Сьогодні, 21 липня, 119 років від дня народження письменника Ернеста Хемінгуея, згадуємо жінок, які були його музами.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Йому "писалося" лише коли він був закоханий. Американський письменник Ернест Хемінгуей зізнавався, що найбільше натхнення для нього - це любов. У той же час багато персонажів його творів визнають, що "любов - це пошматовані нутрощі", а якщо двоє люблять один одного, нічим хорошим це не закінчиться.
У Хемінгуея було 4 дружини і ще більше муз, що надихали його на створення романів і оповідань. Але сьогодні поговоримо про дружин.
Про що б не писав Хемінгуей, дві головні теми присутні завжди в його творчості - любов і смерть. У завзятості при вивченні цих предметів на власному досвіді Хемінгуею не відмовиш.
Перше кохання
З американкою Агнесою фон Куровські вісімнадцятирічний Хемінгуей познайомився в міланському госпіталі.
Класичний роман пораненого шрапнеллю і Амуром юнака і красивої медсестри. Вона була старша за 19-річного Ерні на 8 років. Агнеса стала першою жінкою, яка кинула його, жорстоко посміявшись над недосвідченим юнаком. Але вона ж виявилася і останньою, оскільки право піти з тих пір він залишав лише за собою. Можливо, тоді ж він поставив перед собою завдання - стати чемпіоном.
Цю першу в своєму житті любов і першу зраду він не тільки запам'ятав на все життя, але і змальовував в своєму романі "Прощавай, зброє!".
"Щастя - це міцне здоров'я і слабка пам'ять"
Перша місіс Хемінгуей
Вилікувавшись з горем навпіл від безнадійної любові до Агнес, Ернест познайомився з чарівною рудоволосою піаністкою з Сент-Луїса - Хедлі Річардсон. І так, вона теж була старше нареченого. На 7 років. Вона стала першою місіс Хемінгуей.
Про першу дружину Хемінгуея критики зазвичай відгукуються, як про піаністку, яка не відбулася, ускладнюючі життя талановитому письменнику. Дійсно, вона в невідповідний момент народила йому сина, а в грудні 1922 року втратила валізу з його повним архівом, залишивши письменника без рядка.
"Писати романи чи оповідання - значить вигадувати на основі того, що знаєш. Коли вдається добре відмити, виходить правдивіше, ніж коли намагаєшся пригадати, як буває насправді".
Любов Хедлі і Ернеста витримала бідність, поневіряння, безробіття, депресію, війну, але тріснула, коли до письменника прийшла слава.
Хемінгуей пережив зради і додав в скарбничку досвіду розлучення.
"Свято, яке завжди з тобою" - друга дружина
Поліна Пфейфер - редактор паризького "Вог", була на чотири роки старша Ернеста, але, головне, набагато досвідченіша наївної Хедлі. Подружившись з нею, Поліна отримала можливість скільки завгодно бачитися з Ернестом, який на той час став вже досить відомим автором. У підсумку, Ернест розлучився з Хедлі і в 1927 році одружився на Поліні. Молоді переїхали в Штати, в містечко Кі-Уест у Флорида.
Саме там в 1940 році Хемінгуей створив один зі своїх шедеврів - роман "По кому подзвін", що приніс йому світову популярність. І саме після цього успіху він впав у глибоку депресію. А тим часом Поліна народила чоловікові двох синів - Патріка і Грегорі.
3 дружина Марта Гелхорн
Вони побачили один одного в знаковому для Ернеста куточку - улюбленому місці перебування письменника в Кі-Весті - барі "Нечупара Джо". Марта була красива, розумна, самостійна. Вона видала дві книги, стиль яких нагадував книги Хемінгуея. І це було приємно. Захоплення виявилося блискавичним:
Поліна вже в день знайомства Ернеста з Мартою не дочекалася чоловіка до обіду. І до вечері теж. Як тут не згадати першу місіс Хемінгуей? Все повертається.
Історія повторилася. Марта залишилася в Кі-Весті, нав'язалася в подруги до Поліни і стала коханкою Ернеста. Тут в Європі спалахнула громадянська війна - в Іспанії. Разом вони і відправилися в Іспанію висвітлювати її хід. Після іспанської вилазки Хемінгуей курсував між Кі-Уест, де жила Поліна з двома його синами, і Флоридою, куди переїхала Марта. Через два тижні після того, як Ернест отримав розлучення з Поліною, вони з Мартою одружилися.
Однак шлюб цей спочатку був приречений: надто сильні і егоцентричні особистості опинилися під одним дахом. Досить відома журналістка і письменниця, Марта Гелхорн рішуче відмовилася піти в тінь знаменитого чоловіка і підписувати свої твори ім'ям Марта Хемінгуей.
До того ж Хем був і залишився в глибині душі патріархальним американцем. Закохуючись в незалежних і розумних жінок, він зовсім не вмів з ними жити.
"Там за рікою, в тіні дерев" - Остання дружина Мері Велч Ноель
Марта, незважаючи на розум, не уникла помилок попередніх місіс Хемінгуей: вона залишила чоловіка ненадовго одного. У 1943 році Хемінгуей поїхав до воюючої Європи, щоб висвітлювати там хід військових дій для журналу "Colliers". Марта, яка мала їхати разом з ним, трохи затрималася. Це вирішило її долю. За час її відсутності Хемінгуей познайомився з кореспонденткою журналу "Time" на ім'я Мері Велч Ноель, якій судилося стати його четвертою дружиною.
"Я хочу, щоб ви вийшли за мене заміж. Я хочу бути вашим чоловіком"
З цією жінкою - єдиною з усіх - Хемінгуей розмовляв, коли депресія змушувала його мріяти про самогубство. Мері прощала йому грубість, запої, зради - адже він був казково талановитий. Діти Хемінгуея дорікали її в безвольності. "Ви нічого не розумієте, - відповідала вона. - Я - дружина, а не поліцейський".
Але сумний факт був такий, що один з останніх романів Хемінгуея - "Там за рікою, в тіні дерев", формально був присвячений дружині Мері, а фактично - останньому захопленню письменника. Їм стала 19-річна далматка Адріана Іванчич. Ця любов залишилася платонічною.
Як повідомляв портал "Знай.uа", спиртне породило шедеври і забрала творців в могилу. Автори, які любили творити під впливом зеленого змія.
Також "Знай.uа" писав, неймовірні факти з життя Михайла Булгакова.