Вже тиждень алкоголь алкоголь продають на 10-15% дорожче, ніж у серпні. Горілчані компанії пояснюють підвищення цін на горілку тим, що через зміну курсу долара собівартість виробництва алкоголю збільшилася. У консалтинговій компанії "ААА" вважають, що збільшенням вартості державних акцизів уряд збирається наповнити бюджет.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Якщо взяти горілку, то її собівартість аж ніяк не залежить від курсу долара. Спирт в Україні виробляють із вітчизняних продуктів, використовують нашу воду, на підприємствах працюють українці із невисокою вартістю робочої сили. Єдине, на що міг вплинути курс — це на ціну паливно-мастильних матеріалів. Але це зовсім не 10 відсотків від вартості пляшки, - говорить "Знай" економіст Владислав Загородній.
Читайте також "З весни українці гнатимуть більше горілки" - експерт
Півлітрова пляшка горілки зараз коштує – від 55 грн, віcкі — від 109 грн. Найдешевше ігристе вино — від 49,9 грн. Вартість коньяку і бренді — від 84 грн.
Експерт пояснює друге подорожчання горілки за рік тим, що це вигідно державним чиновникам, і горілчаним бізнесменам.
"Чиновники, прикриваючись потребою наповнювати бюджет, підтримують подорожчання горілки. Велика ймовірність, що вони отримують хабар від горілчаних бізнесменів. Бізнесменам подорожчання необхідне, щоб компенсувати збитки від їхніх конкурентів — нелегальних продавців розливної горілки в пластикових 5-літрових бутлях. Літр такої коштує 40-50 гривень, це удвічі дешевше за легальний алкоголь у пляшках. Розливна горілка стала дуже популярною в усіх селах різних областей. У середньостатистичному селі за тиждень продають приблизно 250 літрів розливної горілки і всього ящик спиртного в пляшках, бо воно дороге", - пояснює Владислав Загородній.
За його словами, власники горілчаних підприємств розуміють, що ніяк не витіснять розливну горілку із барів, генделиків і кафе. Тому в їхніх інтересах підвищення цін на пляшкову горілку.
"За неї переплачуватиме середній і вищий клас суспільства. Вони купують пляшкове спиртне на весілля, дні народження та корпоративи", - каже експерт.
Нагадаємо, за останні 6 місяців українці стали менше споживати горілки на 65%, а виробництво "вогняної води" скоротилося на 25%, повідомляють у Держслужбі статистики.