Щороку 28 листопада для православних починається 40-денний Різдвяний піст, який триває до 6 січня включно і закінчується святкуванням Різдва Христового.

Різдво
Різдво

Головні правила харчування у піст

У цей період необхідно виключити з раціону м'ясні та молочні продукти, а також яйця. При цьому заборонено вживати алкоголь, крім вина в певні дні. Так, в цьому році день Святого Миколая Чудотворця, 19 грудня, припадає на середу, тому дозволяється випити трохи вина.

Страви на Католицьке Різдво
Страви на Католицьке Різдво

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк зустрілася з найдорожчим чоловіком у житті й не стримала емоцій: "Ого який"

Палає найбільше на планеті звалище шин: загрожує катастрофою для усього світу

Солістка GO_А Катерина Павленко чесно розповіла Катерині Осадчій про стосунки з Maneskin: "Роман з фронтменом"

"Юру більше не побачимо": Шатунова з "Ласкового мая" похоронили, з'явилися фото з кладовища

Показати ще

Проте на вихідні і церковні свята, якщо вони не випадають на середу і п'ятницю, дозволяється риба. Наприклад, 4 грудня, коли православні відзначають свято Введення в храм Пресвятої Богородиці. Для дітей, хворих і людей похилого віку допустимі послаблення в дотриманні посту - вони можуть вживати рибні продукти також по вівторках і четвергах. А також відмовитися від поста дозволяється тяжкохворим, вагітним, матерям, що годують, військовим, робочим, які займаються важкою фізичною працею, мандрівникам і дітям до 7 років.

Католицьке Різдво у Львові
Католицьке Різдво у Львові

Пост стає суворішим у останній тиждень - тоді категорично заборонено вживати не тільки м'ясо і алкогольні напої, а й рибу.

Під час Різдвяного посту категорично заборонено напиватися, курити, заздрити, скандалити і лаятися. При цьому також не допускаються вінчання, весілля та інші розважальні заходи.

Календар харчування по днях
В цьому році принцип харчування по днях тижня буде повторюватися з 28 листопада по 19 грудня. Як уже згадувалося вище, протягом усього посту заборонені молочні продукти, м'ясо і яйця.

Пост посилюється з 20 грудня. Тепер заборонено вживати рибу і вино на другий і четвертий день тижня (вівторок і четвер). Однак, в ці дні, як і раніше допускається використовувати в їжу рослинне масло.

Протягом останнього тижня з 31 грудня по 6 січня дозволено їсти продукти тільки рослинного походження. У середу і п'ятницю, 2 і 4 січня, потрібно дотримуватися сухоядением. А 1 і 3 січня (вівторок і четвер) дозволяється вживання гарячих страв без масла. І тільки 5-6 січня в їжу можна додати масло.

Напередодні Різдва на Святвечір, 6 січня, доводиться найсуворіший день посту. У цей день потрібно повністю відмовитися від їжі до першої зірки, яка символізує народження Христа, і тільки ввечері розговлятися кутею.

Нагадаємо, українцям розповіли, як святкували Різдво раніше.

Раніше Знай.uа писав про те, що Різдво у слов'ян було одним з найголовніших свят і готувалися до нього з початку Різдвяного посту.

Також Знай.uа повідомляв, що незабаром розпочинається Великий Різдвяний піст, тривалістю у 40 днів.