Вона зарекомендувала Україну світові як територію, де можуть бути гідні вокальні таланти, вирвала першість на "Євробаченні" та ніколи не забуває про свою батьківщину, на долю якої випало чимало випробувань. Сьогодні свій 34-й день народження відзначає українська артистка кримсько-татарського походження Джамала.

З нагоди цієї дати згадаємо, за що саме так цінують її здібності та які негаразди довелося подолати зірці.

Євробачення: більше, ніж перемога

Композиція "1944" стала знаковою: вперше на сцені міжнародного пісенного конкурсу до журі звернулися зі словами, які буквально стали холодним душем. Джамала знає про анексований Крим, мабуть, значно більше, ніж ви можете собі уявити. І після такого фурору, коли неймовірний талант визнали навіть росіяни, віддавши їй чималу кількість балів, життя співачки змінилося:

Популярні новини зараз
ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще

"Темп тепер божевільний! Дуже багато запитів звідусіль, з різних сфер. Люди хочуть бачити мене в якихось абсолютно немислимих проектах. Не знаю, за кого мене мають, запрошуючи на якісь саміти в НАТО, у Вашингтон, в усі точки світу з якимись спічами. Але якщо я потрібна не як співачка Джамала, а тільки для того, щоб ходити по фуршетах з келихом, розповідати про наш біль, – це не до мене", - зізнавалася вона.

Пізніше ту ж таки "1944", яка звучить правдою про депортацію кримських татар, видозмінили і до переможної пісні додався симфонічний оркестр. У цьому допоміг відомий композитор Сергій Круценко, який пише музику переважно для зарубіжного кіно.

Тюльпани на мою честь? А чому б і ні!

Неординарна особистість, якою завжди була "Джа"(саме так, по-дружньому, її називають знайомі, - ред.), надихнула голландську компанію на те, щоб створити окремий сорт тюльпанів і назвати їх іменем артистки. І тоді вона немов би повернулася у дитинство – батько Джамали колись вирощував саме ці квіти, привозив насіння з різних міст і на 8 березня вони робили спільну "виставку":

"Цей святковий день і два-три дні перед ним годували нас весь рік! Тому я страшенно зраділа, коли дізналася, що у мене буде свій власний тюльпан. І перший, кому я написала про це, був, звичайно ж, тато", - зізналася вона в одному з інтерв'ю.

Крим: рідний дім, за який болить серце

Співачка ніколи не забуває нагадувати українцям, що пережили кримські татари. Та що там українцям – всьому світові завжди говорить про це. Розповідає, що наприкінці 80-х їх взагалі ніхто не хотів бачити на півострові. Мамі, яка мала ще й вірменське коріння, доводилося не солодко: відмовляли у роботі, відправляли із вокзалу додому:

"Вони не мали можливості отримати прописку у Криму, тому довелося розлучитися. Це було фіктивне розлучення. І мама приїхала завойовувати /достеменне значення цього слова/ Крим. Влаштувалась викладачем фортепіано у музичну школу у селі Малоріченське, де вони й зараз проживають. Моя мама не вміє брехати, зовсім. Тож, коли вказувала у документах, що не має ні чоловіка, ні дітей, вона знепритомніла".

Багато хто вірить: Джамала справді об'єднала Крим і небайдужих до нього людей. І справді, після її перемоги на "Євробаченні" там влаштували величезне свято. Місцеві запускали феєрверки, раділи такому феєричному виступу та пишалися нею. Але Росія зазіхнула на чуже, що не могло пройти безслідно, нарікає Джа:

"Вони зараз дуже озлилися, шукають своїх і чужих. Російська пропаганда працює таким чином, що деякі люди вважають, що ми налаштовані проти росіян. А зараз це змінилось, наскільки я можу відчути це по листах, по тому, що мені мама розповідає. До будинку моїх батьків зараз просто паломництво. Багато людей несуть квіти, печуть пиріжки і кажуть слова подяки. І не тільки кримські татари - це дуже важливо", - підсумувала вона.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Джамала розчулила прихильників сімейним фото.