У кінці серпня 2015 року державний борг України виріс до $70,562 млрд. Це на 27% більше ніж було на початку року, повідомляють у Міністерстві фінансів України.

Борг України збільшився, в першу чергу через нові позики у МВФ, Євросоюзу, Світового банку, Польщі та США, порахували у Міжнародному аналітичному центрі. Лише за останні півроку МВФ надав Україні 6,7 мільярда доларів, США — облігацій на 1 мільярд доларів. Також наш уряд отримав 750 мільйонів євро від Євросоюзу і 500 мільйонів доларів від Світового банку.

"Великий борг — це ще нічого не означає. Не обов'язково він гальмуватиме економічний розвиток країни. І не обов'язково населення має розплачуватися за ці кредити. Для прикладу, в США зараз борг у 18 мільярдів доларів, у Японії — як два їхні річні бюджети. І живуть країни добре, їхні економіки розвиваються. Є чіткий план погашення цих боргів. Інвестори вкладають немалі кошти в ці держави", - говорить "Знай" Олександр Жолудь, аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень.

Чиатайте також Після подорожчання сигарет побільшає контрабандного тютюну - експерт

За його словами, незважаючи на великі борги потрібно проводити реформи.

Популярні новини зараз
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Показати ще

"Не всі реформи вимагають величезних капіталовкладень. Багато з них лише потребують створення середовища для інвесторів. Наприклад, перспективним є будівництво інфраструктури та автомобільних доріг. Завдяки вкладенню грошей у ці напрями отримаємо розвиток для торгівлі", - вважає експерт.

Нагадаємо, рік тому державний борг України становив $40 млрд.