2016 року українці використовували банківські картки під час купівлі продуктів і речей на 30% частіше, ніж у попередні роки, порахували статисти Національного банку України.

Всього з карткових рахунків українців було виконано операцій за рік на 1,6 трлн. грн. Станом на початок року в Україні 32,4 млн активних діючих платіжних і кредитних карток. Це на 1,5 млн більше ніж минулого року.

"Це цивілізаційні речі. З кожним роком все більше людей переходять на розрахунок готівкою і більше торговельних мереж обладнують свої точки терміналами", - каже порталу "Знай" економіст Олександр Бойко.

Читайте також Дорога електрика потягне вгору інфляцію і ціни на продукти

За його словами, частка розрахунків електронними грішми в Україні росте не через ті чинники, в яких вона збільшується у інших країнах, й не через політику НБУ.

"У Південній Кореї ще сім років тому число терміналів у торговельних точках було на 60 відсотків більшим ніж у нас зараз. У Нідерландах частка розрахунків картками ще два роки тому була у відсотковому співвідношенні більшою, ніж зараз у нас. У розвинених країнах кількість розрахунків електронними грішми росте з ініціативи влади. У такий спосіб хочуть оптимізувати стягнення податків, зменшити корупційну складову в суспільстві", - говорить фахівець.

В Україні, за його спостереженнями, люди більше стали платити картками через дві речі — спритність банків і фінансову скруту.

"Свого часу угоди про карткові рахунки оформили практично всі роботодавці. Але люди не часто розраховувалися картками, переважно знімали за один раз всю зарплату. А коли гривня знецінилася у кілька разів, коли вже нічим стало платити за комуналку, українці стали частіше оформлювати кредитки й розплачуватися ними. Проте навіть така збільшена активність у користуванні картками не змусила владу примусити торговельний бізнес купити термінали", - зазначає Олександр Бойко.

Як повідомляв портал "Знай" раніше, витрачати кошти із картки значно легше, ніж готівку.