Більше 4 тисяч дивних і часом моторошнуватих фотографій виявили співробітники одного з органів британського уряду - Historic England - в Суїндоне. Знімки зроблені в лікарнях між 1938 році і 1948 роками, незадовго до появи Національної служби охорони здоров'я Англії,

Про це повідомляє Buzzfeed.

Цього року службі охорони здоров'я Англії виповнюється 70 років, і більше 2000 знайдених фотографій вже оцифровані. За словами професора Оксфордського університету Уолтрауда Ернста, складно сказати, наскільки повно знімки відображають реальність. Адже багато хто з них були зроблені для преси. Але крім історичної цінності вони представляють інтерес і для медиків.

"Так, ми зможемо розширити наші знання про медичній практиці військового часу і революційних методах лікування і заглибитися в історію охорони здоров'я", - Дункан Вілсон, директор Historic England.

Людина з опіками приймає соляну ванну, покурюючи сигарету. Нічого незвичайного.

Це сталося за пару днів до Різдва 40-го року в лікарні королеви Вікторії.

Популярні новини зараз
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Показати ще

А в 48-му році, за рік до появи служби охорони здоров'я, щоб зробити рентген, потрібно було залізти під таку трубу.

Пацієнтів із захворюваннями дихальних шляхів засовували в "залізні легені", щоб допомогти їм дихати. Привіт, "айрон Мейден", - і це не про групу
Медсестри в лікарні в Кембриджі наділи захисне спорядження, яке застосовувалося при газових атаках

В окопах Першої світової війни багато солдатів загинуло від газових атак. Коли спалахнула Друга світова, страх стати мішенню подібної атаки охопив людей знову.

Незважаючи на бойові дії, життя тривало. На цьому знімку 41-го року просто зважують малюка в Бакингемшире

Це не кіберпанк і не ілюстрація до книг Філіпа Діка. Це маленька дівчинка в лікарні в Бірмінгемі сидить за апаратом по виправленню косоокості

Медсестра в захисному одязі бере мазок з горла. І так одягатися коштувало

Але не все раніше було так погано. Наприклад, навчальні манекени, за словами сучасних медиків, робили дуже грамотно і правдоподібно

Чоловіки переливають кров у військовій частині.

Варто відзначити, що раніше Уляна Супрун в.о. міністра охорони здоров'я України пояснила, що потрібно робити, якщо в лікарні з вас вимагають благодійний внесок.

В одному з недавніх інтерв'ю для телеканалу "1+1" Уляна Супрун розповіла журналістам, що за чимало послуг у поліклініках та лікарнях доводиться платити фіксовані благодійні внески.

"Внески не можна вимагати. Благодійність - це від душі, за бажанням", - каже Уляна Супрун.

"Якщо вас без благодійного внеску відмовляються обслуговувати, треба йти до головного лікаря та пояснювати, що благодійний внесок - має бути добровільним. Якщо він не погоджується, то можна йти вище - в Департамент охорони здоров'я. Якщо і там ігнорують, йдіть на прийом в МОЗ та пишіть скаргу в поліцію. Вимагати благодійний внесок незаконно", - говорить Супрун.

Також Супрун додала, що за даними МОЗ, майже в кожному закладі охорони здоров'я працює благодійний фонд, а 7 з 10 пацієнтів платять у нього внески.

При цьому обсяги благодійних пожертв - сотні мільйонів гривень, але звітність цих фондів про зібрані кошти часто була недоступною або непрозорою.

В. о. голови МОЗ Уляна Супрун відповіла на найважливіші питання щодо медичної реформи

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Уляна Супрун розповіла про наслідки згубної звички.