У Великобританії везуча подружня пара придбала будинок. Оскільки житло було досить старовинним і від попередніх мешканців залишилося багато предметів сім'я вирішила навести порядки. Коли вони дісталися до горища натрапили на безліч старовинних речей, які почали розбирати.

Пізніше подружжя були по-справжньому вражені! Речі, знайдені парою виявилися дуже цінними і як з'ясувалося, всі вони були привезені в свій час з палацу індійського правителя Типу Султана.

Всі ці цінності: зброя, чотири меча, щит, коробка для горіхів, кільце і штопор з золотим покриттям привіз до Великобританії майор Томас Харт після закінчення Четвертої англо-майсурської війни.

Популярні новини зараз
Побутовим споживачам пригрозили відключенням електроенергії: хто у "чорному списку" Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин
Показати ще

Тоді війська під проводом герцога Веллінгтона, колишнього прем'єр-міністра Великобританії Артура Уелслі, здобули в Індії нищівну перемогу.

Сам Уеслі відомий також як державний діяч, фельдмаршал, учасник Наполеонівських воєн і переможець битви при Ватерлоо.

Серед знайдених артефактів був пістолет, який належав самому правителю Індії і називався "Тигр Майсура". Саме з цією зброєю в руках він бився з англійцями у своїй останній битві.

Ці артефакти сім'я Томаса Харта передавала з покоління в покоління, ну а тепер, подружжя, знайшли їх на своєму горищі в будинку в Беркширі, стали їх щасливими власниками.

Відзначимо, що вартість цих предметів неймовірна. Приміром, три роки тому, на аукціоні подібні речі були продані приблизно за 8 мільйонів доларів.

"Ця сім'я витягла справжній щасливий квиток! Я мало не зомлів, коли їх побачив. Вони мають величезну цінність!" — сказав власник аукціонного дому.

Цю колекцію вирішено продати на аукціоні, який пройде 26 березня в готелі “Milton House” в Оксфордширі.

Для довідки: Британські війська почали війну проти Типу Султана після того, як дізналися, що Наполеон Бонапарт запропонував індійському правителю об'єднатися в боротьбі з англійцями. Британці в цій війні здобули перемогу, а потім вивезли всі скарби з палацу Типу до себе на батьківщину.

Нагадаємо, 41-річна мешканка британського графства Кент на ім'я Рейчел Картер випадково знайшла в полі за допомогою металошукача золоту англосаксонську підвіску, яку високо оцінили експерти.

Як повідомляв портал "Знай.uа", неймовірна історія сталася з 37-річною Енн Клапп з англійського графства Дербишир. Жінці залишили у спадок схованку з древнім скарбом.

Також "Знай.uа" писав, дослідники, проводили розкопки на території столиці швейцарського кантону Урі, міста Альтдорфа натрапили на багаті сліди римського поселення - монети і прикраси перших століть нашої ери.