізнес

До навчання в університеті проходив строкову військову службу. Із 1977 р. по 1979 р. служив у ракетній бригаді ППО. Отримав військове звання сержанта. Був командиром відділення, майстром ракетних військ.

Свою трудову діяльність розпочав у 28 років. Його перший професійний досвід пов'язаний із захистом інтересів садівничих радгоспів Буковини. Микола Банчук практично 4 роки пропрацював у юридичній групі РАПО Сокирянського району.

Після цього протягом 4-х років займав посаду слідчого районних прокуратур у Чернівецькій області. Починаючи із 1991 року, займався розслідуванням господарських злочинів, а також злочинів проти особистості. За позитивну працю прокурор області неодноразово висловлював йому подяку.

Згодом трудова діяльність Миколи Васильовича була пов'язана із роботою у слідчих органах Чернівців і Чернівецької області. Із 1997 року він був старшим слідчим прокуратури міста Чернівці. Бездоганно виконував свої службові обов'язки, займаючи пост слідчого у особливо важливих справах прокуратури Чернівців.

Успішно розслідував справи, будучи слідчим із особливо важливих справ прокуратури Чернівецької області. Надалі - слідчий із особливо важливих справ відділу із розслідування кримінальних справ у сфері економіки управління із розслідування особливо тяжких справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України.

Микола Банчук відповідально підходив до роботи. Виконував свої обов'язки професійно якісно й грамотно. У підсумку очолив слідчо-оперативні групи із розслідування тяжких економічних злочинів і злочинів проти особистості.

Із огляду на принциповість і старанності був заохочений прокурором Чернівецької області та Генеральним прокурором України.

Крісло прокурора міста Чернівці займав протягом 2-х років. Продуктивно працював на цій посаді, починаючи із 1999-го року. Співпрацював із органами внутрішніх справ та Службою безпеки України.

Завдяки взаємодії із цими органами, а також податковою міліцією і владою міста, йому вдалося досягти максимальних успіхів у відношенні порядку в місті. І істотно поліпшити криміногенну ситуацію у Чернівцях у цілому.

Свою діяльність Микола Банчук намагався також направити у русло охорони природи й захисту прав дітей. Разом із колегами здійснював нагляд за діяльністю органів внутрішніх справ та податкової міліції Чернівців. Очолювана ним прокуратура ефективно розслідувала ряд правових процесів.

У 2000-му році довелося переїхати до Києва, оскільки тут, зважаючи на отриманий досвід і вдячні відгуки, йому запропонували стати заступником прокурора.

Через чотири роки очолив прокуратуру Херсонської області. Миколі Васильовичу вдалося створити злагоджений колектив однодумців. Про те, що у нього дійсно сумлінне ставлення до роботи, свідчить факт розкриття тяжких злочинів давніх років.

Виявлений у роботі професіоналізм посприяв поліпшенню показників в усіх напрямках прокурорської діяльності. Тісно співпрацюючи із правоохоронцями, судами та місцевими органами самоврядування, авторитет прокуратури піднявся на більш високий рівень.

У 2004 році вирішив звільнитися із займаної посади. Нагадаємо, чинним президентом країни на той момент був Леонід Данилович Кучма. Микола Васильович не підтримав тоді курс керівництва Генеральної прокуратури України, через що віддав перевагу заняттю адвокатською діяльністю.

У 2005 році отримав науковий ступінь «кандидат політичних наук». Звання «заслуженого юриста України» йому присвоїли у 2007 році. Через 3 роки очолив Департамент кадрової політики, освіти, науки та запобігання корупції.

Працював на посаді керівника Департаменту в Міністерстві охорони здоров'я України. Отримав орден «За заслуги» III ступеня. Пропрацював на цій посаді 6 років. Написав понад 100 наукових праць.

Надалі захищав інтереси громадян і держави при виконанні судових рішень Генпрокуратури України. Із 2013-го року займав пост заступника начальника Головного управління представництва у суді.

Коли у 2014 р. Україну накрила хвиля оновлення держави, його призначили на посаду заступника Генерального прокурора України. До компетенції Миколи Банчука входила організація нагляду за діяльністю органів внутрішніх справ.

Як представник Генеральної прокуратури України, був залучений до організації процесу стримування агресії Росії проти України. Він займався також наглядом за діями органів СБУ та податківців.

У даний час займається адвокатською діяльністю у юридичній фірмі «М. Банчук». Завдяки наявному досвіду роботи у слідчих органах, здійснює ефективний захист інтересів громадян у різних напрямках.

Напрацьовані досвідом методики та механізми вирішення правових спорів роблять Миколу Банчука одним із кращих фахівців. Сьогодні у фірмі «М. Банчук» надають ефективну юридичну допомогу у вирішенні правових проблем.

Раніше, коли Миколу Васильовича призначили заступником Генерального прокурора України, його колеги високо оцінили професійні якості юриста. Як повідомляють відкриті джерела, журналісти спілкувалися із екс-прокурором Генічеського району.

Олександр Касьяненко, прокурор Високопільського району, розповів тоді ЗМІ про особисті та професійні якості Миколи Банчука, якого призначили прокурором Херсонської області. Колега вважає Миколу Васильовича професіоналом у своїй справі.

Називає його чудовою людиною: доброю, хорошою, толерантною. У роботі характеризує його як відповідального і справедливого співробітника прокуратури. Він підходив до виконання своїх обов'язків чітко, справедливо й відповідально.

Коли у прокуратурі Донецької області під керівництвом заступника Генеральної прокурори країни Миколи Банчука проходила нарада керівників правоохоронних органів та військових східного регіону, Микола Банчук повідомляв про необхідність перекриття фінансування тероризму в Донецькій області.

Він зазначав, що це спільне завдання правоохоронців. За його словами, сепаратизм і ситуація, яка склалася на сході України, в цілому змушують приймати ряд термінових заходів для боротьби зі злочинністю у Донецькій області.

У 2014 р. на сайті офісу Генерального прокурора була опублікована інформація про необхідність перекриття фінансування тероризму в Донецькій області. На той момент Микола Васильович обіймав посаду заступника Генерального прокурора України.

Нарада під його керівництвом відбулася у стінах прокуратури Донецької області. Мета проведення - визначення спільних заходів у сфері боротьбі зі злочинністю у Донецькій області з урахуванням суспільно-політичної ситуації на сході країни.

Як першочергове завдання правоохоронних органів Миколай Банчук бачив створення низки спільних заходів, спрямованих на боротьбу із сепаратизмом. Адже викорінення проявів і закликів до зміни територіальної цілісності України, на його думку, має бути одним із головних завдань України.

Микола Васильович пропонував вживати кардинальних заходів щодо викорінення сепаратизму. Він акцентував увагу на тому, що заклики й дії щодо зміни територіальної цілісності України заборонені законодавством країни і міжнародними законами. І публічно заявляв про те, що юристам варто проаналізувати причини й умови, що призвели сепаратизму.

Декларація Миколи Банчука за 2019 рік демонструє наявність житлового будинку площею 46,6 кв. м ув його власності. Нерухомість знаходиться у Стайках Кагарлицького району Київської області. У столиці у нього - нежитлове приміщення площею 42,4 кв. м.

У Михалково Сокирянського району Чернівецької області - житловий будинок на 88,7 квадратів. У Чернівцях - площею 441,6 кв. м. Прибудинкові території у Чернівцях - 75 і 253 кв. м. Йому належать 5 земельних ділянок. У числі об'єктів незавершеного будівництва - житловий будинок на 159,2 м² у Стайках.

У власності дружини у Стайках - житловий будинок на 55,2 квадрата. У її власності - столична квартира площею 112,3 кв. м. Їй належить нежитлове приміщення в Києві на 135,9 квадратів. А також 5 земельних наділів.

Із цінного майна зазначені годинник, зброя, ювелірні вироби. Транспортні засоби: «Мереседес Бенц» GL350 CDI, 2014 р.в., - власність Любов Богданівни. Декларант - власник ГАЗ 20, 1955 р.в. Вартість не вказана.

Корпоративні права декларанта: ТОВ «Буковинська глива» (40% від загального капіталу). Дохід декларанта від зайняття підприємницькою діяльністю склав 96 тис. грн., пенсія - 540 тис. 299 грн. Прибуток від заняття підприємництвом дружини - 101 тис. 640 грн.

Грошові активи декларанта: на різних банківських рахунках - 7515 доларів, 7758 євро, 1118 грн., 14732 грн. Готівкою Микола Васильович зберігає 4 млн. грн., 300 тис. доларів. Любов Богданівна - 1 млн. грн., 100 тис. доларів. На її різних банківських рахунках - 9192 грн., 59 грн., 6841 грн.

Фотографії

Микола Банчук: біографія і досьє, скріншот із Фейсбук
Микола Банчук: біографія і досьє, скріншот із Фейсбук

Микола Банчук: біографія і досьє, скріншот із Фейсбук
Микола Банчук: біографія і досьє, скріншот із Фейсбук

Микола Банчук: біографія і досьє, скріншот із Фейсбук
Микола Банчук: біографія і досьє, скріншот із Фейсбук

Відео

Посилання

Фейсбук

Персональний сайт. Адреса: 02000, офіс 219, вул. Михайла Драгомирова, 17, м. Київ. Телефон: +38 (066) 764-94-00.

Офіційний сайт Офісу Генерального прокурора