Переповнений вагон метро, або "забита" під зав'язку маршрутка. Вам ходять по ногах, тиснуть рюкзаками і неприємно дивляться, та ще й зрідка немов навмисне не помічають, що заважають іншим. Приблизно так відбувається кожна поїздка у громадському транспорті.

Редакція "Знай.ua" запевняє: було б непогано, якби всі пасажири без винятку принаймні намагалися дотримувати негласного кодексу правил поведінки. Тоді б таких незручностей не виникало взагалі.

Коли поступатися місцем. І чи потрібно?

Траплялося так, що після роботи просто валитеся з ніг від утоми і зайшовши у метро швидше займаєте перше помітне вільне місце? Тут випадково поруч помічаєте ще більш виснажену буднями людину, починаються муки совісті. Що ж робити у таких випадках?

Популярні новини зараз
Номер буде заблоковано: абоненти Lifecell можуть втратити найдорожче Гороскоп на тиждень 18-24 березня для всіх знаків Зодіаку: легкий шлях Скорпіонів, відмова Тельців та труднощі Риб Виїзд з України зміниться 18 березня: які нововведення чекають на всіх вже в понеділок Не виїде закордон ніхто: у Міграційній службі закликали українців до перевірок
Показати ще

Є категорії, про які сперечатися не варто: вагітні жінки та пенсіонери. Хочете чи ні, а мусите поступитися місцем. Але якщо ви погано себе почуваєте і не впевнені, що не стане гірше, то краще на кілька станцій (зупинок) забути про альтруїзм і залишатися там, де й сиділи.

Навушники, жодних динаміків та колонок

Можливо, вам справді подобаються хардові речі, або навпаки – жити без попси не можете. Але запам'ятайте: люди поруч можуть не розділяти ваших вподобань, тому майте при собі гарнітуру.

Не спирайтеся на поручні

Особливо біля бокового сидіння, чи виходу. Ситуація не з приємних: уявіть, сидите собі ви, а поруч – "їде" чиясь п'ята точка. Таким людям варто натякати, що вони тут не одні і споглядати результат чужої роботи у тренажерній залі (якщо вона була) ви не бажаєте.

Тримайте емоції при собі

Хто не був розлючений, коли помічав, як парочка закоханих цілується просто у вагоні, чи на задньому сидінні у маршрутці? Ну, гаразд, можете навмисне не звертати на них увагу, але подумайте про людей із розбитим серцем, як би гучно це не звучало. Можливо, вчора когось покинули назавжди, або ще гірше – коханої людини більше немає в живих. І таке буває, повірте, тому краще утриматися від ніжностей.

Знімайте рюкзаки та сумки

Цьому, сказати по правді, повинні були навчити батьки. Навіть школяр знає: заходячи до вагону, тримайте особисті речі за шлейки у руках.

Спочатку виходять, потім заходять

Не летіть чимдуж до дверей, як тільки вони відчинилися. Дайте людям можливість спокійно вийти, а не отримати стусана у спину чи голову.

Не роздивляйтеся пасажирів з надмірною цікавістю

Сусіди можуть не оцінити ваших прискіпливих поглядів і подумати – щось тут не так. Крім того, зі сторони будете виглядати смішно, хіба вам це потрібно?

Громадський транспорт – не їдальня

Навіть якщо запаслися бутербродами, а кава в термосі так і манить зробити ковток, зачекайте, доки вийдете на вулицю. Невже не потерпите якихось кілька хвилин? Згадайте, що є країни, де люди взагалі постійно голодують, бо немає чого їсти. І тоді ваша "проблема" зникне, немов і не було.

Табу на телефонні розмови

Є таке кумедне відео про середньостатистичну українську жіночку, яка всю дорогу розповідала по телефону якійсь Галі, що вона у маршрутці – мабуть, докричатися не могла. А пізніше виявилося: пасажирка то їде у тролейбусі.

Дивіться: Галю, я в маршрутці. А була в тролейбусі

Саме цей ролик якнайкраще показує те, наскільки ви заважаєте людям. Можна, звісно, зробити виняток на хвилину-дві, але тільки якщо справа дуже термінова.

Дивіться: правила етикету, поведінка у громадському транспорті

Як повідомляв портал "Знай.ua", створена спеціальна табличка тверезості, яка допоможе дізнатися, чи можна вам сідати за кермо.