Атаки проти Франції та Росії консолідували країни у боротьбі з угрупованням "Ісламська держава" (ІДІЛ), але США і Росія все ж мають конфліктні інтереси, тому повне відновлення стосунків між ними малоймовірне.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це пише американська New York Times.
Позиції Обами та Путіна протилежні щодо анексії Криму та ролі Росії на Донбасі; щодо підтримки Москвою президента Сирії Башара Асада та щодо зусиль Москви підірвати довіру до можливостей НАТО забезпечити колективний захист, вважає газета.
Але на останніх зустрічах в Анкарі та Манілі Обама і Путін "провели кілька розмов" щодо можливості спільних дій проти ІДІЛ, пише видання.
У середу в Манілі Обама казав, що для початку співробітництва Путін має перевести вогонь із сирійських повстанців, яких підтримує США, на ІДІЛ.
Відчуваючи зближення між США та Росією, президент Франції Франсуа Олланд заявив, що наступного вівторка поїде до Вашингтона, а потім до Москви. Раніше Олланд заявляв, що Франція перебуває у стані війни та висловив бажання створити велику коаліцію для боротьби з ІДІЛ.
Читайте також: Терористи ІДІЛ нищитимуть росіян, доки вони не звільнять мусульманські землі
Але Барак Обама, який не піддавався на тиск невідкладно посилити боротьбу проти ІДІЛ, навряд чи хоче робити такі ж рішучі кроки, як Олланд, пише видання.
Зі свого боку, Олланд не застосував статтю 5 НАТО, яка зобов'язує членів Альянсу негайно надати військову допомогу, щоб не ставити Обаму, на допомогу якого він сподівається, у незручне становище.