Вчора ввечері вартість нафти на міжнародних ринках опустилася до рекордно низького рівня – $49,08 за барель. Востаннє нафту за такою ціною продавали 2009 року. Ще вчора зранку сировину продавали більш ніж за $50.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПодешевшання сировини пов'язують із кризою у Греції та успішними перемовинами представників країн "Великої сімки" і влади Ірану стосовно згортання ядерної програми країни та зняття із неї санкцій.
"Є дві основні причини коливання цін на сировину – спекулятивні та реальні. Спекулятивні причини – це повідомлення у ЗМІ, початки збройних конфліктів тощо. Зазвичай зміна ціни через спекулятивні причини тримається недовго і на кінцеву вартість пального не впливає. Реальні причини залежать від обсягів споживання й виробництва нафти. Останнім часом видобуток значно перевищує споживання. Також не останнім фактором є міжнародні перемовини, що впливають на видобуток і реалізацію "чорного золота"", - говорить "Знай" Геннадій Рябцев, директор науково-технічного центру "Психея".
Читайте також Заправні мережі навмисно завищують ціну бензину - експерт
Цього літа різниця між видобутком і споживанням нафти стала найбільшою за останні 30 років. Зараз споживання чорного золота на 20 мільярдів барелів перевищує видобуток. Оскільки пропозиція сировини вища за попит, нафта дешевшає.
"Другим приводом до подешевшання нафти є очікування виходу на ринок Ірану. З нього знімають санкції в обмін на зупинку розвитку ядерного озброєння. Після того, як Іран почне продавати нафту, її ціна опуститься до 30-35 доларів за барель", - прогнозує експерт.
Нагадаємо, найдинамічніше цьогоріч вартість нафти падала у липні. Протягом місяця сировина подешевшала із $60 до $50 за барель.