Розмір золотовалютних резервів вже перевищує $13 млрд. Це удвічі більше більше ніж півроку тому. Про це повідомила Валерія Гонтарєва, голова Нацбанку.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа її словами, таких результатів вдалося добитися завдяки великим обсягам продажу нового врожаю за кордон та затишшя на валютному ринку.
"У поповненні золотовалютних резервів найбільшу роль відіграли два фактори. Перший міжнародні позики, другий — це валютні обмеження Нацбанку. Завдяки ним попит на валюту був меншим, а отже, не приходилося її нестачу перекривати золотовалютними резервами", - говорить "Знай" Олександр Жолудь, аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень.
Читайте також Малозабезпеченим сім'ям підвищили соціальну допомогу
За останні півроку Міжнародний валютний фонд надав Україні $6,7 млрд., США — облігацій на $1 млрд. Також ми отримали 750 млн. євро від Євросоюзу і $500 млн від Світового банку.
"Зазвичай золотовалютними резервами перекривають державні зобов'язання , урегульовують валютні коливання та купують цінні папери, випущені урядами інших держав, або ж вкладають кошти в міжнародні банківські установи. Теперішні золотовалютні резерви — це непоганий результат для нинішнього економічного стану", - говорить експерт.
Найбільший приріст золотовалютних резервів в Україні був із 2007 по 2011 рік, тоді резерви сягнули $38,2 млрд. У той час світі активно розвивався бізнес, будівництво, тому був величезний попит на наш метал. Україна вважалася перспективною для інвестицій, сюди вкладали грошей багато іноземних компаній.
"За ідеальних умов зараз нам би потрібно було 50 мільярдів доларів золотовалютних резервів. Проте це за одним із трьох підходів для вирахування необхідних резервів. Він передбачає золотовалютні резерви нарівні із державним боргом або більші. Другий підхід, це коли вираховують імпорт за певним періодом. Наприклад, за квартал чи півроку. Який обсяг імпорту за цей період, таким має бути і золотовалютний резерв. Третій підхід, коли обсяги золотовалютних резервів мають бути, як обсяги випуску національної валюти за певний період,"- каже Олександр Жолудь.