Викрадений "фсбшниками" 51-річний Микола Карпюк ніколи не був у Чечні. Його заманили в пастку на кордон із Росією, а там заарештували. Про це "Знай" розповів лідер УНА-УНСО Костянтин Вінницький.

Заманили в пастку

Сьогодні слідчий комітет РФ повідомив, що членів УНА-УНСО Миколу Карпюка та 41-річного Станіслава Клиха судитимуть в Чечні за низку злочинів. Нібито там вони брали участь у бойових діях та вбивали військових.

"Річ у тім, що Микола навіть ніколи не був у Чечні. На початку 1990-х разом із побратимами з УНСО був учасником подій у Придністров'ї. Брав участь і у грузино-абхазькому конфлікті. І ніколи цього не приховував. В Чечні воював Олександр Музичко – Сашко Білий. Командував там загоном "Вікінг", - каже лідер УНА-УНСО.

Додає, що постійно намагаються привернути увагу до незаконного затримання та викрадення Клиха і Карпюка. Але представників українського МЗС жодного разу не допустили до затриманих. Також, дипломати зверталися до ПАСЕ та ООН. Перемовини про звільнення українців ведуть співробітники СБУ. Але представники країни-окупанта відмовляються відпустити наших громадян.

Популярні новини зараз
Фрік та бодібілдер Олександр Шпак зрадив рашистів, поки Україна не поверне Крим: "Привид комунізму" ЗСУ завдали точного удару по окупантам у Мелітополі: "Аеродрома вже не існує" Тарологиня Людмила Хомутовська сказала, що стане знаком кінця війни, загибель неминуча: "Починаючи з 190 дня" Настя Каменських зворушливо показала найвідповідальніший момент в її житті: "Я дуже хвилювалась"
Показати ще

Читайте також: Росія судитиме українців за участь у Першій Чеченській війні

Вінницький розповів, як саме українці опинилися в Росії.

"Миколу на якусь важливу зустріч заманив В'ячеслав Фурса, лідер "батальйонного братства", яке працює на кума Путіна Медведчука. Карпюка затримали на пункті пропуску із Росією. А Фурсу відпустили. Це сталося у торік у березні. А вже пізніше російський адвокат повідомив про це одну з громадських організацій. В яких умовах Микола перебуває – нам не відомо. Тільки дружині підтвердили, що він перебуває в тюрмі. Клиха теж виманили на зустріч нібито з дівчиною у Росії. Також, була інформація, що його катували", - уточнив лідер УНА-УНСО.

Про те, що суд над побратимами буде на початку вересня у Нальчику, в організації знають декілька місяців.

"Саме сьогодні ця інформація з'явилася не випадково. Українську національну асамблею - Українську націоналістичну самооборону зареєстрував Мінюст. Як політична партія ми візьмемо участь у місцевих виборах у жовтні цього року. Російські ЗМІ відразу повідомили, що нам відмовили в реєстрації. А потім видали новину про майбутній суд. Використовують проти нас інформаційну війну", - переконаний політик.

Гіркін-Стрєлков боявся Карпюка

Першим, хто запустив неправдиву інформацію про участь Карпюка у Чеченській війні, став російський терорист Ігор Гіркин. В лютому 2014-го він був в Києві на Майдані. А потім ділився враженнями з поїздки.

"Бойовиками (озброєними й, за моїми даними, дуже непогано) командують два моїх "старих приятеля". Це Нікола Карпюк та Іван Мазур - обидва командири "батальйону Вікінг". Найманці з УНА-УНСО, що прославилися (не стільки в боях, скільки при тортурах наших полонених) в Першу чеченську. І в другу теж були на початку. На жаль, вони добре навчені і воювати вміють. Куди краще, ніж "Беркут". Реально", - написав 19 лютого 2014 року Гіркін.

Засудили за акцію "Україна без Кучми"

Микола Карпюк народився в селі Великий Житин Рівненського району. Був кореспондентом газети "Наша справа". Очолював Рівненську обласну організацію Української національної асамблеї. В 1993-му був нагороджений Едуардом Шеварднадзе орденом "Вахтанга Горгасала" - державною нагородою Республіки Грузія "за проявлені відвагу, мужність і героїзм під час захисту територіальної цілісності Грузії". За участь в акції "Україна без Кучми" був засуджений до 4,5 років ув'язнення. Микола Карпюк був заступником засновника УНА-УНСО Юрія Шухевича.