Перший президент України висловив своє ставлення до товарної блокади окупованого Криму, яка в неділю стартувала на адмінкордоні Херсонської області з півостровом.

В інтерв'ю "Гордону" Кравчук заявив, що влада повинна всіляко підтримати акцію.

"Є таке російське прислів'я:" Краще пізно, ніж ніколи". Так, можна сказати, що блокада Криму запізнилася. Але це перший реальний сигнал і для української влади, і для російської влади, і для кримських маріонеток, і для міжнародного співтовариства. Громадянське суспільство України не хоче більше годувати чужу армію. Більше 80% населення України зараз підтримують цю громадянську акцію", - підкреслив Леонід Кравчук.

Читайте також: Рух до НАТО очолив Леонід Кравчук

Він вважає також, що така блокада посилить патріотичні проукраїнські настрої на окупованому півострові.

"Ми повинні зробити все для того, щоб люди, які там живуть, могли приїхати на територію України, де будуть побудовані спеціальні оптові ринки, і купити будь-який продукт. Гроші залишаться на нашій території, підуть до бюджету, а люди отримають необхідні товари, і ми не будемо годувати невідомо кого. Таку ідеологію і практику я повністю підтримую, іншої альтернативи у нас немає ", - сказав політик.

"А заяви із серії "якщо ми хочемо, щоб Крим приєднався до України швидше, повинні постачати всім продукти харчування, у тому числі, і бойовикам, і флоту", абсурдні. Бажання жити в Україні у кримчан виникне тоді, коли вони зрозуміють, що без України у них перспектив немає. А зрозуміють вони це тоді, коли ми їм покажемо, що без українських товарів, без української води та електроенергії Крим існувати активно і ефективно не може. Я думаю, що це посилить українські настрої в Криму ", - пояснив Кравчук.