Трудовий шлях становлення Миколи Банчука як грамотного фахівця був не зовсім простим. Перш ніж стати успішним юристом, йому довелося зіткнутися з низкою правових задач різнобічного характеру. Сьогодні за його плечима - величезний досвід роботи у сферах адміністративного, кримінального та господарського права. Читайте його біографію та досьє. Дізнайтеся: наскільки грамотно він вирішує правові спори? І як ставиться до своєї роботи?

Біографія

Народився 22 вересня 1959 року.

Знак зодіаку Діва. За східним гороскопом: рік Земляного Кабана.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 59 років.

Сьогодні Микола Васильович Банчук має цілий ряд нагород та почесних звань. Але не станемо їх усі тут перераховувати - подробиці читайте у інших відкритих джерелах. Давайте спочатку поговоримо про те, які першочергові проблеми він бачив під час початку бойових дій на сході країни.

Микола Васильович Банчук

Основним завданням країни для нього була необхідність перекриття фінансування тероризму в Донецькій області. За словами Миколи Банчука, правоохоронним органам довелося зіткнутися з однією із головних проблем - проявом сепаратизму. Микола Васильович пропонував вживати кардинальних заходів щодо викорінення сепаратизму.

Згідно із даними відкритих джерел, акцентував увагу на тому, що заклики і дії щодо зміни територіальної цілісності України заборонені законодавством країни та міжнародними законами. Він публічно заявляв про те, що юристам варто проаналізувати причини та умови, що призвели до сепаратизму.

Давайте дізнаємося, де народився та виріс Микола Банчук, яку освіту отримав і чим державний радник юстиції 2-го класу займається на даний час? Дізнайтеся також думку інших людей про нього. І те, як він ставиться до своєї роботи?

Сім'я

Дитинство та юність пройшли у мальовничому селі Михалкове Чернівецької області, що знаходиться у Сокирянському районі на схилах Дністровського каньйону.

Сімейний стан: одружений: Діти: син.

Освіта

Навчався у місцевій Михалківській середній школі. Закінчив навчальний заклад у 1977 році з високими балами. Під час навчання у школі був активним учасником спортивних змагань, брав участь у районних олімпіадах.

До Київського державного університету ім. Т. Шевченка вступив не відразу після закінчення школи, тому що був призваний до армії. Згодом навчався на юридичному факультеті. Диплом про закінчення вищого навчального закладу отримав у 1986 році.

Отримана спеціальність - «правознавство», кваліфікація - «юрист». Після закінчення вищого навчального закладу був задіяний у стажуванні. Працював у органах прокуратури, органах держуправління та внутрішніх справ.

У зрілому віці навчався у докторантурі Національної академії державного управління при Президентові України.

Кар'єра і бізнес

До навчання в університеті проходив строкову військову службу. Із 1977 року по 1979 рік служив у ракетній бригаді ППО. Отримав військове звання сержанта. Був командиром відділення, майстром ракетних військ.

Свою трудову діяльність розпочав у 28 років. Його перший професійний досвід пов'язаний із захистом інтересів садівничих радгоспів Буковини. Микола Банчук практично 4 роки пропрацював у юридичній групі РАПО Сокирянського району.

Після цього протягом 4-х років займав посаду слідчого районних прокуратур у Чернівецькій області. Починаючи з 1991 року, займався розслідуванням господарських злочинів, а також злочинів проти особистості. За позитивну працю прокурор області неодноразово висловлював йому подяку.

Микола Васильович Банчук

Згодом трудова діяльність Миколи Васильовича була пов'язана із роботою у слідчих органах Чернівців та Чернівецької області. Із 1997 року він був старшим слідчим прокуратури міста Чернівці. Бездоганно виконував свої службові обов'язки, займаючи пост слідчого із особливо важливих справ прокуратури Чернівців.

Успішно розслідував справи, будучи слідчим із особливо важливих справ прокуратури Чернівецької області. Надалі - слідчий із особливо важливих справ відділу із розслідування кримінальних справ у сфері економіки управління із розслідування особливо тяжких справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України.

Микола Банчук завжди підходив до своєї роботи з усією відповідальністю. Він виконував свою роботу професійно якісно і грамотно. У підсумку очолив слідчо-оперативні групи із розслідування тяжких економічних злочинів та злочинів проти особистості.

Із огляду на принциповість та старанності був заохочений прокурором Чернівецької області та Генеральним прокурором України.

Крісло прокурора міста Чернівці займав протягом 2-х років. Продуктивно працював на цій посаді, починаючи із 1999-го року. Співпрацював із органами внутрішніх справ та Службою безпеки України.

Завдяки взаємодії із цими органами, а також податковою міліцією та владою міста, йому вдалося досягти максимальних успіхів у відношенні порядку в місті. І істотно поліпшити криміногенну ситуацію у Чернівцях у цілому.

Свою діяльність Микола Банчук намагався також направити у русло охорони природи та захисту прав дітей. Разом із колегами здійснював нагляд за діяльністю органів внутрішніх справ та податкової міліції Чернівців. Очолювана ним прокуратура ефективно розслідувала ряд правових процесів.

У 2000-му році довелося переїхати до Києва, оскільки тут, зважаючи на отриманий досвід та вдячні відгуки, йому запропонували стати заступником прокурора.

Через чотири роки очолив прокуратуру Херсонської області. Миколі Васильовичу вдалося створити злагоджений колектив однодумців. Про те, що у нього дійсно сумлінне ставлення до роботи, свідчить факт розкриття тяжких злочинів проти особистості давніх років - за понад ніж 10 попередніх.

Виявлений у роботі професіоналізм посприяв поліпшенню показників у всіх напрямках прокурорської діяльності. Тісно співпрацюючи із правоохоронцями, судами та місцевими органами самоврядування, авторитет прокуратури піднявся на більш високий рівень.

У 2004 році вирішив звільнитися із займаної посади. Нагадаємо, чинним президентом країни на той момент був Леонід Данилович Кучма. Микола Васильович не підтримав тоді курс керівництва Генеральної прокуратури України, через що віддав перевагу заняттю адвокатською діяльністю.

У 2005 році отримав науковий ступінь «кандидат політичних наук». Звання «заслуженого юриста України» йому присвоїли у 2007 році. Через 3 роки очолив Департамент кадрової політики, освіти, науки та запобігання корупції.

Працював на посаді керівника Департаменту в Міністерстві охорони здоров'я України. Отримав орден «За заслуги» III ступеня. Пропрацював на цій посаді 6 років. Написав понад 100 наукових праць.

Надалі захищав інтереси громадян та держави при виконанні судових рішень Генпрокуратури України. Із 2013-го року займав пост заступника начальника Головного управління представництва в суді.

Коли в 2014 р. Україну накрила хвиля оновлення держави, його призначили на посаду заступника Генерального прокурора України. До компетенції Миколи Банчука входила організація нагляду за діяльністю органів внутрішніх справ.

Як представник Генеральної прокуратури України, був залучений до організації процесу стримування агресії Росії проти України. Він займався також наглядом за діями органів СБУ та податківців.

Микола Васильович Банчук

У даний час займається адвокатською діяльністю у юридичній фірмі «М. Банчук ». Завдяки наявному досвіду роботи у слідчих органах, здійснює ефективний захист інтересів громадян у різних напрямках. Грамотно вирішує судові спори у господарському, кримінальному та цивільному адмінсудочинства.

Компромат і чутки

Для того, щоб більше дізнатися про професійні якості Миколи Банчука, журналісти поговорили з його колегою. За даними ЗМІ, Олександр Касьяненко, екс-прокурор Генічеського району, який знайомий із ним особисто, повідомив, що на посаді прокурора Херсонської області Микола Васильович проявив себе професійно.

На той момент Олександр Касьяненко був прокурором Високопільського району. Він знає Миколу Банчука як чудового колегу, добру та чуйну людину. За його словами, той працював у правоохоронних органах чесно й толерантно. Підходив до виконання своїх обов'язків чітко, справедливо й відповідально.

Робота у центральних органах виконавчої влади дала йому величезний досвід роботи. Та й посада у стінах Генеральної прокуратури дозволила стати більш кваліфікованим. Микола Васильович навчився вирішувати питання у різних галузях права.

Коли в прокуратурі Донецької області під керівництвом заступника Генеральної прокурори країни Миколи Банчука проходила нарада керівників правоохоронних органів та військових східного регіону, Микола Банчук повідомляв про необхідність перекриття фінансування тероризму в Донецькій області.

Він зазначав, що це спільне завдання правоохоронців. За його словами, сепаратизм і ситуація, що склалася на сході України, в цілому змушує приймати ряд термінових заходів для боротьби зі злочинністю на Донеччині.

Як першочергове завдання правоохоронних органів бачив створення низки спільних заходів, спрямованих на боротьбу із сепаратизмом. Адже викорінення проявів та закликів до зміни територіальної цілісності України, на його думку, має бути однією з головних цілей країни.

Фотографії

Николай Васильевич Банчук

Николай Васильевич Банчук

Відео

Посилання

Фейсбук

Персональный сайт. Адреса: 02000, офіс 219, вул. Михайла Драгомирова, 17, м. Київ. Телефон: +38 (066) 764-94-00.