Сьогодні, 21 липня, 119 років від дня народження письменника Ернеста Хемінгуея, згадуємо жінок, які були його музами.

Йому "писалося" лише коли він був закоханий. Американський письменник Ернест Хемінгуей зізнавався, що найбільше натхнення для нього - це любов. У той же час багато персонажів його творів визнають, що "любов - це пошматовані нутрощі", а якщо двоє люблять один одного, нічим хорошим це не закінчиться.

У Хемінгуея було 4 дружини і ще більше муз, що надихали його на створення романів і оповідань. Але сьогодні поговоримо про дружин.

Про що б не писав Хемінгуей, дві головні теми присутні завжди в його творчості - любов і смерть. У завзятості при вивченні цих предметів на власному досвіді Хемінгуею не відмовиш.

Популярні новини зараз
Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Астролог побачив у травні "лихо" для України Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору
Показати ще

Перше кохання

З американкою Агнесою фон Куровські вісімнадцятирічний Хемінгуей познайомився в міланському госпіталі.

Класичний роман пораненого шрапнеллю і Амуром юнака і красивої медсестри. Вона була старша за 19-річного Ерні на 8 років. Агнеса стала першою жінкою, яка кинула його, жорстоко посміявшись над недосвідченим юнаком. Але вона ж виявилася і останньою, оскільки право піти з тих пір він залишав лише за собою. Можливо, тоді ж він поставив перед собою завдання - стати чемпіоном.

Цю першу в своєму житті любов і першу зраду він не тільки запам'ятав на все життя, але і змальовував в своєму романі "Прощавай, зброє!".

"Щастя - це міцне здоров'я і слабка пам'ять"

Перша місіс Хемінгуей

Вилікувавшись з горем навпіл від безнадійної любові до Агнес, Ернест познайомився з чарівною рудоволосою піаністкою з Сент-Луїса - Хедлі Річардсон. І так, вона теж була старше нареченого. На 7 років. Вона стала першою місіс Хемінгуей.

Про першу дружину Хемінгуея критики зазвичай відгукуються, як про піаністку, яка не відбулася, ускладнюючі життя талановитому письменнику. Дійсно, вона в невідповідний момент народила йому сина, а в грудні 1922 року втратила валізу з його повним архівом, залишивши письменника без рядка.

"Писати романи чи оповідання - значить вигадувати на основі того, що знаєш. Коли вдається добре відмити, виходить правдивіше, ніж коли намагаєшся пригадати, як буває насправді".

Любов Хедлі і Ернеста витримала бідність, поневіряння, безробіття, депресію, війну, але тріснула, коли до письменника прийшла слава.

Хемінгуей пережив зради і додав в скарбничку досвіду розлучення.

"Свято, яке завжди з тобою" - друга дружина

Поліна Пфейфер - редактор паризького "Вог", була на чотири роки старша Ернеста, але, головне, набагато досвідченіша наївної Хедлі. Подружившись з нею, Поліна отримала можливість скільки завгодно бачитися з Ернестом, який на той час став вже досить відомим автором. У підсумку, Ернест розлучився з Хедлі і в 1927 році одружився на Поліні. Молоді переїхали в Штати, в містечко Кі-Уест у Флорида.

Саме там в 1940 році Хемінгуей створив один зі своїх шедеврів - роман "По кому подзвін", що приніс йому світову популярність. І саме після цього успіху він впав у глибоку депресію. А тим часом Поліна народила чоловікові двох синів - Патріка і Грегорі.

3 дружина Марта Гелхорн

Вони побачили один одного в знаковому для Ернеста куточку - улюбленому місці перебування письменника в Кі-Весті - барі "Нечупара Джо". Марта була красива, розумна, самостійна. Вона видала дві книги, стиль яких нагадував книги Хемінгуея. І це було приємно. Захоплення виявилося блискавичним:

Поліна вже в день знайомства Ернеста з Мартою не дочекалася чоловіка до обіду. І до вечері теж. Як тут не згадати першу місіс Хемінгуей? Все повертається.

Історія повторилася. Марта залишилася в Кі-Весті, нав'язалася в подруги до Поліни і стала коханкою Ернеста. Тут в Європі спалахнула громадянська війна - в Іспанії. Разом вони і відправилися в Іспанію висвітлювати її хід. Після іспанської вилазки Хемінгуей курсував між Кі-Уест, де жила Поліна з двома його синами, і Флоридою, куди переїхала Марта. Через два тижні після того, як Ернест отримав розлучення з Поліною, вони з Мартою одружилися.

Однак шлюб цей спочатку був приречений: надто сильні і егоцентричні особистості опинилися під одним дахом. Досить відома журналістка і письменниця, Марта Гелхорн рішуче відмовилася піти в тінь знаменитого чоловіка і підписувати свої твори ім'ям Марта Хемінгуей.

До того ж Хем був і залишився в глибині душі патріархальним американцем. Закохуючись в незалежних і розумних жінок, він зовсім не вмів з ними жити.

"Там за рікою, в тіні дерев" - Остання дружина Мері Велч Ноель

Марта, незважаючи на розум, не уникла помилок попередніх місіс Хемінгуей: вона залишила чоловіка ненадовго одного. У 1943 році Хемінгуей поїхав до воюючої Європи, щоб висвітлювати там хід військових дій для журналу "Colliers". Марта, яка мала їхати разом з ним, трохи затрималася. Це вирішило її долю. За час її відсутності Хемінгуей познайомився з кореспонденткою журналу "Time" на ім'я Мері Велч Ноель, якій судилося стати його четвертою дружиною.

"Я хочу, щоб ви вийшли за мене заміж. Я хочу бути вашим чоловіком"

З цією жінкою - єдиною з усіх - Хемінгуей розмовляв, коли депресія змушувала його мріяти про самогубство. Мері прощала йому грубість, запої, зради - адже він був казково талановитий. Діти Хемінгуея дорікали її в безвольності. "Ви нічого не розумієте, - відповідала вона. - Я - дружина, а не поліцейський".

Але сумний факт був такий, що один з останніх романів Хемінгуея - "Там за рікою, в тіні дерев", формально був присвячений дружині Мері, а фактично - останньому захопленню письменника. Їм стала 19-річна далматка Адріана Іванчич. Ця любов залишилася платонічною.

Нагадаємо, ми писали про відомих літературних братів. Брати, які перейшли від спільних дитячих ігор до спільної творчості, — не рідкість в російській історії. Згадуємо, що стало спадщиною таких мистецьких союзів.

Як повідомляв портал "Знай.uа", спиртне породило шедеври і забрала творців в могилу. Автори, які любили творити під впливом зеленого змія.

Також "Знай.uа" писав, неймовірні факти з життя Михайла Булгакова.