Вчені-палеонтологи розкрили ще одну причину вимирання мамонтів. Дослідження показали, що близько половини цих доісторичних ссавців-гігантів убили захворювання кісткової системи, зокрема остеопороз.

Про висновки своїх досліджень спеціалісти розповіли на сторінках спеціалізованого журналу Quaternary International.

Вчені із Томського державного університету провели аналіз залишків мамонтів, знайдених в одній із найбільших археологічних стоянок у Північній Якутії, де зосереджене одне з найбільших захоронень доісторичних шерстистих гігантів.

Більше половини кісток свідчили, що серед загиблих особин переважали молоді самиці віком до десяти років, які жили близько 12-13 тисяч років до нашої ери.

У своєму дослідженні вчені проаналізували понад півтори тисячі кісток мамонтів, порівнявши їх із кістковою системою сучасних коней, бізонів та слонів різного віку.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам готують допомогу – по 4000 грн кожному: хто у списках на виплати Вік не захистить: ТЦК шукають спеціалістів серед пенсіонерів - кого заберуть в першу чергу Пенсіонерам виплатять 3000 гривень: хто зможе отримати грошову допомогу Податкова не покарає за карткові перекази: українцям підказали законний спосіб уникнути штрафу
Показати ще

Археологи відзначили, що кістки, завдяки багатовіковій мерзлоті, добре збереглися, що дозволило з'ясувати, які хвороби мали доісторичні тварини.

Результати аналізів показали, що 42% мамонтів мали ознаки деструктивних прижиттєвих змін. Ймовірно більшість цих тварин страждали від деяких патологій хребта, а їх суглоби руйнував остеопороз.

Також вчені виявили порушення мінералізації кісткової тканини у більшості зразків, зокрема спостерігалося порушення кальцій-фосфорного обміну. За висновками вчених, "мінеральних" голод міг стати однією з основних причин масового вимирання мамонтів, які через слабкі кістки не могли вільно пересуватися та здобувати собі їжу.

Як повідомляв раніше інформаційний портал "Знай.ua", вчені знайшли відмінності тактики полювання доісторичних хижаків.