До кінця року інфляція в Україні може зрости до 25%, вважають фінансові аналітики. У першу чергу, на її збільшення вплине підвищення тарифів на комунальні послуги восени та збільшення мінімальної зарплати з грудня.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Чим більше в обороті грошової маси, не підкріпленої золотовалютними резервами, тим більше знецінюються гроші. Якщо при теперішній ситуації прожитковий мінімум збільшать мало не вдвічі, то це негативно вплине на економічну ситуацію. Ціни стануть більшими, а купівельна спроможність кожного не виросте", - говорить порталу "Знай" Володимир Марченко, фінансовий аналітик компанії AFS.
Читайте також 6 звичок, через які людина завжди лишається бідною
За його словами, на високий рівень інфляції вплинуть і підвищення вартості електроенергії і газу.
"Це призведе до того, що виростуть ціни гарячої води та опалення. Також не сприяє зменшенню інфляції й ситуація із вітчизняними банками. Люди їм не довіряють, не несуть туди депозитів, банками немає чим давати кредити. Як наслідок, не розвивається бізнес і торгівля", - пояснює експерт.
Минулого тижня у НБУ повідомили, що інфляція до кінця року становитиме 12%. Таку ж цифру у червні наводив президент Петро Порошенко.
"Це позитивний прогноз. А державні прогнози частіше за все не здійснюються. Крім того, що прогноз зроблений зараз, влітку, а комуналка виросте в ціні восени. Також є ще один немаловажливий фактор – ціна на зерно. Від нього в Україні залежить все – і ціни на багато продуктів, і надходження валютної виручки. Так ось, зараз ще невідомо, яким буде врожай зерна. Якщо буде не дуже великим, то матимемо інфляцію понад 20%", - говорить Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.
Нагадаємо, за даними Державної служби статистики, інфляція за 2014 рік склала 25%. Це найбільша інфляція за останні 10 років.