Ось і пройшов перший тиждень після вступу в силу безвіза з країнами ЄС. Як і очікувалося, багато українців не стали зволікати час поїздок і вже в ці 8 днів відвідали ближнє зарубіжжя.

Знай.ua з'ясував, скільки наших громадян перетнули кордон, з якими труднощами зіткнулися, і наскільки стало легше тепер потрапити до Європи.

Першопрохідці

До введення безвіза багато думали, що найбільшою проблемою в подорожі виявиться відсутність необхідної суми грошей для перебування в іншій країні. Але, як показала практика, іноземні прикордонники не завжди цікавляться цим питанням.

"В більшості своїй прикордонники непогані психологи, - розповіла нам Ганна Веревко, яка вже 12 червня вирушила до ЄС. - Наприклад, у Німеччині цікавилися сумою, яку з собою везеш, а в Італії взагалі ніхто ні про що не спитав".

Популярні новини зараз
Змусять відповідати за кожну гривню: українців жорстко штрафують за гроші на картках Новорічні канікули затягнуться аж на місяць: чому школи не готові до навчання Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки
Показати ще

Цікавий випадок розповів волонтер Давид Арахамія, який теж з перших днів вирушив до Європи.

"У Парижі візові офіцери були поблажливі, - поділився він своїми враженнями. - Один з прикордонників не знав, що з 11-го діє безвіз (вийшов з відпустки перший день), біля його будки мало не стався невеликий Майдан, але колеги швидко йому допомогли".

У той же час як нам розповіла Наталія Окунська, яка вже кілька років живе у Парижі, з введенням безвізва ніхто з її друзів до Франції не приїхав.

"Нічого не змінилося, - повідомила вона Знай.ua. - З моїх поки ніхто не приїхав".

22 невдахи

Про наплив українців до Європи можна судити по цифрі, яку опублікувала прес-служба Держприкордонслужби.

"Станом на 18 червня, кордон з країнами ЄС перетнули 441 тисяч громадян України. З них - 90 тисяч українців під час подорожі використовували біометричні паспорти, 18 тисяч українців скористалися саме перевагами безвізового режиму і перетинали кордон, маючи тільки біометричний паспорт", - відзвітували у відомстві.

Відзначимо, що відмовлено в перетині кордону було лише 22 українцям.

При цьому варто відзначити, що, за словами голови підкомітету з питань туризму, курортів та рекреаційної діяльності Анни Романової, туристи, яких розгорнули на кордоні, не зможуть повернути свої гроші.

"Частину наших туристів будуть розгортати на кордоні при наявності сумнівів у платоспроможності, - розповіла вона нам. - Природно, турист буде пробувати повернути гроші через туркомпанію, але це нереально, так як квитки вже були закуплені, а готель проплачен".

Туреччина і Єгипет forever

У зв'язку з цим багато турфірм взяли для себе невелику паузу, щоб подивитися, як буде розвиватися події.

"Ми поки спостерігаємо, - розповіла нам оператор однієї зі столичних турфірм Інна Істоміна. - Я думаю, без роботи ми точно не залишимося. Поки ми відправляємо тих, хто замовив тури ще до введення безвіза. Взимку ж можна буде більш наочно побачити, скільки людей вирішить скористатися туром в країни Європи по безвізу".

При цьому туроператор зазначила, що, найімовірніше, з введенням безвіза кількість туристів до Європи не збільшиться, тому що відпочинок в Італії або Іспанії обійдеться українцям набагато дорожче, ніж в тому ж Єгипті або Туреччині.

Нагадаємо, раніше ми вже повідомляли, що в ОРДЛО різко виріс попит на українські паспорти.