За два роки розслідування злочинів проти активістів Євромайдану, слідчі затримали п'ять "беркутівців", до кримінальної відповідальності притягнули 274 особи. Розслідування саботують судді, експерти не встигають обробляти заяви, а керівництво МВС поновлює на роботі слідчих, провину яких прокурори довели в суді.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Силовий розгін мітингувальників в ніч з 10 на 11 грудня був організований вищим керівництвом держави. У нас достатньо доказів провини Януковича, Захарченка, Ратушняка, Федчука й командирів двох рот київського Беркуту", - заявив сьогодні на брифінгу начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк.
Слідчі встановили "змову" по подіям на Банковій 1 грудня. Спочатку протягом чотирьох годин працівники міліції не реагували на напади з боку "провокаторів", внаслідок чого постраждало 29 правоохоронців. А в наступ "Беркут" перейшов лише після того, як "провокатори" пішли. Керували силовим розгоном тодішній заступник міністра МВС Віктор Ратушняк й начальник міліції громадської безпеки по Києву Петро Федчук.
Читайте також: "Беркутівець", який розганяв Майдан 30 листопада, досі працює в МВС
Через саботаж суддів та слідчих МВС, прокуратурі вдалося зібрати докази провини лише п'ятьох "беркутівців", при тому, що перевіряли понад тисячу осіб.
Увечері того ж дня, 11 грудня 2013 року, міліція розпочала фактичне полювання на простестувальників і затримала понад 200 людей. По цьому епізоду прокурори довели провину двох слідчих, двох суддів та одного прокурора. Загалом за неправомірні вироки активістам, генпрокуратура надала подання на звільнення восьми суддів, яких Вища кваліфікаційна комісія суддів досі не розглянула.
"Про яку ефективність розслідування можна говорити, якщо по одному з епізодів нам протягом семи місяців не надавали справу з суду, без якої не можна було проводити розслідування? Дозвіл на роздруківку розмов по одному телефону чекали три місяці. Це відвертий саботаж розслідуванню з боку суддів", - поскаржився Горбатюк.
Керівництво МВС навіть поновлювало на роботі слідчих, яких звільняла прокуратура за рішенням суду. Це притому, що деякі слідчі замість розслідувань – приховували докази й перешкоджали слідству.
Крім цього, протягом 2014 року у експертів кілька разів закінчувалися реактиви, оскільки тільки по тілесних ушкодженнях до правохоронних органів звернулося понад двох тисяч постраждалих. Люди досі приходять й звертаються з заявами про побиття та свідченнями по справах.
В підсумку прокурор заявив, що не знає навіть приблизних термінів завершення розслідування злочинів проти активістів Євромайдану.
Читайте за темою: На силовиків, що заважали слідству про Майдан, завели справу - Генпрокурор