У рудих нориць, які живуть в Чорнобильській зоні, розвивається катаракта в результаті хронічного опромінення. Про це говорить нове дослідження, яке провели в університеті Ювяскюля в Фінляндії. Пише Знай, з посиланням на Independent.

Але тваринки жіночої статі, що живуть в цьому регіоні більш сприйнятливі до розвитку захворювання очей, ніж чоловічої. Невелике дослідження, яке збігається з 30-річчям аварії, тестувало тварин в зонах різних рівнів радіації навколо Чорнобильської зони відчуження в Україні.

Вчені виявили, що катаракта присутня в кришталику ока рудих нориць, які жили в районах, де рівень фонового випромінювання був підвищений в порівнянні з областями, які були відносно чистими.

Читайте також: Чорнобиль стане біосферним заповідником

Доктор Філіп Леман повідомив виданню, що він планує встановити вплив наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на диких тварин, про який до цих пір мало інформації.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

"Ми дійшли висновку, що нориці хворі на катаракту, а частота захворюваності збільшується з віком. Точно як в людей, інтенсивність і ступінь катаракти збільшується з віком", - говорить він.

Катаракта може також вплинути на репродуктивні здібності самок, так як дослідження показали, що вони, як правило, мають менше потомства. Проте, вчені визнали, що на це може також впливати й радіація.

"Це дослідження показує, що в цьому регіоні скоріше за все спостерігається затяжний ефект підвищенного радіаційного фону (від частинок цезію-137), звільнених в результаті аварії , що досі впливає на дику природу в Чорнобильській області. Ми можемо допустити, спираючись на вимірювання з різних областей в Чорнобилі, що підвищений рівень радіації буде зберігатися протягом дуже тривалого часу", - зауважив Леман.

"Це дозволяє припустити, що ядерні аварії, як не дивно, дійсно впливають на екологічні процеси в живій природі протягом дуже довгого часу", - підсумував доктор.