30 серпня 1873 р. полярники Карл Вайпрехт і Юліус Пайер виявили і досліджували безлюдний архіпелаг, що згодом одержав назву Земля Франца-Йосипа в честь імператора Австрійської імперії.

Все почалося в 1872 році, коли австрійська експедиція на парусно-паровому судні "Тегетгофф" вирушила на пошуки Північно-східного проходу – найкоротшого морського шляху між Європейською частиною Росії і Далеким Сходом.

Але всупереч очікуванням судно було затиснуто льодами на північний захід від Нової Землі (скористайтеся картою і побачите, що це архіпелаг в Північному Льодовитому океані, розташований між Карським і Баренцевим морем). 30 серпня експедиція причалила до узбережжя невідомого архіпелагу.

Протягом 1873 р. полярники вивчали південну частину архіпелагу, а в 1874г. - перетнули його з півдня на північ і склали першу карту.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Незабаром дослідники дали нововідкритій землі ім'я австрійського імператора Франца Йосифа I.

У 1895-1897 роках англієць Фредерік Джексон провів ряд важливих обстежень південної, середньої та південно-західної частин архіпелагу, який складається з набагато більш значного числа островів, ніж припускали раніше, але менших розмірів порівняно з позначеними на карті Пайера.

При уважному ознайомленні з топографічною картою можна побачити, що Земля Франца-Йосипа – справді унікальне місце, що складається з 191 острова загальною площею 16000 квадратних метрів. 90% поверхні архіпелагу вкриті вічними льодами.

Нині Земля Франца-Йосипа — архіпелаг в Північному Льодовитому океані, що на дев'яносто відсотків покритий вічними льодами, входить до складу Архангельської області Росії. У 2008 році в ході експедиції на атомному криголамі "Ямал" був відкритий новий острів в південно-західній частині архіпелагу – Нортбрук. Новий географічний об'єкт назвали Юрій Кучиєв, в честь арктичного мореплавця.

Нагадаємо, ці стародавні ліси нашого світу ось-ось зникнуть.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 10 неймовірних таємниць стародавньої Галісії, про які ви і не чули.

Також "Знай.uа" писав, про таємниці стародавнього ідеального міста Мохенджо-Даро.