Трохи більше місяця тому Україна нарешті отримала такий довгоочікуваний безвізовий режим з країнами ЄС. І відразу потягнулися вервечки черг: одні до кордону, а інші в паспортні сервіси, щоб отримати необхідні документи.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяХто останній?
Це літо увійде в історію як найактивніше з отримання біометричних паспортів. Щодня поруч з паспортними сервісами шикуються півкілометрові черги з тих, хто вирішив зробити заповітну «корочку».
«Я в черзі 317-та, - розповідає нам студентка Марія. - Мені говорили, для того, щоб бути першим у черзі, потрібно приходити або ввечері, щоб на ранок зайняти місце, або о четвертій ранку. Звичайно, слід було раніше зробити, але я не вірила, що нам дадуть безвіз».
Відзначимо, для того, щоб отримати біометричний паспорт, потрібно спочатку вистояти живу чергу, в якій за день набирається до 650 осіб. Після цього, зайшовши до сервісу, встати ще в електронну чергу. В середньому на все йде один день, і потім очікуєш смс, в якому буде написано про те, що паспорт готовий.
Тому ті, хто приходить раніше, виявляються ближче до заповітних дверей. Причому деякі починають складати списки ще з вечора, а вже вранці займають чергу. Ясна річ, що далеко не всі згодні з таким станом речей: на наших очах обурений чоловік намагався порвати списки і зайняти чергу ближче до входу. Правда, куди йому було впоратися з сотнями тих, хто простояв під будівлею не одну годину.
«Пообіцяли протягом 20 робочих днів зробити біометрику і надіслати смс з підтвердженням, - розповів про свій досвід киянин Денис Яценко. - Ось вже терміни, як 4 дні пройшли, і ніякого смс я не отримав. По телефону пояснили, що їм не довезли паспорта. Я, звичайно, все розумію, але у мене з-за цього зірвалася поїздка».
Варто відзначити, що в більшості своїй люди залишаються задоволені сервісом. Хоч їм і доводиться переплачувати. Послуга коштує 1200 гривень.
Стихійний бізнес
У зв'язку з тим, що на одній з центральних вулиць Києва кожен будній день збирається до 500 чоловік, цим відразу скористалися заповзятливі бізнесмени. Наприклад, поряд із паспортним сервісом щодня стоять два кава-автомобіля.
«Молодці, зрозуміли, - каже Павло з черги. - Це ж скільки у них у день виходить виручки?! Але потрібно віддати належне - ціну вони не завищили, як у нас зазвичай роблять у подібних випадках».
Великий попит на послугу породжує інтерес серед різного роду шахраїв. Заповзятливі українці відразу зметикували, що на ажіотажі можна відмінно заробити, навіть просто постоявши у черзі замість когось. Така послуга коштує від 200 до 400 гривень: людина займає чергу близько п'ятої ранку і просить клієнта під'їжджати вже ближче до відкриття центру. Потім просто передає місце в черзі. Як не дивно, такі методи не викликають обурення серед найактивних громадян, які займаються складанням списків у черзі.
Крім того, відразу ж розвелося багато шахраїв, які пропонують послуги під виглядом візових центрів або безпосередньо в черзі до центру. Кореспондент "Знай.ua" був свідком того, як чоловік став жертвою обману: йому прямо на вулиці запропонували прискорити процедуру здачі документів та отримання паспорта всього за 1000 гривень. Бажаючи швидше закінчити процес, чоловік з радістю погодився на пропозицію хлопця, а вже через кілька хвилин не міг знайти ні свого «благодійника», ні грошей.
Немає сумнівів, що поки ажіотаж навколо біометричних паспортів не піде на спад, українці ще не раз зіткнуться з аферистами різного штибу. Головне - не піддаватися на солодкі вмовляння, і якщо вже зважилися, то відстояти чергу за заповітним документом до кінця.
Нагадаємо, раніше ми вже повідомляли про те, як шанувальники Росії відносяться до безвізу.